Halle Bailey

Halle Bailey
data urodzenia
27 marca 2000
narodowość
Stany Zjednoczone
1,0
Oceń
Głosy
1

Biografia

Halle Bailey - wzrost, wiek i początki kariery

Wzrost: 155 cm

Halle Bailey to amerykańska aktorka urodzona 27 marca 2000 roku. Wychowała się w Mableton w stanie Georgia ze swoimi starszymi siostrami Ski Bailey (ur. 1991) i Chloe Bailey (ur. 1998) oraz jej młodszym bratem Bransonem Baileyem (ur. 2005). W 2012 roku rodzina przeprowadziła się do Los Angeles. Razem z siostrą w wieku dziecięcym Halle zaczęła pisać własne piosenki, ucząc się gry na instrumentach poprzez oglądanie samouczków na YouTube.

Aktorka już od najmłodszych lat pojawiała się w niewielkich rolach, jak choćby w Joyful Noise (2012) czy w telewizyjnym filmie Disneya Let It Shine (2012). 

Halle Bailey - filmy i seriale

W 2019 roku świat dowiedział się, że Disney postanowił zrealizować remake historii o syrence Ariel, a w głównej roli obsadzić właśnie młodą aktorkę. Jeśli chodzi o film Mała Syrenka, Halle Bailey wywołała niemałe zamieszanie. Niektórzy uważali bowiem, że artystka o innym kolorze skóry będzie zbytnio odbiegać od oryginału historii. Poza produkcją Disneya, Halle pojawiła się również w produkcjach:

  • Last Holiday,
  • Beyonce: Lemonade,
  • The Kids Are Alright
  • Why the Sun and the Moon Live in the Sky,
  • Halle Bailey presented by Fendi,
  • The Color Purple,
  • The Line.

W jej dorobku artystycznym nie brakuje także prezentacji telewizyjnych, a choćby:

  • Tyler Perry's House of Payne,
  • Grown-ish,
  • Austin & Ally.
Halle Bailey - dorobek artystyczny

Poza aktorstwem Halle Bailey jest aktywna na scenie muzycznej, odkąd wraz z siostrą utworzyły duet Chloe x Halle. Ich albumy i single spotykają się z dużym uznaniem środowiska krytyków. Siostry wystąpiły także podczas meczu rozpoczynającego sezon NFL 2020 we wrześniu 2020 roku. Duet był gospodarzem nagród Glamour Women of the Year w październiku 2020 roku. Chloe i Halle były nominowane do Grammy Awards oraz NAACP Image Awards.

Życie prywatne i rodzina Halle Bailey

Halle Bailey uwielbia aktywną rozrywkę. Na co dzień uprawia bieganie, jazdę na rowerze czy pływanie. Bailey mieszka w North Hollywood w Los Angeles ze swoją siostrą. O aktorce było głośno w sieci nie tylko ze względu na jej aktywność artystyczną. Czym uwagę przyciągnęła Halle Bailey? Avatar to film, który zainspirował strój wybrany przez artystkę z okazji Halloween w 2022 roku. Kostium wiernie odwzorowywał postać z produkcji Jamesa Camerona.

Filmografia

Wiadomości