Margot Robbie

Margot Robbie fot. Getty Images
data urodzenia
2 lipca 1990
narodowość
Australia
3,2
Oceń
Głosy
46

Biografia

Margot Robbie - wiek, wzrost i początki kariery

Margot Robbie to australijska aktorka, która urodziła się 2 lipca 1990 roku w stanie Queensland. Wychowywała się wraz z trójką rodzeństwa - starszą siostrą Anyą, starszym bratem Lachlanem i młodszym bratem - Cameronem. 

Wszystkie dzieci matka, Sarie Kessler, wychowywała samotnie. W okresie dzieciństwa Margot Robbie mieszkała na farmie swoich dziadków, ale już jako 16-latka podejmowała się licznych prac dodatkowych, m.in. w aptece, biurze, magazynie czy przy cateringu. 

Aktorka uczęszczała do szkoły średniej Somerset College w Gold Coast. Gdy Margot Robbie miała 17 lat, znalazła agenta i przeprowadziła się do Melbourne, gdzie po raz pierwszy szukała powodzenia w aktorstwie. 

Za pierwszą rolę Margot uznaje się epizodyczny występ w kilku serialach. W 2008 roku był to City Homicide, a także Review with Myles Barlow. Niedługo później można było ją oglądać w kilku odcinkach Księżniczki z krainy słoni. Pierwszy film w dorobku Margot Robbie to Vigilante.

Wzrost Margot Robbie: 168 cm

Margot Robbie - filmy i seriale

Kolejnym niskobudżetowym filmem, w którym wystąpiła aktorka, był I.C.U., choć i ta produkcja nie przysporzyła je ogólnoświatowej sławy. Widzowie zwrócili na nią uwagę dopiero po emisji serialu Sąsiedzi - jako Donna Margot Robbie grała w nim przez 4 lata. Po zakończeniu produkcji pojawiła się na planie serialu Pan Am, choć starała się o rolę w Aniołkach Charliego.

Dużym przełomem okazał się dla aktorki rok 2013, gdy na srebrnym ekranie pojawiła się w komedii romantycznej Czas na miłość razem z Rachel McAdams oraz Domhnallem Gleesonem. Widzowie pamiętają ją również z produkcji Martina Scorsese - Wilk z Wall Street, gdzie można było ją oglądać u boku Leonardo DiCaprio. To jednak nie koniec dobrej passy Robbie. 

W 2015 roku wystąpiła w Suite Francaise wystąpiła u boku Michelle Williams i Kristin Scott Thomas. Inne ciekawe produkcje z jej udziałem to choćby:

  • Z jak Zachariasz,
  • Focus
  • The Big Short (Margot zagrała tam gościnnie samą siebie),
  • Whiskey, Tango, Foxtrot, 
  • Tarzan: Legenda,
  • Legion samobójców,
  • Ptaki nocy,
  • Ja, Tonya,
  • Pewnego razu... w Hollywood.
Margot Robbie - nagrody i dorobek artystyczny

Za zdecydowany sukces Margot Robbie można uznać jej nominację do Oscara za rolę w produkcji Jestem najlepsza. Ja, Tonya w kategorii "najlepsza aktorka pierwszoplanowa". Wspomniany film Quentina Tarantino Pewnego razu... w Hollywood opowiadającym o morderstwach grupy Charlesa Mansona, przyniósł jej kolejną nominację (w 2020) do Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA) w kategorii "najlepsza aktorka drugoplanowa". 

Jeszcze tego samego roku posypały się nominacje do Oscara, Złotego Globu, nagrody BAFTA oraz Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych za najlepszą rolę drugoplanową w filmie Gorący temat.

Życie prywatne i rodzina Margot Robbie

Prywatnie aktorka jest związana z Tomem Ackerley’em. Para jest razem od 2013 roku, a związek małżeński zawarła w 2016 podczas prywatnej ceremonii zorganizowanej w Australii.

Filmografia

Margot Robbie w kinach

  • Łódź, TME Polówka: Park na Zdrowiu: Wtorek, 25 czerwca g. 21:00 Barbie
Zobacz repertuar kin

Wiadomości

Zdjęcia