Nicholas Hoult

Nicholas Hoult fot. Getty Images
data urodzenia
7 grudnia 1989
narodowość
Wielka Brytania
4,4
Oceń
Głosy
5

Biografia

Nicholas Hoult - wiek, wzrost i początki kariery

Wzrost: 190 cm

Nicholas Hoult urodził się 7 grudnia 1989 roku w miejscowości Wokingham w hrabstwie Berkshire w rodzinie wielodzietnej. Jego matka Glenis uczyła gry na fortepianie, a ojciec Roger pracował jako pilot linii lotniczych. Można powiedzieć, że talent artystyczny aktor odziedziczył. Jego babką była Anna Neagle, aktora aktywna w latach 30. i 40. XX wieku. 

Nicholas olas Hoult wychowywał się razem ze starszym bratem Jamesem (ur. 1977) i siostrami - Rosanną (ur. 1984) i Clarissą (ur. 1992). W latach szkolnych uczył się grać na puzonie i śpiewał w chórze. Uczęszczał do The Coombes Infant and Nursery School, a następnie w Arborfield Church of England Junior School. Co ciekawe, w tym okresie dołączył do sióstr trenujących balet i pojawiał się w pierwszych sztukach, jak Jezioro łabędzie czy Dziadek do orzechów. Aktor występował z Angielskim Baletem Narodowym. Od 2002 roku był uczniem do szkoły aktorskiej w Sylvia Young Theatre School w Marble Arch. Gdy skończył 14 lat podjął naukę w szkole średniej Kościoła anglikańskiego, Ranelagh School w Bracknell.

Nicholas Hoult - filmy i seriale

Aktor zaczynał przed ekranem w wieku sześciu lat. Wziął wówczas udział w komediodramacie Intimate Relations (1996). Wystąpił razem z Julie Walters i Rupertem Gravesem. Potem nadeszła seria programów telewizyjnych, jak choćby Na sygnale, Szpital Holby City i Budząc zmarłych. 

Za przełomowy moment w rozwoju kariery Nicolasa należy uznać rolę Marcusa w komediodramacie Był sobie chłopiec (2002). Hoult wystąpił tam u boku takich nazwisk, jak Hugh Grant czy i Toni Collette. Typowo hollywoodzką kreacją była rola w filmie Prognoza na życie w 2005 roku. 

W jakich słynnych produkcjach pojawiał się jeszcze Nicholas Hoult? Deadpool, Wojna o prąd, X-men czy Mad Max to tylko niektóre z nich. Z kolei jeśli chodzi o seriale, w których zagrał Hoult, Skins, Wielka czy Crossing Sword to zaledwie najnowsze z całej listy tytułów.

Nicholas Hoult - nagrody i dorobek artystyczny

W 2014 Nicholas Hoult pojawił się w reklamie Jaguara jako czarny charakter. Duży sukces przyniosła mu rola we wspomnianym serialu Wielka. Doceniono go za kreację cara Piotra III w serialu.

Aktora dwa razy nominowano do Złotego Globu dla najlepszego aktora w serialu komediowym i Nagrody Satelity dla najlepszego aktora w serialu telewizyjnym. 

Można było oglądać go również na okładkach magazynów, takich jak Attitude, Out czy Elle. W 2010 roku Nicholas Hoult był nominowany do nagrody BAFTA dla wschodzącej gwiazdy. 

Życie prywatne i rodzina Nicholasa Houlta

Nicholas Hoult wiedzie spokojne życie prywatne. W 2017 roku zawarł związek małżeński z amerykańską modelką Bryaną Holly. W 2018 roku para przywitała na świecie swoje pierwsze dziecko - syna Joaquina. 

Filmografia

Nicholas Hoult w kinach

  • Sopot, DKF Kurort: Środa, 6 marca g. 19:00 Faworyta
Zobacz repertuar kin

Wiadomości

Zdjęcia