Amber Heard

Amber Heard
data urodzenia
22 kwietnia 1986
narodowość
USA
3,7
Oceń
Głosy
12

Biografia

Amber Heard - wiek, wzrost i początki kariery

Amber Heard - wzrost: 170 cm

Amber Laura Heard urodziła się 22 kwietnia 1986 roku w Austin w Teksasie w Stanach Zjednoczonych i jest amerykańską aktorką oraz modelką. Heard uczęszczała do katolickiej szkoły St. Michael’s Catholic Academy, którą porzuciła w 2003 roku na rzecz kariery w modelingu w Nowym Yorku oraz Miami. Heard była wychowywana na katoliczkę, jednak później w wieku 16 lat stała się ateistką. 

Amber swój debiut miała w 2004 roku, kiedy to odegrała drugoplanową rolę w dramacie sportowym Friday Night Lights, a następnie zagrała szereg innych małych ról w telewizji czy filmach. Jej pierwszą główną rolą był horror All the Boys Love Mandy Lane. Oprócz kariery aktorskiej, Heard angażuje się w aktywizm na rzecz takich spraw jak: prawa osób LGBTQ oraz świadomość przemocy domowej i seksualnej. Aktora jest również ambasadorką Amerykańskiej Unii Swobód Obywatelskich, a także została mistrzynią praw człowieka w kampanii Stand for Human Rights prowadzonej przez Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka.

Amber Heard - filmy i seriale

Tak jak już wspomniano, ważnym momentem w karierze Heard było zagranie w dramacie Friday Night Lights. Amber wcieliła się także w Gretę Matthews w Hidden Palms (Tajemnice Palm Springs), dramacie dla nastolatków, który został wyemitowany w 2007 roku. Film All the Boys Love Mandy Lane (2008) również pomógł zdobyć duże uznanie Heard. 

Przełomowym wydarzeniem było także wystąpienie w takich produkcjach jak: The Pineapple Express (2008) oraz Never Back Down (2008). Rok później aktora zagrała w filmie The Stepfather oraz Zombieland. Heard można było także oglądać w produkcji Niedościgli Jonesonowie u boku Demi Moore. W 2010 roku jej premiery obejmowały The River Why i The Ward. Heard była współproducentką i zagrała w thrillerze And Soon the Darkness. W tym okresie była nieustannie zauważana i chwalona przez krytyków filmowych. Amber zagrała główną rolę kobiecą u boku Johnny’ego Deppa w filmie The Rum Diary (2011). Nieco później aktora zagrała w Drive Angry u boku Nicolasa Cage’a. Wystąpiła również w programie BBC Top Gear. Heard wystąpiła również w znanym filmie Liga Sprawiedliwości (2017) i zagrała Merę, królową Atlantydy Aquamana. Do innych popularnych filmów, w których zagrała Amber należą takie tytuły jak: Paranoia (2013),Magic Mike XXL (2015),The Danish Girl (2015),Her Smell (2018),Aquaman (2018).

Amber Heard - nagrody i dorobek artystyczny

Amber Heard została wyróżniona na kilku konkursach: Young Hollywood Awards (2008), Dallas International Film Festival (2010), Hollywood Film Awards (2011), a także Texas Film Awards (2015). W 2018 roku otrzymała nominację na Najlepszą aktorkę drugoplanową w filmie Aquaman (2018). Rok później wręczono jej jednak niechlubną statuetkę - Złotą Malinę - za najgorszą aktorkę w filmie London Fields. 

Amber Heard - życie prywatne i dzieci

W 2010 roku aktorka przyznała, że miała związki zarówno z mężczyznami, jak i kobietami. Od 2008 do 2012 roku była w relacji z fotografką Tasyą van Ree. To właśnie w trakcie tego związku ujawniła się publicznie jako osoba biseksualna. Nieco później zaczęła spotykać się z Johnnym Deppem, którego poznała podczas kręcenia filmu The Rum Diary. Para pobrała się 3 lutego 2015 roku. Jednak rok później aktorka złożyła pozew o rozwód. Heard oskarżyła ówczesnego męża o przemoc domową. Wkrótce potem internet obiegły zdjęcia posiniaczonej twarzy aktorki, która wyznała, że bała się o własne życie. 

Jednak nieoczekiwanym zwrotem były zeznania Deppa, jakoby to Heard stosowała przemoc fizyczną wobec eks męża. Sąd udzielił rozwodu parze, a aktora otrzymała 7 mln dolarów na podstawie ugody między Heard a Deppem. Jednak dwa lata później aktorka na nowo rzucała oskarżeniami w stronę Johnnego i miała nazywać go damskim bokserem. Aktor zdecydował się podjąć walkę i złożył pozew o zniesławienie. Depp nigdy nie przyznał się do zarzutów wystosowanych przez eks żonę. Jak się później okazało, to aktorka miała stosować przemoc fizyczną wobec filmowego Jacka Sparrowa - pewien ochroniarz zeznał, że Amber rozbiła butelkę z alkoholem na głowie Deppa. Również sama asystentka amerykańskiej aktorki zeznała przeciwko niej. Ostatecznie sąd zażądał od Heard zadośćuczynienia w wysokości 50 milionów dolarów, Amber miała jednak wypłacić Johnnemu 10 milionów, a od niego wystosować 2 miliony dolarów. 
Po zakończeniu sprawy aktora przeprowadziła się do Madrytu, gdzie wychowuje dwuletnią córkę Oonagh Paige. 

Filmografia

Wiadomości

Zdjęcia