Johnny Depp

Johnny Depp
data urodzenia
9 czerwca 1963
narodowość
USA
3,0
Oceń
Głosy
20450

Biografia

Johnny Depp - wiek, wzrost i początki kariery

Wiek: 60 latWzrost: 178 cmJohnny Depp, właściwie John Christopher Depp II, urodził się 9 czerwca 1963 roku w Owensboro. To amerykański scenarzysta, reżyser, a przede wszystkim znakomity aktor i producent filmowy. Rodzina artysty ma korzenie irlandzkie i niemieckie. W 1973 roku Johnny Depp przeprowadził się z bliskimi z Kentucky do Miramar na Florydzie. W 1978 jego rodzice zdecydowali się na rozwód. Młody Johnny Depp postanowił wówczas zrezygnować ze szkoły i skupić się na pracy zarobkowej. Zaczął także rozwijać swoją karierę muzyczną.W latach 80. pojawił się w serialu Jump Street w stacji Fox. Jego debiut filmowy przypada natomiast na horror pt. Koszmar z ulicy Wiązów (1984) Wesa Cravena.

Johnny Depp - filmy i seriale

Jakiego typu aktorem jest Johnny Depp? Wszystkie filmy z jego udziałem niewątpliwe wzbudzają duże zainteresowanie w świecie kina. Artysta regularnie współpracuje z reżyserem Timem Burtonem. 

Pojawił się w jego ośmiu filmach:

  • Edward Nożycoręki,
  • Ed Wood,
  • Jeździec bez głowy,
  • Charlie i fabryka czekolady,
  • Gnijąca panna młoda Tima Burtona,
  • Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street,
  • Alicja w Krainie Czarów,
  • Mroczne cienie.

Sławę przyniosła mu także kreacja szalonego pirata, Jacka Sparrowa, w serii Piraci z Karaibów. Johnny Depp po raz pierwszy wcielił się w tę postać w 2013 roku. Można było oglądać go w kolejnych częściach produkcji:Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły,Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka,Piraci z Karaibów: Na krańcu świata,Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach,Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara.

Jeśli chodzi o filmografię, którą zapisał na swoim koncie Johnny Depp, młody aktor pojawiał się w takich filmach, jak Beksa, Benny i Joon, Co gryzie Gilberta Grape’a. W późniejszych latach poza wskazanymi produkcjami zasłynął z kreacji np. w Morderstwie w Orient Expressie, Czekoladzie, Fantastycznych zwierzętach: Zbrodniach Grindelwalda i szeregu innych świetnych produkcji.Aktor nie spoczywa jednak na laurach. Gdzie w najbliższym czasie pojawi się Johnny Depp? Najnowszy film z jego udziałem to historia romansu króla Francji Ludwika XV z jego kochanką Jeanne Vaubernier - Kochanica króla. Francuską produkcję wyreżyserowała Maiwenn Le Besco, która pojawiła się w głównej kobiecej roli.

Johnny Depp: nagrody i dorobek artystyczny

Aktor jest uważany za jedną z największych gwiazd filmowych na świecie. Znalazł się także na liście tych, którzy zarabiają najwięcej i którzy przynoszą w przemyśle filmowym największe dochody. Jest laureatem m.in. Złotego Globu. Otrzymał go w kategorii "Najlepszy aktor - komedia lub musical" za rolę w filmie Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street (2007). Aż trzy razy nominowano go do nagrody Oscara i 10 razy do Złotych Globów.W swojej karierze wyreżyserował filmy:1992: Stuff,1997: Odważny.

Życie prywatne i dzieci Johnny'ego Deppa

W 1983 Johnny Depp poślubił Lori Anne Allison, jednak już po dwóch latach para zdecydowała się na rozwód. Później gwiazdor spotykał się m.in. z Kate Moss czy z Winoną Ryder. Ma na swoim koncie także kontrowersyjne incydenty. W 1994 roku został aresztowany po zdemolowaniu pokoju hotelowego. Winą obarczył pancernika, który miał schować się przed nim w szafie.W 1998 roku Depp zaczął spotykać się z Vanessą Paraids. Para ma córkę Lily-Rose Depp (urodzona w 1999 r.) i syna Johna Christophera "Jacka" Deppa III (urodzony w 2002 r.). Depp i Paradis rozstali się jednak w 2012 roku. Aktor wszedł jednak w kolejny związek małżeński z aktorką Amber Heard. Zakończył się on rozwodem jeszcze szybciej niż pierwszy. Aktor słynie ze swojej charytatywnej działalności i zamiłowania do sztuki - jest kolekcjonerem obrazów.


Filmografia

Wiadomości