Florence Pugh

Florence Pugh fot. Getty Images
data urodzenia
3 stycznia 1996
narodowość
Wielka Brytania
4,0
Oceń
Głosy
1

Biografia

Florence Pugh - wiek, wzrost i początki kariery

Florence Pugh urodziła się 3 stycznia 1996 roku w Oksfordzie, w południowej Anglii. Jest zodiakalnym koziorożcem. Waga Florence Pugh to 55 kg, przy wzroście 162 cm. Aktorka, od kiedy tylko wkroczyła do świata Hollywood walczy z wszelkimi stereotypami, dotyczącymi często nierealnych, wymiarów kobiecego ciała. Przyświeca jej idea ciałopozytywności, co przekłada się na popularność wśród coraz większej ilości jej fanów.

Pugh w dzieciństwie zmagała się z problemami zdrowotnymi, dotyczącymi jej tchawicy. Borykała się z chorobą o nazwie tracheobronchomalacja. Z powodu choroby ona, jej rodzice i rodzeństwo przenieśli się na trzy lata do Hiszpanii, gdzie tamtejszy klimat miał pomóc w poprawie stanu jej zdrowia. Kiedy Florence miała 6 lat, wraz z rodziną wróciła do Wielkiej Brytanii. Po powrocie do Anglii, Florence uczęszczała do prywatnych placówek edukacyjnych, gdzie - jak sama twierdzi, “najbardziej lubiła wszelkie zajęcia kreatywne, a sama szkoła nie należała do jej ulubionych miejsc". Choroba sprawiła, iż często musiała opuszczać zajęcia szkolne.

Jej talent aktorski objawił się, kiedy Florence miała 6 lat. Zagrała wtedy jedną z głównych ról - Marię, w szkolnej wersji bożonarodzeniowych jasełek. Zachwyciła publiczność i na długi czas wpisała się tym występem w pamięć wszystkich widzów przedstawienia. 

Aktorka, jak dotąd nie ukończyła, żadnej szkoły aktorskiej. W osiągnięciu sukcesu w świecie filmu pomogły ogromne ambicje i jej silny charakter.  

W trakcie liceum, Florence otrzymała szansę zaistnienia w świecie filmu. Pugh w 2014 roku zagrała w dramacie o tytule “Upadające", gdzie wcieliła się w rolę Abbie Mortimer, będąc jedną z głównych bohaterek produkcji. Pokonała 200 innych dziewcząt, które tak jak ona, starały się o rolę w tym przedsięwzięciu filmowym. 

Florence Pugh - filmy i seriale

Pierwszy film, w którym wystąpiła to produkcja z 2014 roku, o tytule “Upadające". Film opowiadał o tajemniczej epidemii omdleń, w rygorystycznej, angielskiej szkole z internatem. 

Przełomem w jej karierze była rola w dramacie “Lady M.", gdzie zagrała Katherine Lester. W filmie jej zadaniem było ukazanie transformacji z niewinnej, uroczej dziewczyny w bezwzględną i surową żonę dziedzica wielkiej fortuny. 

Za wcielenie się w postać Amy March w filmie “Małe kobietki", Florence otrzymała nominację do Oscara oraz nagrody BAFTA. Na planie miała okazję spotkać między innymi Meryl Streep.

W trakcie jej kariery spotykała się z wieloma gwiazdami wielkiego formatu na planach filmowych, między innymi: Scarlett Johansson, w produkcji o tytule “Czarna Wdowa", czy Emmą Watson w filmie “Małe kobietki". Florence Pugh w 2022 roku na planie filmu “Nie martw się, kochanie" partnerowała Harry'emu Stylesowi. Natomiast w 2023 roku zagrała w hicie "Oppenheimer".

W 2023 roku została zaproszona do uczestnictwa w produkcji drugiej części filmu “Diuna". Florence gra w niej postać księżniczki Irulany. 

Florence Pugh zobaczyć można również w takich filmach jak: “Pasażer" i “Król wyjęty spod prawa" z 2018 roku, “Midsommar. W biały dzień" z 2019 roku, “Osobliwość" z 2022 roku, czy “A Good Person" z 2023 roku.

Florence Pugh: nagrody i dorobek artystyczny

W 2016 roku za rolę Katherine Lester, w dramacie o tytule “Lady M." Florence otrzymała, przyznawaną przez organizację promującą talenty aktorskie w filmach niezależnych i offowych w Wielkiej Brytanii, nagrodę BIFA. 

Kolejne role, w które miała okazję się wcielać, przyniosły liczne nominacje do nagród filmowych, takich jak: People's Choice, MTV, czy Critics' Choice. 

W 2019 roku została także doceniona przez jury na Festiwalu w Cannes, otrzymując nagrodę w postaci Trophée Chopard.Pod koniec 2019 roku, za rolę w filmie “Małe kobietki", Florence otrzymała nominacje do nagrody BAFTA oraz do Oscara.

Życie prywatne i rodzina Florence Pugh

Florence Pugh, a właściwie Florence Rose C. M. Pugh jest córką tancerki Deborah Mackin oraz znanego restauratora Clintona Pugh. 

Oprócz Florence, Deborah oraz Clinton mają jeszcze trójkę dzieci. Rodzeństwem Florence są: starszy od niej cztery lata Sebastian Toby M. Pugh - aktor i muzyk, jedenaście lat starsza Arabella Gibbins, która również zaistniała zarówno jako piosenkarka, aktorka i komediantka oraz najmłodsza z rodu Pugh - siedem lat młodsza Rafaela Pugh, w rodzinie nazywana Raffie, która również ma już za sobą debiut filmowy.

Do niedawna Florence związana była z Zach’em Braffem, dwadzieścia jeden lat starszym od niej amerykańskim aktorem. Relacja ta nie przetrwała i na początku 2022 roku, para rozstała się. W czasie trwania ich związku, Emily Pugh i jej partner nie mogli pogodzić się z falą krytyki, która dotyczyła dużej różnicy wieku pomiędzy nimi.
Od 2023 roku media rozpisują się, na temat jej domniemanej relacji z Charlie’m Gooch. Mężczyzna ten nie jest znany w branży filmowej, podejrzewa się jednak, iż Florence i Charlie’m znają się jeszcze z czasów szkolnych.

Filmografia

Wiadomości

Zdjęcia