Kacper Kuszewski

Kacper Kuszewski fot. AKPA
narodowość
Polska
3,3
Oceń
Głosy
7

Biografia

Kacper Kuszewski - wiek, wzrost i początki kariery

Kacper Kuszewski - wzrost: 171 cm | Kacper Kuszewski to aktor filmowy, serialowy, teatralny i dubbingowy, który urodził się 21 czerwca 1976 roku w Słupsku. 

Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął w wieku 6 lat. Zagrał wówczas w spektaklu Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim. Natomiast na dużym i małym ekranie pojawił się w 1999 roku. Wystąpił w produkcji Jak narkotyk, a także serialu Wszystkie pieniądze świata. Przełomem w jego karierze była rola w najpopularniejszym polskim serialu M jak miłość, w którym gra do dziś. Zagrał także w Strefie Ciszy oraz serialu Twarze i maski. 

Po studiach rozpoczął pracę w Teatrze Narodowym (2000) oraz Teatrze Polskim (2002-2003). Kacper Kuszewski wielokrotnie użyczał głosu w dubbingu — m.in. w Aladynie czy Zakochanym Kundlu II. Aktor użyczył również głosu słynnej postaci Myszka Miki oraz Percy’emu Weasleyowi w Harrym Potterze. 

Kacpra Kuszewskiego można także oglądać w filmie Karol. Człowiek, który został Papieżem. W 2011 roku aktor wystąpił w serialu Hotel 52, a rok później w filmie Wkręceni. 

Oprócz występów w serialach i filmach, artysta próbował swoich sił w talent show. W 2008 roku wziął udział m.in. w programie Jak oni śpiewają?, a 3 lata później w 13. edycji Tańca z Gwiazdami.

Kacper Kuszewski - filmy i seriale

Kacper Kuszewski zagrał w wielu serialach i filmach. Jednak największą sławę przyniosła mu rola Marka Mostowiaka w serialu M jak miłość. 

Kacper Kuszewski — wybrana filmografia

  • Wszystkie pieniądze świata (1999),
  • M jak miłość (2000),
  • Karol. Człowiek, który został Papieżem (2005),
  • Przyjaciółki (2012),
  • Wkręceni (2013),
  • Tatuśkowie (2020),
  • Ojciec Mateusz (2021),
  • Powrót (2022),
  • Liczba doskonała (2022). 

Kacper Kuszewski - nagrody 

W 2017 roku aktor wygrał 8. edycję programu Twoja twarz brzmi znajomo. Nagrodę w wysokości 100 tys. zł. przekazał na fundację pomagająca ofiarom przemocy i działająca na rzecz praw kobiet.

Kacper Kuszewski: życie prywatne i dzieci

Kacper Kuszewski - gdzie mieszka?

Aktor nie dzielił się z mediami informacją, gdzie obecnie mieszka.  

Kacper Kuszewski - żona, dzieci, ślub

Niewiele wiadomo na temat tego, czy Kacper Kuszewski ma żonę. Aktor stroni od dzielenia się tego typu informacjami z mediami. Unika opowiadania o swoim życiu prywatnym oraz o takich kwestiach jak dzieci, żona czy ślub. 

Filmografia

Wiadomości

Zdjęcia