Reklama

Reklama

Gdynia 2022: Pięć filmów nominowanych do nagrody Złote Lwiątka im. Janusza Korczaka

Pięć filmów, wśród nich "Za duży na bajki" Kristoffera Rusa oraz "Detektyw Bruno" Magdaleny Nieć i Mariusza Paleja, zostało nominowanych w konkursie o nagrodę Złote Lwiątka im. Janusza Korczaka, którego pierwsza odsłona odbędzie się we wrześniu podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Pięć filmów, wśród nich "Za duży na bajki" Kristoffera Rusa oraz "Detektyw Bruno" Magdaleny Nieć i Mariusza Paleja, zostało nominowanych w konkursie o nagrodę Złote Lwiątka im. Janusza Korczaka, którego pierwsza odsłona odbędzie się we wrześniu podczas 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
O pierwsze w historii Złote Lwiątka im. Janusza Korczaka powalczą m.in. obie części serii "Tarapaty" /materiały prasowe

W poniedziałkowym komunikacie organizatorzy FPFF poinformowali, że w tym roku sekcja Gdynia Dzieciom odbędzie się pod hasłem "Pooglądajcie ze mną, mamo, tato!". "W programie znalazły się premiery i żelazna klasyka, metraże długie i krótkie, filmy aktorskie i animacje, tytuły kinowe i odcinki seriali telewizyjnych. Blisko pół setki atrakcyjnych filmów zainspirowanych literaturą. To z ekranizacji popularnych książek złożono program tegorocznej edycji" - podkreślili.

Złote Lwiątka im. Janusza Korczaka: Pięć filmów nominowanych

Dodali, że "po raz pierwszy na festiwalu - obok pokazów filmowych - odbędzie się konkurs o nagrodę Złote Lwiątka im. Janusza Korczaka". "Decyzję, do kogo trafi statuetka Złotych Lwiątek, zaprojektowana przez najmłodszych artystów, podejmie rzecz jasna dziecięce jury. Na pokazy sekcji Gdynia Dzieciom zapraszamy do Konsulatu Kultury" - podali.

Reklama

Jak czytamy, nominacje do Złotych Lwiątek otrzymały filmy: "Detektyw Bruno" (reżyseria: Magdalena Nieć i Mariusz Palej, scenariusz: Marcin Ciastoń i Ewa Rozenbajgier), "Czarny młyn" (reżyseria: Mariusz Palej, scenariusz: Magdalena Nieć i Katarzyna Stachowicz-Gacek), "Tarapaty" (reżyseria i scenariusz: Marta Karwowska), "Tarapaty 2" (reżyseria i scenariusz: Marta Karwowska) oraz "Za duży na bajki" (reżyseria: Kristoffer Rus, scenariusz: Agnieszka Dąbrowska).

47. FPFF w Gdyni: 20 filmó powalczy o Złote Lwy 2022

W połowie lipca poznaliśmy tytuły, które powalczą o Złote Lwy w konkursie głównym festiwalu. Znalazły się wśród nich: "Apokawixa" Xawerego Żuławskiego, "Broad Peak" Leszka Dawida, "Chleb i sól" Damiana Kocura, "Filip" Michała Kwiecińskiego, "Głupcy" Tomasza Wasilewskiego, "Iluzja" Marty Minorowicz, "Infinite Storm" Małgorzaty Szumowskiej, "IO" Jerzego Skolimowskiego, "Kobieta na dachu" Anny Jadowskiej, "Orlęta. Grodno’39" Krzysztofa Łukaszewicza, "Orzeł. Ostatni patrol" Jacka Bławuta, "The Silent Twins" Agnieszki Smoczyńskiej, "Strzępy" Beaty Dzianowicz, "Tato" Anny Maliszewskiej, "Śubuk" Jacka Lusińskiego i "Wesele" Wojciecha Smarzowskiego.

Kilka dni później Komitet Organizacyjny imprezy, w związku z bardzo wysokim poziomem artystycznym zgłoszonych filmów i dzięki powiększeniu budżetu wydarzenia, postanowił zwiększyć liczbę filmów przyjętych do Konkursu Głównego 47. FPFF w Gdyni.

Kolejne cztery tytuły, które powalczą o Złote Lwy to: "Brigitte Bardot cudowna" Lecha Majewskiego, "Cicha ziemia" Agi Woszczyńskiej, "Johnny" Daniela Jaroszka i "Zadra" Grzegorza Mołdy.

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 12-17 września. Jego organizatorami są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Miasto Gdynia i Województwo Pomorskie, współorganizatorami - Telewizja Polska, Instytut Adama Mickiewicza, Narodowe Centrum Kultury, a producentem - Pomorska Fundacja Filmowa.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Gdynia 2022 | FPFF w Gdyni

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL