Reklama

Redakcja Interia Film

Celem serwisu Interia Film jest tworzenie najbardziej zaangażowanego i wiarygodnego portalu filmowego w Polsce, który dostarcza informacje, analizy i opinie na najwyższym poziomie. Chcemy inspirować, edukować i zaspokajać ciekawość naszych czytelników w temacie filmów, zarówno tych klasycznych, jak i najnowszych produkcji. Dążymy do tego, aby każdy gość naszego serwisu czuł, że jest częścią społeczności, którą łączy wspólna pasja.

Serwis Film, założony w 2000 roku, stanowi integralną część Grupy Polsat Plus, do której dołączył w 2020 roku, gdy była to jeszcze Grupa Cyfrowy Polsat. Łącząc siły z dominującym na polskim rynku gigantem medialno-telekomunikacyjnym, nasz portal zyskał rozległe zasięgi i mógł poszerzyć swoją ofertę serwisów tematycznych. Z chwilą przejęcia, Interia wzmocniła swoją pozycję, łącząc się z takimi potęgami mediowymi jak Wydawnictwo Bauer i Radio RMF FM.

Wierzymy, że film jako jedna z najbardziej wpływowych form sztuki, ma nie tylko moc zabawy, ale także edukacji, inspiracji i budowania mostów między różnymi kulturami i pokoleniami. W naszej pracy kierujemy się najwyższymi standardami etycznymi i dziennikarskimi, dążąc do ciągłego rozwoju i doskonalenia naszej platformy, aby zawsze sprostać oczekiwaniom naszych czytelników.

Reklama

Szefostwo Redakcji Interia Film

Na czele redakcji stoi Marta Podczarska, niewątpliwa pasjonatka świata seriali i filmów, której zamiłowanie do tego medium rozpoczęło się już w dzieciństwie. Marta jest absolwentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kultury współczesnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po godzinach chętnie eksploruje świat kulinarny, piekąc i gotując dla przyjaciół.

Redakcję prowadzi Katarzyna Ulman, team leader z tytułem magistra filologii rosyjskiej i dziennikarstwa. Katarzyna ma niezwykłe zamiłowanie do dobrze skonstruowanych opowieści, niezależnie od rodzaju - od literatury, poprzez komiksy i filmy, aż po gry komputerowe.

Autorzy piszący dla Was w Interia Film

Tomasz Bielenia, filmoznawca i dziennikarz z krwi i kości, jest nieodłącznym elementem Krakowskiego Festiwalu Filmowego jako jego selekcjoner. Rzadko spotkasz go z popcornem, ale na pewno w małym kinie z dużym ekranem. Przeprowadził pamiętny wywiad z Christopherem Petitem i ma nietypowe hobby - czytanie napisów końcowych.

Anna Kempys - absolwentka filmoznawstwa i dziennikarstwa - to doświadczona redaktorka, która pracowała przy produkcji filmów animowanych na ASP w Krakowie, prowadziła DKF Rotunda, organizowała festiwale filmowe i od kilku lat jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Nie przepada za multipleksami, woli duże ekrany w kameralnych kinach. Najbardziej lubi filmy z Jamesem Bondem, twórczość Wesa Andersona i wszystko, co polskie.

Krystian Zając, absolwent dziennikarstwa i kulturoznawstwa, to utalentowany i doświadczony dziennikarz z obszaru filmowego. Łącząc swoje dwie największe pasje, kino i sport, dostarcza swoim czytelnikom unikalne spojrzenie na przemysł filmowy. Częsty gość Festiwalu Filmowego w Gdyni, Krystian ma na koncie wiele cennych wywiadów, w tym niedawne spotkanie z Agnieszką Holland. W redakcji Interia Film od wielu lat nieustannie wzbogaca portal o swoje przemyślane i kreatywne artykuły.

Jakub Izdebski, absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, z Interią współpracuje od 2015 r., a do redakcji dołączył w lipcu 2023 roku. Za dzieciaka chciał zostać archeologiem, ale gdy tylko obejrzał "Park jurajski", wiedział, że jego pasją są filmy. Ogląda wszystko — od kina festiwalowego do potworków, które Jean-Claude Van Damme produkował z myślą o rynku kaset wideo. Lubi odkrywać filmowe perełki, raczyć się produkcjami "tak złymi, że aż dobrymi" w gronie znajomych, długie spacery i superbohaterskie tasiemce.

Aleksandra Kalita to absolwentka filologii polskiej i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, która zdobywała doświadczenie prowadząc audycję o kulturze w radiu studenckim. Miłośniczka seriali, kina i... pieczenia!

Justyna Miś jest naszym ekspertem od kina nieanglojęzycznego, szczególnie uwielbia twórczość Wonga Kar Wai oraz Yorgosa Lanthimosa. W wolnym czasie, poza pasją do filmów i seriali, lubi czytać książki, zbiera plakaty filmowe, fotografuje, hoduje rośliny i podróżuje.

Martyna Zielonka to absolwentka socjologii oraz zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim, która posiada unikalne umiejętności obserwacji społecznych zjawisk oraz analizowania życia bohaterów filmowych i serialowych. W jej obszarze zainteresowań znajdują się dramaty, filmy psychologiczne, biografie i kryminały, ale nie stroni też od dobrej komedii.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama