Redakcja Interia Film
Celem serwisu Interia Film jest tworzenie najbardziej zaangażowanego i wiarygodnego portalu filmowego w Polsce, który dostarcza informacje, analizy i opinie na najwyższym poziomie. Chcemy inspirować, edukować i zaspokajać ciekawość naszych czytelników w temacie filmów, zarówno tych klasycznych, jak i najnowszych produkcji. Dążymy do tego, aby każdy gość naszego serwisu czuł, że jest częścią społeczności, którą łączy wspólna pasja.
Serwis Film, założony w 2000 roku, stanowi integralną część Grupy Polsat Plus, do której dołączył w 2020 roku, gdy była to jeszcze Grupa Cyfrowy Polsat. Łącząc siły z dominującym na polskim rynku gigantem medialno-telekomunikacyjnym, nasz portal zyskał rozległe zasięgi i mógł poszerzyć swoją ofertę serwisów tematycznych. Z chwilą przejęcia, Interia wzmocniła swoją pozycję, łącząc się z takimi potęgami mediowymi jak Wydawnictwo Bauer i Radio RMF FM.
Wierzymy, że film jako jedna z najbardziej wpływowych form sztuki, ma nie tylko moc zabawy, ale także edukacji, inspiracji i budowania mostów między różnymi kulturami i pokoleniami. W naszej pracy kierujemy się najwyższymi standardami etycznymi i dziennikarskimi, dążąc do ciągłego rozwoju i doskonalenia naszej platformy, aby zawsze sprostać oczekiwaniom naszych czytelników.
Na czele redakcji stoi Marta Podczarska, niewątpliwa pasjonatka świata seriali i filmów, której zamiłowanie do tego medium rozpoczęło się już w dzieciństwie. Marta jest absolwentką dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kultury współczesnej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po godzinach chętnie eksploruje świat kulinarny, piekąc i gotując dla przyjaciół.
Redakcję prowadzi Katarzyna Ulman, team leader z tytułem magistra filologii rosyjskiej i dziennikarstwa. Katarzyna ma niezwykłe zamiłowanie do dobrze skonstruowanych opowieści, niezależnie od rodzaju - od literatury, poprzez komiksy i filmy, aż po gry komputerowe.
Anna Kempys - absolwentka filmoznawstwa i dziennikarstwa - to doświadczona redaktorka, która pracowała przy produkcji filmów animowanych na ASP w Krakowie, prowadziła DKF Rotunda, organizowała festiwale filmowe i od kilku lat jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Nie przepada za multipleksami, woli duże ekrany w kameralnych kinach. Najbardziej lubi filmy z Jamesem Bondem, twórczość Wesa Andersona i wszystko, co polskie.
Krystian Zając, absolwent dziennikarstwa i kulturoznawstwa, to utalentowany i doświadczony dziennikarz z obszaru filmowego. Łącząc swoje dwie największe pasje, kino i sport, dostarcza swoim czytelnikom unikalne spojrzenie na przemysł filmowy. Częsty gość Festiwalu Filmowego w Gdyni, Krystian ma na koncie wiele cennych wywiadów, w tym niedawne spotkanie z Agnieszką Holland. W redakcji Interia Film od wielu lat nieustannie wzbogaca portal o swoje przemyślane i kreatywne artykuły.
Jakub Izdebski, absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, z Interią współpracuje od 2015 r., a do redakcji dołączył w lipcu 2023 roku. Za dzieciaka chciał zostać archeologiem, ale gdy tylko obejrzał "Park jurajski", wiedział, że jego pasją są filmy. Ogląda wszystko — od kina festiwalowego do potworków, które Jean-Claude Van Damme produkował z myślą o rynku kaset wideo. Lubi odkrywać filmowe perełki, raczyć się produkcjami "tak złymi, że aż dobrymi" w gronie znajomych, długie spacery i superbohaterskie tasiemce.
Justyna Miś jest naszym ekspertem od kina nieanglojęzycznego, szczególnie uwielbia twórczość Wonga Kar Wai oraz Yorgosa Lanthimosa. W wolnym czasie, poza pasją do filmów i seriali, lubi czytać książki, zbiera plakaty filmowe, fotografuje, hoduje rośliny i podróżuje.
Patrycja Otfinowska, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Pedagogicznego, zamiast filologii polskiej i nauczycielstwa skierowała swoje zainteresowania ku kulturoznawstwu, kinu i serialom. Jest miłośniczką filmów "tak złych, że aż dobrych" i regularnie ogląda "Tokio Drift". Pasjonuje się również "Wiedźminem", co zaowocowało pracą magisterską o świecie Sapkowskiego i słowiańskich wierzeniach. W czasie wolnym Patrycja zagłębia się w książki lub gry, a od czasu do czasu wyrusza fotografować opuszczone budowle wokół Krakowa z pomocą swojego drona.
Kinga Szarlej - Film urzekł ją od strony realizatorskiej, gdy w podstawówce przywłaszczyła sobie rodzinne aparaty i zaczęła tworzyć swoje pierwsze produkcje. Od tamtej pory kształci się kierunkowo w szkołach i na kursach. W 2022 roku ukończyła studia Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Pracowała jako administrator studia fotograficznego, montażysta oraz asystent producenta i produkcji, współtworząc teledyski oraz reklamy dla uznanych marek. Od maja 2023 działa jako fotograf i producent kreatywnych sesji portretowych pod marką Absurd, która osiągnęła sukcesy m.in. na międzynarodowej wystawie w Atenach. Lubi, gdy sztuka uczy, więc chętnie czyta książki popularnonaukowe i ogląda filmy zmuszające do myślenia. Fanka kontrowersyjności Helmuta Newtona i estetyki Denisa Villeneuve’a. Marzy o wyreżyserowaniu własnego filmu.
Paulina Gandor - Absolwentka Animacji Społeczno-Kulturalnej z Edukacją Kulturalną (UŚ) oraz Filmoznawstwa i Wiedzy o Nowych Mediach (UJ). Kilkukrotna członkini studenckiego Jury podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego “Etiuda & Anima" oraz Krakow Film Festival. Miłośniczka kina azjatyckiego (szczególnie twórczości Wonga Kar-waia), dobrej matchy i historii o wampirach. W wolnych chwilach tworzy na Instagramie profil o melancholii i grozie w kinie (krótko o filmie) oraz prowadzi autorską audycję Tu Nosferatu w radiu UJOT FM. Prywatnie fanka Tomasza Beksińskiego i romantyczka muzyki rockowej.