Reklama

Joanna Opozda: Wybrała ją sama Brigitte Bardot

W ramach 37. Warszawskiego Festiwalu Filmowego odbyła się długo oczekiwana premiera najnowszego filmu Lecha Majewskiego "Brigitte Bardot Cudowna". Tytułową rolę w tej produkcji zagrała Joanna Opozda, którą spośród wielu aktorek polskich i zagranicznych wyłowiła sama Brigitte Bardot.

W ramach 37. Warszawskiego Festiwalu Filmowego odbyła się długo oczekiwana premiera najnowszego filmu Lecha Majewskiego "Brigitte Bardot Cudowna". Tytułową rolę w tej produkcji zagrała Joanna Opozda, którą spośród wielu aktorek polskich i zagranicznych wyłowiła sama Brigitte Bardot.
Joanna Opozda w filmie "Brigitte Bardot cudowna" /materiały prasowe

Życie Joanny Opozdy przypomina w ostatnich miesiącach prawdziwy rollercoaster. Zrobiło się o niej bardzo głośno, gdy w czerwcu zdecydowała się na bolesne wyznanie. Gdy miała 20 lat, padła ofiarą sutenerów, którzy proponowali jej pracę we Francji w roli hostessy, a na miejscu okazało się, że chodzi o usługi seksualne.

Wsparcia po tym trudnym zwierzeniu udzielił jej Antoni Królikowski, a przy okazji ujawnił, że on i aktorka są w sobie znowu zakochani. Ta miłość pod koniec sierpnia zaprowadziła ich przed ołtarz, gdzie aktorska para powiedziała sobie sakramentalne "tak". Kilka tygodni później Opozda i Królikowski potwierdzili, że spodziewają się dziecka.

Reklama

Aktorka może świętować jednak nie tylko szczęśliwy związek i to, że jej rodzina niebawem się powiększy. Jeden z najważniejszych filmów w jej karierze miał europejską premierę podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

"Brigitte Bardott Cudowna", bo o tym filmie mowa, to najnowsze dzieło Lecha Majewskiego, który jest reżyserem i autorem scenariusza. Film opowiada historię chłopca czekającego na powrót zaginionego w czasie II wojny światowej ojca, pilota, najprawdopodobniej mieszkającego w Anglii. Mały Adam zanurza się w świat swojej wyobraźni. Marzy, że ojciec któregoś dnia wyląduje na boisku swoim spitfajerem jako bohater. Pewnego dnia, oglądając w kinie 'Pogardę' Jeana-Luca Godarda, przenosi się do garderoby młodej Brigitte Bardot. I właśnie w rolę ikony kina wcieliła się Joanna Opozda.

Joanna Opozda gra Brigitte Bardot

W najnowszym poście na Instagramie aktorka wspomina początki pracy nad filmem: "To było trzy lata temu, ale pamiętam, jakby to było wczoraj. Zadzwonił do mnie reżyser Lech Majewski i powiedział że pani Brigitte Bardot osobiście wybrała mnie do zagrania tytułowej roli w nowym filmie pana Lecha pt. 'Brigitte Bardot Cudowna' - zdradziła i dodała: "Jestem fanką filmów Lecha Majewskiego, dlatego tym bardziej cieszę się, że mogłam wziąć udział w tym wyjątkowym projekcie" - napisała.

Opublikowała także nagranie z wypowiedzią reżysera o kulisach castingu. Lech Majewski podsyłał Brigitte Bardot kolejne propozycje aktorek, które mogłyby się wcielić w jej postać w filmie. Zasugerował między innymi amerykańską modelkę, która fotografuje się jako Brigitte Bardot, jedną z niemieckich aktorek, wśród propozycji pojawiła się także szwedzka aktorka wyglądająca bardzo podobnie do Bardot. "Ona wszystkie odrzuciła. A myśmy w międzyczasie zrobili próbną scenę z Joasią Opozdą. Wysłałem tę scenę do Brigitte Bardot i ona powiedziała: 'O, ta może zagrać". Tak to się dziwnie złożyło' - wspominał Majewski.

Oprócz Joanny Opozdy w obsadzie filmu znaleźli się również Magdalena Różczka, Weronika Rosati, Kacper Olszewski, Andrzej Grabowski i Tomasz Sapryk.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Opozda | Brigitte Bardot | Brigitte Bardot cudowna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy