Reklama

Independent Spirit Awards 2022: "Córka" filmem roku!

Rozdano tegoroczne Independent Spirit Awards, zwane "niezależnymi Oscarami". Za najlepszy film uznano "Córkę" w reżyserii Maggie Gyllenhaal. Ceremonia odbyła się 6 marca 2022 roku. Kim są pozostali laureaci? Sprawdźcie!

Rozdano tegoroczne Independent Spirit Awards, zwane "niezależnymi Oscarami". Za najlepszy film uznano "Córkę" w reżyserii Maggie Gyllenhaal. Ceremonia odbyła się 6 marca 2022 roku. Kim są pozostali laureaci? Sprawdźcie!
Maggie Gyllenhaal z nagrodą Independent Spirit Awards (6 marca 2022) /Alberto E. Rodriguez /Getty Images

Independent Spirit Awards to coroczne nagrody przyznawane twórcom kina niezależnego. Wyróżnienia przyznawane są przez organizację non-profit Film Independent, zrzeszającą niezależnych twórców.

"Córka" najlepszym filmem roku

Obraz "Córka" triumfował podczas 37. edycji Independent Spirit Awards. Zdobył nie tylko nagrodę w kategorii najlepszy film, uhonorowano również Maggie Gyllenhaal aż w dwóch kategoriach - najlepszy reżyser i najlepszy scenariusz.

Reklama

Maggie Gyllenhaal, która jest przede wszystkim znaną aktorką, była dwukrotnie nominowana za swe role do Independent Spirit Awards, ale nagrody zdobyła dopiero jako reżyserka i autorka scenariusza.

Film "Córka" otrzymał w tym roku również trzy nominacje do Oscarów - sprawdź listę nominowanych!

Główną bohaterką filmu jest pochodząca z Wielkiej Brytanii 40-letnia Leda (w tej roli Olivia Colman), która na co dzień wykłada na uniwersytecie. Poznajemy ją w momencie, gdy przyjeżdża do greckiego kurortu na samotne wakacje. Spędza na plaży całe dnie, nie szukając towarzystwa. Odpoczywa i obserwuje młodą mamę (Dakota Johnson), jej córkę oraz ich głośną rodzinę. Leda widzi, że kobieta jest zmęczona macierzyństwem. Rozumie, przez co przechodzi bohaterka - wiele lat temu sama musiała walczyć o przetrwanie we własnym domu, w którym czuła się jak w więzieniu - jej córeczki domagały się od niej pełni uwagi, a mąż skupiał się wyłącznie na własnej karierze. Podjęła wtedy dramatyczną decyzję.

Independent Spirit Awards: Pozostałe nagrody

Nagrody aktorskie w kategoriach pierwszoplanowych otrzymali: Taylour Paige za rolę w filmie "Zola" oraz Simon Rex za kreację w "Red Rocket".

W drugim planie triumfowali: Ruth Negga za "Pomiędzy" i Troy Kotsur za "CODĘ", który przeszedł do historii jako pierwszy niesłyszący aktor, otrzymujący Independent Spirit Award.

Najlepszym filmem zagranicznym została japońska produkcja "Drive My Car" (przeczytaj recenzję filmu).

Zobacz też:

Leonardo DiCaprio wspiera Ukrainę! Przekazał 10 milionów dolarów

Sean Penn: Emocjonalny wywiad o sytuacji w Ukrainie! Prosi o pomoc

Ukraińska Akademia Filmowa: Apel o bojkot rosyjskich produkcji

Vera Farmiga w geście solidarności z Ukrainą

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy