Reklama

Vera Farmiga w geście solidarności z Ukrainą

Vera Farmiga, amerykańska aktorka ukraińskiego pochodzenia, postanowiła wyrazić swoją solidarność z Ukraińcami, publikując wzruszający wpis.

Oczy całego świata skierowane są na Ukrainę, która została bezprecedensowo zaatakowana przez Rosję. Wiele gwiazd wyraża swój publiczny sprzeciw wobec tego aktu. Głos zabrała także Vera Farmiga. Amerykanka już wcześniej podkreślała, że ma duże związki z ojczyzną swoich przodków.  

Vera Farmiga: Ukraiński duch

Choć Vera Farmiga nie należy do najbardziej rozchwytywanych aktorek w Hollywood, to miała już okazję pracować z najwybitniejszymi twórcami i aktorami światowego kina, a jej filmografia jest bardzo bogata. Na swoim koncie ma występy w tak znanych produkcjach, jak: "Potęga strachu""Infiltracja" czy "Chłopiec w pasiastej piżamie".

Reklama

Vera Ann Farmiga urodziła się 6 sierpnia 1973 roku w Passaic County, w stanie New Jersey. Jest drugim z siedmiorga dzieci ukraińskich imigrantów - jej ojciec Mykhailo jest analitykiem komputerowym, a matka, Luba Farmiga - nauczycielką. Mała Vera dorastała w ukraińsko-amerykańskiej społeczności, do szóstego roku życia nie mówiła po angielsku. Następnie uczęszczała do Ukraińskiej Szkoły Katolickiej w Newark, gdzie tańczyła w zespole ludowym. 

Zobacz również:

"Córka": Kto tu jest tak naprawdę zagubiony? [recenzja]

"Mój dług": Ofiara, która staje się katem [recenzja]

"C'mon C'mon": Pogadajmy [recenzja]

"Psie pazury": Jak Jane Campion wodzi nas za nos [recenzja]

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Vera Farmiga | Ukraina
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy