Jenna Ortega

Jenna Ortega
data urodzenia
27 września 2002
narodowość
USA
4,3
Oceń
Głosy
7

Biografia

Jenna Ortega - wiek, wzrost i początki kariery

Wiek: 20 lat

Wzrost: 151 cm

Jenna Ortega to aktorka filmowa i telewizyjna amerykańskiego pochodzenia. Urodziła się w Coachella w Kalifornii 27 września 2002 roku. Przyszła na świat w rodzinie wielodzietnej - ma pięcioro rodzeństwa. Rodzina Jenny Ortega ma pochodzenie portorykańsko-meksykańskie. Jako sześciolatka zainteresowała się aktorstwem, a dwa lata później wzięła udział w Pierwszym przesłuchaniu. 

Jenna Ortega - filmy i seriale

Z jakim tytułem najczęściej kojarzona jest Jenna Ortega? Wednesday to tylko jeden, choć najpopularniejszy z nich. Filmografia aktorki jest jednak znacznie bogatsza:

  • CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku,
  • Iron Man 3,
  • Klan urwisów powraca,
  • Jane the Virgin,
  • Richie Rich,
  • Elena z Avaloru,
  • Dzień na tak,
  • Krzyk,

to tylko niektóre produkcje, w których wystąpiła Jenna Ortega. Filmy z jej udziałem to także Krzyk VI czy Studio 666.

Jenna Ortega - nagrody i dorobek artystyczny

Nie można odmówić Jennie talentu. Została ona doceniona przede wszystkim dzięki pierwszemu miejscu listy PopSugar "20 Under 20" w 2020 roku. Z kolei w 2022 roku The Hollywood Reporter określił ją "Next Big Thing". 

Za rolę Harley Diaz w serialu zdobyła nagrodę Imagen dla najlepszego młodego aktora telewizyjnego w 2018 roku.

Życie prywatne i rodzina Jenny Ortegi

Aktorka urodziła się w wielokulturowej rodzinie. Jej matka Natalie Ortega to pielęgniarka, natomiast ojciec - Edward Ortega - jest pracownikiem naukowym. Jenna ma obywatelstwo amerykańskie i należy do mieszanego pochodzenia etnicznego Meksyku i Portorykańczyków. Posługuje się językami angielskim i hiszpańskim.

Prywatnie Jenna Ortega ma dwie starsze siostry Marię i Mię oraz starszego brata Izaaka, a także młodsze rodzeństwo, bliźnięta Aliyah i Marcusa. Nie wiadomo, czy Jenna Ortega oficjalnie się z kimś spotyka.

Filmografia

Wiadomości