Reklama

"Wrobiony": Piotr Adamczyk na tropie wielkiej tajemnicy [zwiastun]

W thrillerze "Wrobiony" Piotr Adamczyk wciela się w postać badacza historii na tropie wielkiej tajemnicy skrywanej przez wieki! Pojawił się właśnie pierwszy zwiastun filmu, który trafi na ekrany kin już 19 sierpnia.

W thrillerze "Wrobiony" Piotr Adamczyk wciela się w postać badacza historii na tropie wielkiej tajemnicy skrywanej przez wieki! Pojawił się właśnie pierwszy zwiastun filmu, który trafi na ekrany kin już 19 sierpnia.
Piotr Adamczyk w scenie z filmu "Wrobiony" /Monolith Films /materiały prasowe

Piotr Adamczyk - polska gwiazda Marvela ("Hawkeye") - w pełnej akcji i tajemnic historii poszukiwania zaginionego dzieła "Maria Magdalena w ekstazie" autorstwa słynnego malarza Caravaggia. Film został nakręcony w olśniewających plenerach nadmorskiego włoskiego miasteczka Porto Ercole oraz w Berlinie i we Wrocławiu.

U boku Piotra Adamczyka, w międzynarodowej obsadzie znaleźli się również: Daniel Olbrychski, Paulina Holtz (serial "Klan"), Alessandra Mastronardi ("Nieznośny ciężar wielkiego talentu"), Luca Calvani ("Zakochani w Rzymie") oraz Torsten Voges ("Big Lebowski") i Gedeon Burkhard ("Bękarty wojny").

Reklama

Do powstania filmu przyczynili się wybitni polscy twórcy mający na swoim koncie liczne wyróżnienia na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz nagrody przyznawane przez Polską Akademię Filmową - Orły, w tym: odpowiadający za zdjęcia Arkadiusz Tomiak ("1983"), twórca muzyki Paweł Mykietyn ("Wałęsa. Człowiek z nadziei") i montażysta Jarosław Kamiński ("Zimna wojna").

"Wrobiony": O czym opowiada film?

Zagadkowa śmierć, zaginione XVII-wieczne arcydzieło i intryga z wielkimi pieniędzmi w tle. Dominik (Piotr Adamczyk), wybitny badacz historii sztuki z Uniwersytetu Wrocławskiego, wyrusza do malowniczego Porto Ercole by na miejscu zebrać materiał naukowy na temat ostatnich lat życia Caravaggia. Na miejscu okazuje się, że tuż przed jego przyjazdem, w mieście dochodzi do nagłej śmierci innego pasjonata twórczości barokowego artysty. Zmarły ojciec Tornatore poświęcił życie poszukiwaniu dzieł malarza i wierzył, że uda mu się odnaleźć bezcenny obraz "Maria Magdalena w ekstazie", którego los od wieków pozostawał nieznany.

Zapiski ojca Tornatore przez przypadek trafiają w ręce Dominika, który z pomocą nowopoznanego duchownego ojca Paolo (Luca Calvani) postanawia kontynuować poszukiwania zaginionego obrazu. Ekscytująca początkowo przygoda zmienia swoje niewinne oblicze, gdy okazuje się, że na tropie unikalnego płótna jest również włoska mafia, a działaniom poszukiwaczy zaczyna przyglądać się policja oraz tajemnicza piękność, Sylvia (Alessandra Mastronardi). Dominik zostaje uwikłany w niebezpieczne śledztwo, które ujawnia kulisy międzynarodowej intrygi. Walcząc z czasem i z potężnymi przeciwnikami próbuje rozwikłać skrywaną przez wieki tajemnicę obrazu.

"'Wrobiony' to malarski dreszczowiec w duchu obrazów Caravaggia. Odsłaniając kolejne fakty na temat życia wybitnego malarza, łatwo tracimy orientację, co jest prawdą, a co mistyfikacją. Im głębiej szukamy, tym bardziej błądzimy. Zaś to, w co uwierzymy, zmienia znaczenie w zależności od punktu widzenia, który przyjmiemy. Tak właśnie ewoluują bohaterowie filmu. 'Wrobiony' to podobne obrazom Caravaggia studium człowieka poszukującego, odkrywającego tajemnicę, znajdującego się w odwiecznej kryminalnej wędrówce między światłem a cieniem" - mówi reżyser Piotr Śmigasiewicz.

Zobacz też:

Ella Balinska: Córka polskiego hrabiego gwiazdą Netfliksa

Miss Jamajki w Bondzie. Po latach wyznała, że była seksualnie molestowana!

Ewa Krzyżewska: Polska Sophia Loren romansowała z aktorami-gejami

Sylvester Stallone walczy o prawa do serii "Rocky". "Bolesny temat"

"Powodzenia, Leo Grande": Kino, które łamie seksualne tabu [recenzja]

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wrobiony | Piotr Adamczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy