Reklama

Sylvester Stallone walczy o prawa do serii "Rocky"

Okazuje się, że Sylvester Stallone nie ma praw do serii "Rocky". Filmowy Rocky Balboa skrytykował producenta Irwina Winklera za to, że zatrzymał wszystkie prawa do kultowego cyklu.

Okazuje się, że Sylvester Stallone nie ma praw do serii "Rocky". Filmowy Rocky Balboa skrytykował producenta Irwina Winklera za to, że zatrzymał wszystkie prawa do kultowego cyklu.
Sylvester Stallone walczy o swoje prawa /Steve Jennings /Getty Images

Choć Sylvester Stallone był scenarzystą i gwiazdą przebojowego filmu "Rocky" z 1976 roku i wystąpił w kolejnych pięciu sequelach serii, nie posiada żadnych praw do swojego dzieła. Jak to możliwe?

W niedawnym wpisie na Instargamie hollywoodzki gwiazdor wezwał producenta Irwina Winklera, aby zwrócił mu "to, co zostało z jego praw".

Sylvester Stallone: "Rocky" to bolesny temat

Aktor przyznał, że kwestia praw do serii "Rocky" to dla niego "bolesny temat", który "zżera mu duszę". Na swoim Instagramie Stallone zamieścił rysunek Winklera jako węża z ludzką głową i opatrzył go gorzkim komentarzem.

Reklama

"Bardzo pochlebny portret producenta "Rocky'ego" i "Creeda" Irwina Winklera, autorstwa jednego z największych artystów w kraju" - zaczyna swój wpis aktor.

"Po tym, jak Irwin kontrolował "Rocky'ego" przez 47 lat, a także "Creeda", chciałbym naprawdę mieć choć trochę tego, co zostało z moich praw, zanim przekażę je moim dzieciom. Wierzę, że byłby to sprawiedliwy gest zespołu strony tego 93-letniego dżentelmena. To bolesny temat, który zżera moją duszę" - dodał Stallone.

Spór o prawa do serii "Rocky"

Prawa do serii "Rocky" od dawna były kwestią sporną w kontaktach Sylvestra Stallone z producentem Irwinem Winklerem. Aktor otrzymał za rolę w pierwszym filmie około 75 tysięcy dolarów (za scenariusz i aktorstwo) plus tantiemy, które wyniosły około 2,5 mln dolarów.

Stallone wyznał, że w tamtym czasie nie forsował kwestii praw własności, ponieważ "istniał pewien kodeks postępowania w biznesie". Kiedy potem poruszał ten temat mówiono mu, że "otrzymał uczciwe wynagrodzenie".

Jak dotąd Irwin Winkler nie odniósł się do apelu gwiazdy serii "Rocky".

Trzecia część filmu "Creed" ma trafić na ekrany kin 23 listopada tego roku. Tym razem Stallone nie pojawi się na ekranie, będzie jedynie współproducentem filmu.

W filmie "Creed: Narodziny legendy" (2015) i "Creed 2" (2018) Sylvester Stallone wrócił jako Rocky Balboa, który zaczyna trenować młodego Adonisa Creeda - syna Apolla, niegdyś zaciekłego rywala i jednocześnie wielkiego przyjaciela Rocky'ego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sylvester Stallone | Rocky | Rocky Balboa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy