"Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krzesisławy Dubielówny – wybitnej aktorki naszego Teatru, artystki o niezwykłej charyzmie i wielkiej kulturze scenicznej. Jej talent, oddanie sztuce i niezapomniane kreacje sceniczne na trwałe wpisały się w historię polskiego teatru. Żegnamy nie tylko znakomitą aktorkę, ale również wyjątkowego Człowieka" – czytamy w komunikacie zamieszczonym na profilu Teatru Polskiego we Wrocławiu w serwisie Facebook.
Aktorkę pożegnała także Ewa Skibińska. "Odeszła. Bez sensu za wcześnie. Moja nauczycielka wiersza, koleżanka z Teatru Polskiego we Wrocławiu, wspaniała Aktorka, wspaniały Człowiek" – napisała na swoim profilu na Instagramie. Do wiadomości załączyła dwa zdjęcia.
Krzesisława Dubielówna. Kariera
Dubielówna urodziła się 28 marca 1934 roku w Chorzowie. W 1957 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Od 1969 roku była związana z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Wcześniej występowała między innymi w teatrach: Śląskim w Katowicach i Ludowy w Krakowie. W latach 1984-93 była dziekanem Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie – Filii we Wrocławiu.
Na dużym ekranie mogliśmy ją zobaczyć w małej roli w nieukończonej "Pasażerce" tragicznie zmarłego Andrzeja Munka. Regularnie pojawiała się w spektaklach telewizji. Ostatnim razem w "Dobrym adresie" w reżyserii Waldemara Krzystka z 2003 roku.










