Reklama

"Joker 2": Ujawniono datę premiery

Trwają prace nad kontynuacją głośnego "Jokera". Wytwórnia Warner Bros. ujawniła właśnie, że film "Joker: Folie a deux" trafi na ekrany kin 4 października 2024 roku. W roli tytułowej ponownie niesamowity Joaquin Phoenix.

Trwają prace nad kontynuacją głośnego "Jokera". Wytwórnia Warner Bros. ujawniła właśnie, że film "Joker: Folie a deux" trafi na ekrany kin 4 października 2024 roku. W roli tytułowej ponownie niesamowity Joaquin Phoenix.
Joaquin Phoenix w filmie "Joker" /materiały prasowe

"Joker 2": Kiedy premiera?

"Joker: Folie a deux" to tytuł sequela słynnego filmu Todda Phillipsa z 2019 roku. Ujawnił to sam reżyser, który 8 czerwca tego roku opublikował na Instagramie zdjęcie pierwszej strony scenariusza kontynuacji "Jokera".

Jak podał magazyn "The Hollywood Reporter", Warner Bros. ustalił właśnie datę premiery "Jokera 2". Sequel trafi na ekrany kin 4 października 2024 roku.

Autorami scenariusza są Todd Phillips i Scott Silver - ten sam duet, który stoi za sukcesem filmu z 2019 roku "Joker". W tytułowej roli ponownie wystąpi Joaquin Phoenix. U jego boku ma pojawić się Lady Gaga.

Reklama

"Joker 2": Co wiemy na temat sequela?

O fabule filmu prawie nic nie wiadomo. Kiedy Todd Phillips zamieścił na Instagramie zdjęcie pierwszej strony scenariusza drugiej części "Jokera" oraz fotografię przedstawiającą odtwórcę głównej roli czytającego tekst skryptu, ujawnił przy okazji tytuł filmu.

Zaczerpnięta z języka francuskiego fraza "Folie a deux" oznacza w wolnym tłumaczeniu "szaleństwo dwojga". Odnosi się ona również do jednostki chorobowej zwanej "indukowanym zaburzeniem urojeniowym" lub "wspólnym zaburzeniem psychotycznym", które polega na tym, iż bliska osoba chorego zaczyna przejmować jego objawy.

Tytuł drugiej części "Jokera" wywołał wśród fanów przypuszczenia, iż fabularną osią filmu będzie relacja tytułowego bohatera i jego komiksowej ukochanej, Harley Quinn. Okazało się to prawdą. Wiadomo już, że Harley Quinn w filmie "Joker 2" zagra Lady Gaga.

"Joker": Kinowy hit ostatnich lat

"Joker" w reżyserii Todda Phillipsa to jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich lat. Mroczna opowieść o zepchniętym na społeczny margines mężczyźnie, którego narastająca frustracja, samotność i coraz poważniejsze urojenia doprowadzają finalnie do obłędu, czyniąc z niego bezlitosnego mordercę, została doceniona zarówno przez fanów, jak i krytyków.

Produkcja z 2019 roku zdobyła dwa Oscary, dwa Złote Globy, trzy nagrody BAFTA, statuetkę Saturna oraz Złotego Lwa za najlepszy film na MFF w Wenecji. "Joker" odniósł również ogromny sukces kasowy - zarobił na świecie ponad miliard dolarów. Jedną z najmocniejszych stron dzieła twórcy serii "Kac Vegas" była niewątpliwie kreacja Joaquina Phoenixa.

Zobacz też:

"Heaven in Hell": Magdalena Boczarska w scenach seksu [zwiastun]

"Za duży na bajki" hitem Netfliksa. Kolejny tydzień na szczycie

Dagmara Kaźmierska zostanie gwiazdą filmową?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Joker (2019) | Lady Gaga | Joaquin Phoenix | Todd Phillips
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy