Reklama

"Joker": Powstaje sequel głośnego filmu. Joaquin Phoenix znowu w roli głównej

"Joker: Folie a deux" to tytuł sequela słynnego filmu Todda Phillipsa z 2019 roku. Ujawnił to sam reżyser, który opublikował na Instagramie zdjęcie pierwszej strony scenariusza kontynuacji "Jokera". W głównej roli ponownie wystąpi Joaquin Phoenix.

"Joker: Folie a deux" to tytuł sequela słynnego filmu Todda Phillipsa z 2019 roku. Ujawnił to sam reżyser, który opublikował na Instagramie zdjęcie pierwszej strony scenariusza kontynuacji "Jokera". W głównej roli ponownie wystąpi Joaquin Phoenix.
Joaquin Phoenix w filmie "Joker" /materiały prasowe

"Joker: Folie a deux" - będzie sequel "Jokera"

Powstanie drugiej części "Jokera" było kwestią czasu. Film zebrał świetne recenzje, zdobył szereg nagród, więc wszyscy czekali na ogłoszenie rozpoczęcia prac nad sequelem.

Tę informację podał właśnie na swoim Instagramie reżyser Todd Phillips. Opublikował dwie fotografie. Na pierwszej jest okładka scenariusza filmu "Joker: Folie a deux". Drugie zdjęcie przedstawia Joaquina Phoeniksa, czytającego tekst.

Post reżysera udostępniła na Twitterze wytwórnia Warner Bros., co można uznać za oficjalne potwierdzenie rozpoczęcia prac nad sequelem. Szczegółów fabuły ani daty premiery nie ujawniono.

Reklama

Uwagę zwraca podtytuł drugiej części filmu, zaczerpnięty z języka francuskiego. Frazę "folie a deux" bezpośrednio można tłumaczyć jako "szaleństwo dwojga".

Ten zwrot jest jednak nazwą jednostki chorobowej znanej jako paranoja indukowana bądź paranoja udzielona. Jest to zaburzenie psychiczne, polegające na tym, że osoba blisko związana z chorym zaczyna podzielać jego paranoiczne myśli i urojenia. Użycie tego terminu w tytule drugiej części "Jokera" może sugerować, że tematem będzie relacja między głównym bohaterem a Harley Quinn.

"Joker": Wielki kinowy hit

Zrealizowany w 2019 roku "Joker" był jednym z najgłośniejszych filmów ostatnich lat. Film zdobył Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Wenecji, dwa Złote Globy trzy nagrody BAFTA i dwa Oscary.

"Joker" otrzymał w USA kategorię wiekową R, oznacza to, że na seans osoby poniżej 17. roku życia mogły wejść wyłącznie pod opieką dorosłych opiekunów. Szef krajowej dystrybucji Warnera - Jeff Goldstein - podkreślił, że wytwórnia od samego początku akcentowała, że "Joker" nie jest filmem dla dzieci.

"Ludzie wiedzieli, jaki to będzie film, a całe zamieszanie związane z premierą nie osłabiło zainteresowania nim. To prowokujący, dający do myślenia film. Jesteśmy bardzo dumni z Todda Phillipsa i całej ekipy" - Goldstein przyznał w rozmowie z "Variety".

Zobacz też:

MTV Movie & TV Awards 2022: Tom Holland, Zendaya i Jennifer Lopez wśród laureatów

Orły 2022: Maciej Stuhr najlepszym aktorem. "Ten Orzeł smakuje wyjątkowo"

Stylizacje gwiazd na gali Orły 2022. Ogromne dekolty i prześwity

"Top Gun": Przez tę scenę o mało nie stracił pracy! Okazała się kultowa

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Joker (2019) | Todd Phillips | Joaquin Phoenix | Joker 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy