Reklama

Reklama

"Dom Gucci": Jeremy Irons o Meghan Markle

Jeremy Irons, który gra w filmie "Dom Gucci", skrytykował brytyjską rodzinę królewską. Stwierdził, że to w jak sposób potraktowano w niej żonę księcia Harry'ego, kojarzy mu się z sytuacją Patrizii, byłej żony Maurizio Gucciego. "Te historie są równoległe" - oświadczył.

Jeremy Irons, który gra w filmie "Dom Gucci", skrytykował brytyjską rodzinę królewską. Stwierdził, że to w jak sposób potraktowano w niej żonę księcia Harry'ego, kojarzy mu się z sytuacją Patrizii, byłej żony Maurizio Gucciego. "Te historie są równoległe" - oświadczył.
Jeremy Irons /NurPhoto /Getty Images

W nowym filmie Ridleya Scotta o niesławnej włoskiej dynastii, zarządzającej modowym imperium, Jeremy Irons gra zgorzkniałego ojca Maurizia Gucciego (w tej roli Adam Driver). Rodolfo jest - delikatnie mówiąc - nieufny wobec intencji wybranki Maurizia - Patrizii Reggiani (Lady Gaga) i uważa, że chodzi jej wyłącznie o pieniądze i status.

Reklama

Jeremy Irons o Meghan Markle

W wywiadzie dla RTÉ Entertainment Jeremy Irons przyrównał los Patrizzi (córki kelnerki i pasierbicy majętnego przedsiębiorcy Fernandino Reggianiego) do historii amerykańskiej aktorki, która wychodząc za brytyjskiego księcia "wkroczyła w inny styl życia, inną klasę społeczną, inną narodowość i starała się dać z siebie wszystko, ale to nie zadziałało".

Brytyjski gwiazdor kina dodał, że jego zdaniem, odrzucenie Meghan Markle przez rodzinę królewską jest "ogromnym wstydem dla monarchii". Stwierdził, że "co prawda Gucci nie byli arystokratami, ale za takich się mieli, a ponadto posiadali wystarczająco dużo pieniędzy, by żyć tak, jak chcą".

Właśnie to zapatrzenie Guccich w samych siebie i pogarda okazywana osobom "z zewnątrz" tak bardzo mu się kojarzą z kondycją moralną brytyjskiego establishmentu. "Nienawidzę całego obszaru brytyjskiej klasy wyższej, tej sieci staruszków" - powiedział ostro. "Są tak odcięci od prawdziwych ludzi i prawdziwego życia, że nie jest to piękny widok".

"Dom Gucci": Fabuła, zwiastun

"Dom Gucci" w reżyserii Ridleya Scotta był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Nakręcony na podstawie książki Sary Gay Forden kryminał biograficzny przedstawia historię Patrizii Reggiani - kobiety, która zleciła zabójstwo byłego męża, dziedzica fortuny rodu Guccich, za co została skazana i osadzona w więzieniu.

Główną rolę zagrała Lady Gaga, która po udanym występie w "Narodzinach gwiazdy" coraz śmielej stawia kroki w branży filmowej. Recenzenci określili kreację piosenkarki mianem "hipnotyzującej" i "przełomowej", a eksperci już wróżą artystce nominację do Oscara.

W filmie występują również: Jeremy Irons, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto i Salma Hayek.

Film "Dom Gucci" można oglądać na ekranach polskich kin od 26 listopada.

Zobacz również:

"Rolnik szuka żony": Kamila zrezygnowała z udziału w programie TVP. Co się stało?

Kiedyś na szczycie! Co się z nią ostatnio dzieje?

Pokonał go nowotwór. Tak wyglądał kilka miesięcy przed śmiercią

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dom Gucci | Jeremy Irons

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy