Reklama

"Diuna": Timothée Chalamet pokazał pierwsze zdjęcie z planu drugiej części!

Trwają prace nad filmem "Diuna: część II", tymczasem Timothée Chalamet pokazał na Instagramie pierwsze zdjęcie z planu produkcji.

Zdjęcia do filmu "Dina: część II" rozpoczęły się latem w Budapeszcie, teraz Timothée Chalamet pokazał swoim fanom kadr z planu wyczekiwanego widowiska science fiction. 

"Diuna: część II": Co wiemy na temat kontynuacji hitu?

W kontynuacji "Diuny" z 2021 roku do swoich ról powrócą m.in. Timothee Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya, Javier Bardem oraz Josh Brolin.

Reklama

Wśród nowych twarzy znajdą się m.in. Florence Pugh, Christopher Walken oraz Austin Butler. Pugh wcieli się w rolę księżniczki Irulany, Walken zagra Imperatora Shaddama IV natomiast Butlerowi przypadła w udziale rola młodszego siostrzeńca barona Harkonnena.

Za kamerą ponownie stanie Villeneuve, który z Jonem Spaihtsem jest współautorem scenariusza.

Timothée Chalamet: Gwiazda ekranu i czerwonego dywanu

Krytycy porównują go do młodego Leonarda DiCaprio i szukają podobieństw z legendarnym Jamesem Deanem. Nazywany księciem Hollywood Timothée Chalamet zaskakuje nie tylko artystycznymi wyborami - w filmie "Do ostatniej kości" wcielił się w postać włóczęgi i kanibala. 26-latek potrafi też, wzorem swych koleżanek po fachu, zachwycić na czerwonym dywanie, stając się niekwestionowaną ikoną stylu.

Pierwszą osobą, którą reżyser Luca Guadagnino wyobraził sobie w roli Lee, był Timothee Chalamet, którego talent odkrył w "Tamtych dniach, tamtych nocach". Dla amerykańskiego aktora możliwość ponownego spotkania z mistrzem była na tyle kusząca, że w kulminacyjnym momencie pandemii zdecydował się wyjechać z Rzymu, gdzie akurat przebywał. Udało mu się nawet przekonać reżysera, by jego bohater był delikatniejszy, mniej asertywny, niż przewidywał scenariusz. 

"Być może przyciągnął mnie kontrast 'Do ostatniej kości' wobec 'Diuny', w której wystąpiłem chwilę wcześniej. To, że opowiada o ludziach, którzy nie mogą zmienić swojej życiowej ścieżki, choć bardzo by chcieli. Ale przede wszystkim ogromnie chciałem ponownie pracować z Lucą" - wspomniał Chalamet.

Zobacz również:

Javier Bardem: Druga część "Diuny" zaskoczy widzów 

"Diuna": Odkrywanie własnej drogi [recenzja]

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diuna | Diuna: Część druga
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy