Reklama

Reklama

Pogrzeb Kamila Durczoka. Kto pożegnał dziennikarza?

Kamil Durczok został pochowany w piątek,19 listopada, w rodzinnym grobie na cmentarzu w Katowicach. Uroczystości pogrzebowe miały miejsce rano w kościele pod wezwaniem Przenajświętszej Trójcy w Katowicach-Kostuchnie.

Kamil Durczok został pochowany w piątek,19 listopada, w rodzinnym grobie na cmentarzu w Katowicach. Uroczystości pogrzebowe miały miejsce rano w kościele pod wezwaniem Przenajświętszej Trójcy w Katowicach-Kostuchnie.
Grób Kamila Durczoka w Katowicach /Tomasz Kawka /East News

Pogrzeb Kamila Durczoka

Pogrzeb Kamila Durczoka miał charakter prywatny - prosiła o to rodzina zmarłego dziennikarza. Kamil Durczok odszedł nagle we wtorek, 16 listopada, nad ranem. Miał 53 lata.

Pogrzeb dziennikarza Kamila Durczoka odbył się w piątek, 19 listopada, o godzinie 9:00 w kościele pod wezwaniem Przenajświętszej Trójcy w Katowicach-Kostuchnie. Urna z prochami zmarłego dziennikarza została złożona w rodzinnym grobie na pobliskim cmentarzu. Kilka lat temu został tam pochowany ojciec dziennikarza Krystian Durczok.

Reklama

W czasie uroczystości, która miała charakter prywatny charakter głos zabrał brat dziennikarza, Dominik Durczok, który kilka dni temu prosił media, by nie brały udziały w pogrzebie dziennikarza.

"Bardzo prosimy o uszanowanie naszej decyzji" - napisał Dominik Durczok. "Wolą moją, jak i mojej rodziny, w związku z rodzinnym charakterem pogrzebu mojego brata Kamila Durczoka, oświadczam, że nie życzymy sobie udziału wszelkich mediów w tym wydarzeniu, a tym bardziej jakiegokolwiek jego dokumentowania. Bardzo prosimy o uszanowanie naszej decyzji" - dodał.

Podczas mszy pogrzebowej na organach zagrał polski kompozytor i wokalista, laureat Fryderyków Józef Skrzek. Żałobnikom towarzyszyła również orkiestra górnicza.

Na pogrzebie, oprócz najbliższej rodziny Kamila Durczoka, pojawili się m.in. dziennikarze, politycy oraz władze Katowic.

Kamil Durczok nie żyje. Przyczyny śmierci

Dziennikarz był reanimowany w nocy z poniedziałku na wtorek, jego życia nie udało się uratować - przekazała Interii rodzina dziennikarza. Durczok zmarł w szpitalu w Katowicach we wtorek nad ranem. Dziennikarz miał krwotok.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przekazało we wtorek oficjalny komunikat w sprawie śmierci znanego dziennikarza.

"Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13.45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii" - podało biuro prasowe placówki.

"Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4:23 w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia" - czytamy w komunikacie szpitala. "Łączymy się myślami z rodziną w tym trudnym czasie oraz składamy najszczersze wyrazy współczucia" - dodano.

Kamil Durczok: Dziennikarz i publicysta

Kamil Durczok urodził się 6 marca 1968 roku w Katowicach. Ukończył studia z zakresu komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Karierę dziennikarza rozpoczynał w rodzinnym mieście - najpierw w studenckim radiu "Egida", później w radiu TOP i TVP Katowice.

W latach 1993-2006 Durczok był dziennikarzem Telewizji Polskiej, od 1996 roku - na antenie ogólnopolskiej, prowadząc m.in. "Wiadomości", był też autorem wywiadów na antenie radia RMF FM.

W 2006 roku Durczok został dziennikarzem telewizji TVN. Był redaktorem naczelnym i prowadzącym "Faktów". Jego kariera załamała się na początku 2015 roku, gdy tygodnik "Wprost" opisał przypadki mobbingu i molestowania w "jednej z dużych stacji telewizyjnych". Durczok zaprzeczył oskarżeniom dotyczącym molestowania. Mimo tego stacja rozstała się z dziennikarzem za porozumieniem stron w marcu 2015 roku.

W latach 2016-2019 Kamil Durczok był wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl. Durczok był ponadto gospodarzem programu "Brutalna prawda. Durczok ujawnia" (później pod nazwą "Durczokracja") w Polsat News.

Kamil Durczok był laureatem wielu nagród branżowych, m.in. nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotej Telekamery w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004).

W 2003 roku Kamil Durczok przeszedł chorobę nowotworową. O swej walce z chorobą napisał książkę pt. "Wygrać życie". W 2020 roku przyznał, że cierpiał na chorobę alkoholową i depresję.

Czytaj również:

Kamil Durczok nie żyje. Co było przyczyną śmierci? Szpital ujawnia szczegóły

Kamil Durczok nie żyje. Wspomnienia i kondolencje

Niepokojące doniesienia o stanie zdrowia Beaty Tyszkiewicz

Tom Holland ma problemy ze zdrowiem! Na co cierpi filmowy Spider-Man?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kamil Durczok

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL