Reklama

Reklama

Kamil Durczok nie żyje. Wspomnienia i kondolencje

Nie żyje Kamil Durczok. Dziennikarz zmarł nad ranem w wieku 53 lat w szpitalu w Katowicach. Prezentera telewizyjnego wspominają dziennikarze i politycy, którzy składają kondolencje.

Nie żyje Kamil Durczok. Dziennikarz zmarł nad ranem w wieku 53 lat w szpitalu w Katowicach. Prezentera telewizyjnego wspominają dziennikarze i politycy, którzy składają kondolencje.
Kamil Durczok (06.03.1968 - 16.11.2021) /Jan Graczyński /East News

Kamila Durczoka wspominają politycy i dziennikarze, których spotkał na swej drodze podczas wielu lat pracy w mediach.

"Kamil Durczok - RIP" - pożegnał dziennikarza Tomasz Lis, obecnie redaktor naczelny czasopisma "Newsweek Polska".

"Spoczywaj w pokoju Kamilu. Wachuj nos tam na wiyrchu wszyskich, szykuj się, aż i my tam przyjdymy..." - napisał w mediach społecznościowych Bartosz Wieliński, dziennikarz "Gazety Wyborczej".

"Śląsk nigdy nie zapomni" - napisał na Twitterze dziennikarz i wydawca serwisu dziennikzachodni.pl, Marcin Twaróg.

Reklama

"Zmarł Kamil Durczok. Żegnaj Kolego! Będziemy się dalej sprzeczać o pryncypia, ale już po drugiej stronie" - wspominał prezentera Michał Kobosko, wiceprezes stowarzyszenia Polska 2050 Szymona Hołowni.

"Odpoczywaj" - napisała dziennikarka Karolina Hytrek-Prosiecka.

"Swego czasu kawał dziennikarza. Pamiętam go jeszcze z TVP z programu 'Debata' w latach 2004-2006, kiedy Polska i dziennikarstwo było zupełnie inne. Niech spoczywa w pokoju" - napisał o Durczoku Patryk Szczerba, dziennikarz i redaktor serwisu Trojmiasto.pl.

"Bardzo smutna wiadomość, aż trudno uwierzyć..." - wyznała Żaneta Gotowalska, dziennikarza i wydawca serwisu natemat.pl.

"W ostatnich miesiącach trochę gadaliśmy, trochę mnie wpuścił do swojego świata, za co jestem wdzięczny. Chcę też napisać, że Kamil, w miesiącach, kiedy było u mnie bardzo źle, był jedną z Osób, która mi pomogła" - napisał o Durczoku jezuita o. Grzegorz Kramer, pisarz oraz członek Rady Programowej DEON.pl.

Kamil Durczok: Kariera

Kamil Durczok urodził się 6 marca 1968 r. w Katowicach. Ukończył studia z zakresu komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Karierę dziennikarza rozpoczynał w rodzinnym mieście - najpierw w studenckim radiu "Egida", później w radiu TOP i TVP Katowice.

W latach 1993-2006 Durczok był dziennikarzem Telewizji Polskiej, od 1996 r. - na antenie ogólnopolskiej, prowadząc m.in. "Wiadomości", był też autorem wywiadów na antenie radia RMF FM.

W 2006 roku Durczok został dziennikarzem telewizji TVN. Był redaktorem naczelnym i prowadzącym "Faktów". Jego kariera załamała się na początku 2015 roku, gdy tygodnik "Wprost" opisał przypadki mobbingu i molestowania w "jednej z dużych stacji telewizyjnych". Durczok zaprzeczył oskarżeniom dotyczącym molestowania.

Mimo tego stacja rozstała się z dziennikarzem za porozumieniem stron w marcu 2015 roku.

 W latach 2016-2019 Kamil Durczok był wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl.

Durczok był ponadto gospodarzem programu "Brutalna prawda. Durczok ujawnia" (później pod nazwą "Durczokracja") w Polsat News.

Kamil Durczok był laureatem wielu nagród branżowych, m.in. nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotej Telekamery w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004).

W 2003 r. Kamil Durczok przeszedł chorobę nowotworową. O swej walce z chorobą napisał książkę pt. "Wygrać życie". W 2020 roku przyznał, że cierpiał na chorobę alkoholową i depresję.

Czytaj więcej:

"Rolnik szuka żony": Niespodzianka! Kogo wybrała Kamila?

Po latach żałuje, że go "zabił". "Popełniłem wielki błąd"

Baby boom! Znana polska aktorka urodziła

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

RMF/INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: Kamil Durczok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL