Reklama

Reklama

Kamil Durczok nie żyje. Co z pogrzebem? Rodzina apeluje do mediów

Dominik Durczok, brat zmarłego we wtorek Kamila Durczoka, zaapelował do mediów, by nie brały udziały w pogrzebie dziennikarza. Znamy również kolejne szczegóły piątkowej uroczystości, która odbędzie się w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Kostuchnie w Katowicach.

Kamil Durczok

We wtorkowy wieczór do mediów społecznościowych trafiły pierwsze informacje na temat pogrzebu Kamila Durczoka. Podał je na Facebooku wieloletni przyjaciel prezentera telewizyjnego, Witold Pustułka. Szczegóły ceremonii pogrzebowej zostały też przekazane w autorskiej aplikacji mobilnej zmarłego publicysty, "Durczokracja".

Ostatnie pożegnanie Kamila Durczoka odbędzie się w najbliższy piątek, 19 listopada, o godz. 9:00 w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Kostuchnie w Katowicach. Jak wynika z informacji uzyskanych przez "Super Express", dziennikarz spocznie w rodzinnym grobie na pobliskim cmentarzu, obok swojego ojca - Krystiana Durczoka, który odszedł w 2016 roku.

Reklama

Teraz jeden z tabloidów doniósł, że ciało Kamila zostanie poddane kremacji. Na razie nie wiadomo, kto poprowadzi mszę żałobną, jednak PAP poinformował, że uroczystość będzie miała charakter prywatny. W pogrzebie ma wziąć udział tylko najbliższa rodzina Durczoka.

Witold Pustułka ujawnił ponadto, że na pogrzebie przemówi brat zmarłego dziennikarza, Dominik Durczok. Ten ostatni zaapelował do przedstawicieli mediów, by nie brali udziału w pogrzebie dziennikarza. "Bardzo prosimy o uszanowanie naszej decyzji" - napisał.

"Wolą moją, jak i mojej rodziny, w związku z rodzinnym charakterem pogrzebu mojego brata Kamila Durczoka, oświadczam, że nie życzymy sobie udziału wszelkich mediów w tym wydarzeniu, a tym bardziej jakiegokolwiek jego dokumentowania. Bardzo prosimy o uszanowanie naszej decyzji" - napisał Dominik Durczok.

Wiadomo już, kto będzie odpowiedzialny za oprawę muzyczną pogrzebu. Rodzina postanowiła zatrudnić polskiego kompozytora i wokalistę, laureata Fryderyków, Józefa Skrzeka, multiinstrumentalistę, który został nagrodzony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości oraz Krzyżem Wolności i Solidarności.

W trakcie uroczystości pogrzebowych zagrać ma również orkiestra górnicza.

Kamil Durczok: Przyczyna śmierci

Kamil Durczok nie żyje - taka informacja obiegła polskie media 16 listopada. Dziennikarz był reanimowany w nocy z poniedziałku na wtorek, jego życia nie udało się uratować - przekazała Interii rodzina dziennikarza. Durczok zmarł w szpitalu w Katowicach. Dziennikarz miał krwotok.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przekazało we wtorek oficjalny komunikat w sprawie śmierci znanego dziennikarza.

"Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13.45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii" - podało biuro prasowe placówki.

"Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4:23 w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia" - czytamy w komunikacie szpitala,.

"Łączymy się myślami z rodziną w tym trudnym czasie oraz składamy najszczersze wyrazy współczucia" - dodano.

Kamil Durczok: Kariera

Kamil Durczok urodził się 6 marca 1968 r. w Katowicach. Ukończył studia z zakresu komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Karierę dziennikarza rozpoczynał w rodzinnym mieście - najpierw w studenckim radiu "Egida", później w radiu TOP i TVP Katowice.

W latach 1993-2006 Durczok był dziennikarzem Telewizji Polskiej, od 1996 r. - na antenie ogólnopolskiej, prowadząc m.in. "Wiadomości", był też autorem wywiadów na antenie radia RMF FM.

W 2006 roku Durczok został dziennikarzem telewizji TVN. Był redaktorem naczelnym i prowadzącym "Faktów". Jego kariera załamała się na początku 2015 roku, gdy tygodnik "Wprost" opisał przypadki mobbingu i molestowania w "jednej z dużych stacji telewizyjnych". Durczok zaprzeczył oskarżeniom dotyczącym molestowania.

Mimo tego stacja rozstała się z dziennikarzem za porozumieniem stron w marcu 2015 roku.

W latach 2016-2019 Kamil Durczok był wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl.

Durczok był ponadto gospodarzem programu "Brutalna prawda. Durczok ujawnia" (później pod nazwą "Durczokracja") w Polsat News.

Kamil Durczok był laureatem wielu nagród branżowych, m.in. nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotej Telekamery w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004).

W 2003 r. Kamil Durczok przeszedł chorobę nowotworową. O swej walce z chorobą napisał książkę pt. "Wygrać życie". W 2020 roku przyznał, że cierpiał na chorobę alkoholową i depresję.

Czytaj również:

Gwiazdor pozwany! Odpowie za śmierć na planie?

Pierwsza główna rola? Polska aktorka długo czekała na ten moment

Piotr Gąsowski trafił do szpitala. Jaki jest jego stan?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kamil Durczok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje