Reklama

Reklama

Beata Tyszkiewicz: Niepokojące doniesienia o zdrowiu aktorki. Jej córka musiała podjąć trudną decyzję

Beata Tyszkiewicz przed kilkoma laty całkowicie wycofała się z życia publicznego. 83-letnia aktorka, która zasiadała w jury programu "Taniec z gwiazdami", dziś według najnowszych doniesień musi być pod stałą opieką. Córka aktorki w trosce o zdrowie swojej mamy musiała podjąć trudną decyzję.

Beata Tyszkiewicz przed kilkoma laty całkowicie wycofała się z życia publicznego. 83-letnia aktorka, która zasiadała w jury programu "Taniec z gwiazdami", dziś według najnowszych doniesień musi być pod stałą opieką. Córka aktorki w trosce o zdrowie swojej mamy musiała podjąć trudną decyzję.
Beata Tyszkiewicz /Kurnikowski /AKPA

Beata Tyszkiewicz jest jedną z najbardziej znanych i cenionych polskich aktorek. Zadebiutowała w 1957 r. w ekranizacji "Zemsty" w reżyserii Antoniego Bohdziewicza, gdzie wcielając się w postać Klary szybko podbiła świat aktorstwa. Przez lata zagrała w wielu produkcjach pokazywanych na dużym i małym ekranie. Widzowie najbardziej pamiętają ją jednak z roli jurorki w programie "Taniec z Gwiazdami". 

Beata Tyszkiewicz w 2017 roku zrezygnowała z oceniania tanecznych występów. Ostatnią ekranową rolę zagrała rok później w filmie "Studniówk@". Potem aktorka podjęła decyzję, aby wycofać się z życia publicznego i odpocząć od towarzyszących jej przez większość życia obiektywów kamer. Tłumaczyła to zawałem, który przeszła w czerwcu 2018 roku.

Beata Tyszkiewicz wymaga stałej opieki

Reklama

Beata Tyszkiewicz od wielu miesięcy nie pojawia się na salonach. Nie podejmuje też żadnych nowych wyzwań zawodowych. Choć artystka była kiedyś niezwykle towarzyska, to jej córka - Karolina Wajda, przyznała w rozmowie z "Super Expressem", że teraz zrezygnowała ze spotkań w gronie przyjaciół i wybrała życie w samotności. Gwiazda nie pojawia się też na wystawnych imprezach, które zawsze uwielbiała.

Karolina Wajda namawiała swoją mamę, aby wraz z nią zamieszkała w dworku w Głuchach. 83-latka jednak za każdym razem odmawiała, dlatego córka przemierza codziennie 50 kilometrów do Warszawy, aby sprawdzić, jak kobieta się czuje. Gwiazda odmówiła nawet towarzystwa zwierząt w domu, które mogłyby wpłynąć na poprawienie jej humoru.

Karolina Wajda bardzo boi się o zdrowie swojej mamy, która z każdym rokiem jest w coraz słabszej kondycji i w ostatnim czasie wymaga stałej opieki. Dlatego córka Beaty Tyszkiewicz podjęła trudną decyzję, aby przeprowadzić się do matki i móc się nią opiekować. Nie chce, by robili to obcy ludzie, a tym bardziej domy opieki.

Druga z córek artystki, Wiktoria Padlewska, nie mieszka ze swoją rodziną w Polsce. Kobieta przeprowadziła się wraz z rodziną do Szwajcarii i do ojczyzny wraca bardzo rzadko.

Beata Tyszkiewicz: Dama polskiego kina

W filmie zadebiutowała jeszcze jako uczennica. Uczęszczała do szkoły Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. W latach 1957-1958 studiowała w PWST w Warszawie, po czym podjęła pracę w TVP jako inspicjentka. W 1973 roku Ministerstwo Kultury i Sztuki przyznało jej - bez egzaminu - uprawnienia aktorskie.

Debiutowała w 1957 w ekranizacji "Zemsty" w reżyserii Antoniego Bohdziewicza.

Tyszkiewicz zawsze grała bardzo dużo, ról pierwszoplanowych i mniejszych. W spisie obejmującym jej dorobek jest ponad sto postaci filmowych. Grała w filmach wschodnioniemieckich i zachodnioniemieckich, węgierskich, rosyjskich, indyjskich i francuskich. Pracowała z Wajdą, Konwickim, Hasem, Delvaux, Mészáros, Lelouchem, Gavrasem.

W ostatnich dekadach zagrała w dziewięciu serialach (m.in. "Plebania", "Magda M.", "Teraz albo nigdy!", "Niania") i w filmach "Zakochani", "Plac Zbawiciela", "Nie kłam, kochanie", "Jeszcze nie wieczór" i "Zamiana".

Czytaj więcej:

Kami Durczok nie żyje. Gdzie i kiedy pogrzeb?

"Hańba", "Koszmar", "Podłość"! Profanacja rodzinnego grobu Stuhrów

Damięcki stracił pracę przez Kurdej-Szatan? "Obrzydliwe kłamstwo"!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

RMF/INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: Beata Tyszkiewicz | Karolina Wajda

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy