Oscary 2023

Reklama

"An Irish Goodbye": Gwiazdor nominowanego do Oscara filmu od aktorstwa woli pracę w kawiarni

James Martin, aktor z zespołem Downa, zasłynął główną rolą w dramacie filmowym telewizji BBC "Ups and Downs". Produkcja ta przyniosła mu wiele nagród, w tym dla najlepszego aktora na New York TV Festival i Hollywood International Diversity Festival. Martin wystąpił również w krótkometrażówce „An Irish Goodbye”, która została nominowana do tegorocznego Oscara. Mimo to swoje aktorstwo traktuje jako coś, co może robić każdy. Za to chwali sobie pracę w kawiarni Starbucks.

W wywiadzie opublikowanym na łamach dziennika "Daily Mail", Martin wyjaśnia, że "każdy może zagrać w filmie. Nie ma znaczenia, czy masz zespół Downa. Zawsze mówię ludziom, by nigdy nie oceniali książki po okładce" i chwali się znaczne ciekawszymi umiejętnościami, które wyniósł z poprzedniej pracy we włoskiej restauracji Scalini. "Mogę zrobić chleb czosnkowy, klopsiki, sałatki z owocami morza, frytki i tym podobne" - wymienia nie bez dumy.

"An Irish Goodbye": James Martin ma już plany na oscarową noc

Aktor/barman/kucharz mieszka z rodzicami w Belfaście. Tam też pracuje - obecnie we wspomnianej kawiarni. W noc rozdania Oscarów skończy 31 lat i po ceremonii oscarowej (13 marca) ma nadzieję poimprezować z innym słynnym Irlandczykiem, Colinem Farrellem oraz spotkać swojego idola, Roberta De Niro.

Reklama

Z kolei w artykule opublikowanym przez serwis BBC News, Martin wyjawił, że marzy mu się także spotkanie z bohaterkami serialu "Przyjaciele": Jennifer Aniston lub Courteney Cox. Tutaj dodał, że serial ten uwielbia jego dziadek. Później jednak zamierza jak najszybciej powrócić do pracy w kawiarni.

W filmie krótkometrażowym "An Irish Goodbye" występuje także aktorka "Gry o tron" Michelle Fairley (serialowa Catelyn Stark, później znana jako Lady Stoneheart). Wyreżyserowana i napisana przez Rossa White'a i Toma Berkeleya czarna komedia opowiada historię dwóch odseparowanych od siebie braci, którzy spotykają się po śmierci matki. Jej akcja rozgrywa się na wiejskiej farmie w Irlandii Północnej.  

Zobacz również:

Wojciech Pokora: Aktor z przypadku? Mija pięć lat od śmierci artysty

Znany reżyser zwolniony z więzienia po dwóch dniach głodówki

Zygmunt Malanowicz zaliczył debiut, który wywołał w Polsce burze. Jak potoczyła się jego kariera?

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Oscary 2023
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy