Najlepsze dokumenty

Reklama

"The Last Movie Stars": Historia małżeństwa Joanne Woodward i Paula Newmana

"The Last Movie Stars" to tytuł sześcioczęściowego dokumentu poświęconego jednej z najbarwniejszych par w historii Hollywood - Joanne Woodward i Paulu Newmanie. Produkcja w reżyserii Ethana Hawke'a zadebiutuje w 2022 roku na nowej platformie streamingowej CNN+, następnie będzie można ją zobaczyć w serwisie HBO Max.

"The Last Movie Stars" to tytuł sześcioczęściowego dokumentu poświęconego jednej z najbarwniejszych par w historii Hollywood - Joanne Woodward i Paulu Newmanie. Produkcja w reżyserii Ethana Hawke'a zadebiutuje w 2022 roku na nowej platformie streamingowej CNN+, następnie będzie można ją zobaczyć w serwisie HBO Max.
Joanne Woodward i Paul Newman w dokumentalnym filmie "The Last Movie Stars" /CNN Films/HBO Max /materiały prasowe

Joanne Woodward i Paul Newman byli małżeństwem przez 50 lat. Wzięli ślub w 1958 roku i byli razem do 2008, czyli aż do śmierci Newmana. Ich związek był stawiany w Hollywood za wzór.

Poznali się w trakcie prac nad broadwayowską sztuką "Picnic". Zagrali razem w kilku filmach, wśród nich są takie hity, jak "Długie, gorące lato", "Paryski blues" oraz "Pan i pani Bridge". Para doczekała się trzech córek. Być może kluczem do ich szczęśliwego życia było to, że zdecydowali się mieszkać w Connecticut, a nie w Los Angeles.

Reklama

Joanne Woodward i Paul Newman byli małżeństwem przez 50 lat

Za reżyserię projektu odpowiedzialny będzie popularny aktor Ethan Hawke, obowiązki producenta wykonawczego pełnił będzie Martin Scorsese.

"The Last Movie Stars" bazować będzie na wspomnieniowej książce Newmana, za którą odpowiedzialny był przyjaciel aktora, scenarzysta Stewart Stern. Przeprowadził on wywiady m.in. z Elią Kazanem, Sidneyem Lumetem, Karlem Maldenem, Sidneyem Pollackiem, Gore'em Vidalem, Jacqueline Witte i samą Woodward.

W filmie Hawke'a książkowe cytaty zaprezentowane będą w interpretacji wybitnych aktorów - usłyszymy głosy m.in. Karen Allen, George'a Clooneya, Oscara Isaaca, LaTanyi Richardson Jackson, Zoe Kazan, Laury Linney i Sama Rockwella.

Ponadto Hawke przeprowadził rozmowy m.in. z Sally Field, Melanie Griffith i Martinem Scorsese.

Ethan Hawke dostał od rodziny aktorów zielone światło na realizację "The Last Movie Stars". Aktor w komunikacie prasowym zapowiada, że będzie to "rzadkie i ekskluzywne spojrzenie na kariery obojga artystów oraz ich złożony, trwający pół wieku związek, któremu udało się pokonać nieprawdopodobne przeszkody" .

Paul Newman: Najpiękniejsze błękitne oczy w Hollywood

O Paulu Newmanie mówiono, że ma najpiękniejsze błękitne oczy w Hollywood.

W 1986 roku aktor otrzymał honorowego Oscara "w uznaniu wielu pamiętnych, wzbudzających zachwyt ról filmowych oraz postawę życiową i poświęcenie aktorstwu". Rok później zdobył nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej dla najlepszego aktora za rolę w "Kolorze pieniędzy" Martina Scorsese. Łącznie był nominowany do Oscara dziewięciokrotnie. Jest też laureatem Srebrnego Niedźwiedzia (1994), Złotej Palmy i 5 Złotych Globów.

Do historii kina przeszły jego kreacje z filmów "Żądło" i "Butch Cassidy i Sundance Kid", w których partnerował Robertowi Redfordowi. Niezapomniana jest też jego rola w "Kotce na gorącym blaszanym dachu".

Zmarł 26 września 2008 w wieku 83 lat z powodu raka płuc.

Zobacz również:

"Dziewczyny z Dubaju": Piotr Krysiak nakręci swoją wersję?

"Benedetta": Protesty i petycje środowisk katolickich

Skandalizująca Złota Palma: O tych filmach było głośno

Najsłynniejsze ekranowe zakonnice

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Paul Newman | Ethan Hawke
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy