Reklama

Reklama

Ethan Hawke wyreżyseruje dokument o słynnej hollywoodzkiej parze

Ethan Hawke nakręci film dokumentalny o Joanne Woodward i Paulu Newmanie, jednej z najbarwniejszych par w historii Hollywood. Dla Hawke'a, który znany jest przede wszystkim jako aktor, będzie to drugi dokument, którego reżyserii się podejmuje.

Joanne Woodward i Paul Newman byli małżeństwem przez 50 lat. Wzięli ślub w 1958 roku i byli razem do 2008, czyli aż do śmierci Newmana. Ich związek był stawiany w Hollywood za wzór.

Poznali się w trakcie prac nad broadwayowską sztuką "Picnic". Zagrali razem w kilku filmach, wśród nich są takie hity, jak "Długie, gorące lato", "Paryski blues" oraz "Pan i pani Bridge". Para doczekała się trzech córek. Być może kluczem do ich szczęśliwego życia było to, że zdecydowali się mieszkać w Connecticut, a nie w Los Angeles.

Reklama

Ethan Hawke dostał od rodziny aktorów zielone światło na zrealizowanie dokumentu poświęconego Woodward i Newmanowi. Aktor w komunikacie prasowym zapowiada, że będzie to "rzadkie i ekskluzywne spojrzenie na kariery obojga artystów oraz ich złożony, trwający pół wieku związek, któremu udało się pokonać nieprawdopodobne przeszkody" .

Swój poprzedni dokument "Seymour: An Introduction", nakręcony w 2004 r., Hawke poświęcił cenionemu pianiście i pedagogowi Seymourowi Bernsteinowi.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Ethan Hawke | Paul Newman

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy