Reklama

Sean Penn opuszcza Ukrainę? Zmierza do Polski

Sean Penn, dwukrotny laureat Oscara za role w filmach "Obywatel Milk" oraz "Rzeka tajemnic", zamieścił na Twitterze zdjęcie, na którym zmierza w stronę polskiej granicy. Aktor był w ciągu ostatnich kilku dni na Ukrainie, gdzie realizował film dokumentalny.

Sean Penn, dwukrotny laureat Oscara za role w filmach "Obywatel Milk" oraz "Rzeka tajemnic", zamieścił na Twitterze zdjęcie, na którym zmierza w stronę polskiej granicy. Aktor był w ciągu ostatnich kilku dni na Ukrainie, gdzie realizował film dokumentalny.
Sean Penn /JOINT FORCES OPERATION / Reuters /Agencja FORUM

"Wraz z dwoma kolegami przeszliśmy wiele kilometrów w stronę polskiej granicy, po tym jak porzuciliśmy nasz samochód przy drodze" - napisał Sean Penn na Twitterze, zamieszczając fotografię, gdy ciągnie podróżną torbę obok dziesiątek pojazdów.

"Niemal wszystkie widoczne na zdjęciu samochody wypełnione są wyłącznie kobietami z dziećmi, większość bez śladu choćby jednego bagażu. Te samochody są jedyną cenną rzeczą, jaką posiadają" - dodał aktor.

Pod wpisem gwiazdora nie brak głosów uznania dla jego zaangażowania w bieżący konflikt, w tym od polskich internautów. Cześć z nich zaoferowała mu już pomoc i nocleg.

Reklama

Przypomnijmy, że Sean Penn postanowił nakręcić film dokumentalny o rosyjskiej inwazji w Ukrainie. Nagrodzony dwoma Oscarami aktor pojawił się w ubiegły czwartek na rządowej konferencji prasowej w Kijowie, przysłuchując się wypowiedziom urzędników państwowych o kryzysie.

Penn odwiedził także Kancelarię Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i rozmawiał z wicepremier Iryną Wiereszczuk, a także lokalnymi dziennikarzami i członkami ukraińskiego wojska. To nie pierwszy raz, kiedy filmowiec angażuje się w antywojenne i humanitarne operacje.

Sean Penn o rosyjskiej wojnie

Sean Penn ostatni raz odwiedził Ukrainę w listopadzie 2021 roku i już wtedy zaczął przygotowywać się do nakręcenia swojego filmu dokumentalnego, odwiedzając jednostki wojskowe tego kraju. Dokument ma być produkcją Vice Studios we współpracy z Vice World News i Endeavour Content. Sam aktor tak wypowiada się na temat ostatnich wydarzeń: 

Penn przez lata był w centrum wielu operacji antywojennych i humanitarnych. Przykładem może być film dokumentalny zrealizowany dla stacji Discovery Plus z 2020 roku pt. "Sean Penn - Na ratunek Haiti". Obraz ten opowiadał o wysiłkach aktora w założeniu organizacji non-profit Community Organized Relief Effort (CORE), w odpowiedzi na trzęsienia ziemi na Haiti w 2010 roku. CORE stworzył również zespoły, które pomagają w walce z COVID-19, wykonując testy i prowadząc punkty szczepień na terenie całego kraju.

Zobacz również:

Ukraińska Akademia Filmowa: Apel o bojkot rosyjskich produkcji

Vera Farmiga w geście solidarności z Ukrainą

Gwiazdy solidaryzują się z Ukrainą. Kto zabrał głos?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Sean Penn | wojna w Ukrainie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy