Reklama

Samanta Janas: 20 lat temu była dobrze zapowiadającą się aktorką. Dlaczego zniknęła z ekranów?

Samanta Janas jest byłą żoną Macieja Stuhra. Przed laty była dobrze zapowiadającą się aktorką - wybrała dla siebie jednak inną drogę. Choć nie można odmówić jej pracowitości i talentu, postanowiła rozwijać się w innych dziedzinach. Czym zajmuje się dziś?

Samanta Janas urodziła się 11 lipca 1977 roku w Warszawie. Jest świetnie wykształcona - ukończyła Europeistykę na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Studiowała także na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Wydziale Sztuki Mediów warszawskiej ASP. 

Obecnie jest artystką multimedialną i fotograficzką. Trafiła także na studia doktorskie. Nie wszyscy jednak pamiętają, że przed 20 laty była dobrze zapowiadającą się aktorką. 

Jej debiut w świecie filmu miał miejsce w 1997 roku, gdy zagrała Amelkę w nagradzanym filmie "Kroniki domowe". Wystąpiła także w produkcjach: "To my" (2000), "Wszyscy święci" (2002) oraz "E=MC2" (2002). 

Reklama

Samanta Janas: Rozwód i zmiana nazwiska

Samanta Janas i Maciej Stuhr wzięli ślub w 1999 roku, gdy Janas miała 22 lata. Byli małżeństwem przez 15 lat. W 2000 roku na świat przyszła ich córka, Matylda. Para rozwiodła się 17 stycznia 2014 roku. 

Rozstanie odbyło się z dala od mediów. Gdy jednak prawda wyszła na jaw, byli partnerzy znaleźli się w centrum uwagi, stając się ofiarami medialnej nagonki. W 2014 pozwali 24 wydawców prasy i serwisów o tematyce show-biznes za nieprawdziwe publikacje, naruszające ich prywatność, część procesów wygrali. W 2015 roku Maciej Stuhr poślubił dietetyczkę Katarzynę Błażejewską, z którą ma syna Tadeusza (ur. 2016).

Po rozwodzie z popularnym aktorem Samanta Janas postanowiła powrócić do panieńskiego nazwiska i rozpocząć zupełnie nowe życie. Zmieniła wizerunek, skupiła się na karierze i... znalazła nową miłość. Obecnie jest żoną Jakuba Krupskiego, muzyka i byłego wokalisty zespołów "Tune" i "Kamień Kamień Kamień". 

Media były zainteresowane jej nowym związkiem, jednak na skutek trudnych doświadczeń, Janas stara się chronić swoją prywatność. 

Samanta Janas: Co aktorka robi dziś?

Samanta Janas doskonale odnalazła się w roli wychowawcy dziecięcego. W 2019 roku postanowiła stworzyć Lulitulisie, czyli blog i portal edukacyjny dla dzieci, w którym można znaleźć książeczki, zdrowe przepisy, poradniki, krótkie filmiki edukacyjne, czytanki w języku polskim i angielskim, wierszyki, piosenki oraz przepisy na zajęcia plastyczne. 

"Mamy marzenie o bezpiecznym świecie dla naszych dzieci, dlatego stworzyliśmy wyjątkowe miejsce dla najmłodszych i ich rodziców. Naszym priorytetem jest dbanie o przyszłość dlatego stawiamy na edukację i ekologię. Wierzymy, że wspólnie można odmienić świat" - czytamy na stronie projektu. 

Oprócz tego Samanta Janas realizuje się także muzycznie. Już w 2014 roku wraz z mężem, Jakubem Krupskim, założyli zespół "YU". Para tworzy w stylu muzycznym synth pop. "YU" wydało swoją pierwszą płytę zatytułowaną "WE are sorry", a największą popularność zdobył utwór "Hejty".

Zobacz też:

Oscary 2022: Uma Thurman, Lily James i Rami Malek wręczą nagrody Akademii. Potępią na scenie Putina?

"Batman": Matt Reeves chce pokazać dodatkową scenę

Wojna w Ukrainie. Oliver Stone wciąż wpatrzony w Putina. Nie tylko on!

Leonardo DiCaprio wspiera Ukrainę! Przekazał 10 milionów dolarów

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Maciej Stuhr

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy