Reklama

Reklama

Rebecca Ferguson: "Diuna" to nie jest film science-fiction

Rebecca Ferguson zagrała jedną z głównych ról w głośnym filmie "Diuna". W niedawnym wywiadzie, pochodząca ze Szwecji aktorka, opowiedziała o pracy na planie. "Nie postrzegam tego jako filmu science-fiction" - wyznała.

Rebecca Ferguson zagrała jedną z głównych ról w głośnym filmie "Diuna". W niedawnym wywiadzie, pochodząca ze Szwecji aktorka, opowiedziała o pracy na planie. "Nie postrzegam tego jako filmu science-fiction" - wyznała.
Rebecca Ferguson w filmie "Diuna" /materiały prasowe

W 2021 roku Rebecca Ferguson zachwyciła widzów kreacją w filmie Denisa Villeneuve'a "Diuna". Szwedzka aktorka zagrała Lady Jessikę, matkę Paula Atrydy (w tej roli Timothée Chalamet). W rozmowie z magazynem "Radio Times" powiedziała, że ten film bardzo rezonuje z współczesnością.

"Nie postrzegam tego jako filmu science-fiction... Myślę, że właśnie dlatego go kocham" - wyznała.

Reklama

Rebecca Ferguson o filmie "Diuna"

"Bardzo podoba mi się to, że 'przyprawa' i nadprzyrodzone elementy - robaki piaskowe [czerwie - red.], supermoce - rezonują z rzeczami współczesnymi i możemy je zestawić. Można na przykład porównać robaki piaskowe z niektórymi partiami politycznymi i programami, które 'pożerają' wszystko" - stwierdziła.

"Uwielbiam też dramaty bohaterów, te silne, wewnętrzne emocje" - dodała.

Rebecca Ferguson przyznała, że kręcenie pustynnych sekwencji było trudne, ponieważ ekipa miała ograniczony czas na kręcenie zdjęć z powodu ekstremalnych upałów.

"Mogliśmy filmować tylko między 4:00 rano a 6:00 rano oraz 19:00 i 20:00 w Abu Zabi, ponieważ na pustyni było prawie 50 stopni. Wszyscy mieliśmy poczucie, jak mali i bez znaczenia jesteśmy w tym wielkim świecie. Jesteś na pustyni, która cię zabije. Nie możesz z tym walczyć, nie możesz z tym wygrać. Po prostu musisz się do tego przystosować" - opowiadała. 

"Diuna": Fabuła, obsada, zwiastun

"Diuna" to ekranizacja pierwszego tomu (nawet niecałego) głośnej książkowej serii (wydanej w 1965 roku) Franka Herberta pod tym samym tytułem.

Rzecz się dzieje w dalekiej przyszłości. Książę Leto Atryda z rodziną zostaje wysłany przez Imperatora na piaszczystą planetę Arrakis, znaną także pod nazwą Diuna, z której piasków wydobywana jest "przyprawa" - najcenniejszy skarb we wszechświecie, klucz do podwyższonej świadomości, źródło mądrości. Kiedy planeta zostaje oddana w lenno szlachetnemu rodowi Atrydów, nikczemny ród Harkonnenów się temu sprzeciwia. Organizują zamach na księcia. Przed Harkonnenami uciekają syn księcia, Paul i jego matka, żona Atrydy. Oboje docierają do rdzennych mieszkańców planety.

Nie jest to pierwsza ekranizacja "Diuny". W 1984 roku na ekrany kin trafił film wyreżyserowany przez Davida Lyncha. Do ekranizacji powieści Herberta przymierzał się również Alejandro Jodorovsky, ale nic nie wyszło z tego ambitnego projektu.

W filmie Denisa Villeneuve'a występują: Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgard, Dave Bautista, Charlotte Rampling, Jason Momoa oraz Javier Bardem.

Polska premiera filmu "Diuna" odbyła się 22 października 2021 roku.

Zobacz również:

Największe polskie filmowe skandale i wpadki 2021 roku

Skandale w świecie kina w 2021 roku

Najlepsze aktorki 2021

Najlepsi aktorzy 2021 roku

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rebecca Ferguson | Diuna (film)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL