Reklama

"Niewidzialna wojna": Dlaczego Patryk Vega zmienił nazwisko?

Dlaczego Patryk Vega zmienił nazwisko? Kiedy to zrobił? Kto go zainspirował i jak nazywał się wcześniej? Wszystkie odpowiedzi poznacie dzięki fragmentowi filmu "Niewidzialna wojna".

Dlaczego Patryk Vega zmienił nazwisko? Kiedy to zrobił? Kto go zainspirował i jak nazywał się wcześniej? Wszystkie odpowiedzi poznacie dzięki fragmentowi filmu "Niewidzialna wojna".
Patryk Vega /www.putinpassport.com /materiały prasowe

Przed zmianą nazwiska był Patrykiem Krzemienieckim ale to również nie było jego rodowe nazwisko. Ojciec Patryka nazywał się Kwoka, zmienił nazwisko na takie, które będzie brzmiało szlachecko i stąd wzięło się Krzemieniecki.

Sam Vega przed laty opowiadał, że inspirował się Wegą, czyli najjaśniejszą gwiazdą w gwiazdozbiorze Lutni, piątą co do jasności gwiazdą nocnego nieba. Dziś przyznaje, że jego prawdziwą inspiracją był film "Pulp Fiction" i jeden z głównych bohaterów Vincent Vega grany przez Johna Travoltę.

Reklama

Oni też zmieniali nazwisko

Patryk Vega jest jednym z wielu ludzi kultury i sztuki, którzy zmienili swoje nazwisko, lub przybrali pseudonim, poznaj największe ikony, których dane z aktu urodzenia i dowodu osobistego są zupełnie inne.

Marilyn Monroe aby umożliwić sobie łatwiejsze wkroczenie do świata kina przybrała pseudonim artystyczny. Imię nawiązywało do znanej w tym czasie gwiazdy Broadwayu Marilyn Miller, natomiast Monroe pochodziło od panieńskiego nazwiska matki. Przed przybraniem pseudonimu nazywała się Norma Jeane Mortenson.

Freddie Mercury, wokalista zespołu Queen, który uznawany jest za jedną z najlepszych i najbardziej wpływowych grup muzycznych wszech czasów, zmienił nazwisko twierdząc, że nawiązujące do rzymskiego boga Merkurego, pasuje do gwiazdy rocka bardziej niż jego prawdziwe czyli Farrokh Bulsara.

Violetta Villas pytana o to, kto odkrył jej talent i zaproponował zmianę nazwiska, opowiadała, że był to Władysław Szpilman. "Powiedział: 'Dziecko, nie przyzwyczajaj ludzi do Cieślak, bo nikt za granicą nie wypowie twojego nazwiska. Będą kaleczyć. Wybierz sobie pseudonim"'. Prawdziwe imię i nazwisko diwy jest znaczniej mniej spektakularne a brzmi Czesława Gospodarek z domu Cieślak.

Pola Negri, polska aktorka teatralna i filmowa, która zrobiła gigantyczną międzynarodową karierę i stała się wielką gwiazdą Hollywood zmieniła swoje nazwisko z tych samych powodów co Marilyn Monroe, jej prawdziwe nazwisko zdecydowanie nie brzmiało międzynarodowo. W rzeczywistości Pola nazywała się Apolonia Chalupec.

"Niewidzialna wojna": Autobiografia Patryka Vegi

40 milionów sprzedanych biletów i współpraca z największymi tuzami branży. Wśród nich - aktorskie legendy, głośne debiuty, narodziny przyszłych gwiazd oraz zaskakujące występy zagranicznych gości. Do tego filmy, które zmieniły polskie kino sensacyjne i społecznie zaangażowane obrazy, które konsekwentnie przesuwały granice rekordów box office. Za wszystkim tym stał on - Patryk Vega - reżyser, scenarzysta, osobowość medialna. Twórca niepokorny, kontrowersyjny, rezonujący - nigdy obojętny. 

Kim był, zanim chwycił za kamerę i dał się poznać widzom? Co ukształtowało go jako człowieka i filmowca? Skąd wzięły się pomysły, które jego ręka zamieniła w blockbustery pokroju: "Pitbull", "Botoks" czy "Kobiety mafii"? I co do tego wszystkiego ma wpis do Księgi Rekordów Guinnessa? Odpowiedzi na każde z pytań przynosi najnowszy film fabularny reżysera - "Niewidzialna wojna", w którym w rolę Patryka Vegi wciela się, znany z występu u samego Quentina Tarantino, ceniony aktor Rafał Zawierucha ("Pewnego razu... w Hollywood"). Natomiast jego matkę gra na dobre powracająca do kina Anna Mucha ("Miłość, seks & pandemia").

Zobacz też:

Netflix. "Willa miłości": Polacy oszaleli na punkcie tego filmu!

"Purpurowe serca": Polacy pokochali nowy hit Netflixa

Netflix: Przegląd filmów na 2022 rok. Nowy film co tydzień

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Niewidzialna wojna | Patryk Vega
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy