Reklama

Reklama

Patryk Vega: Jakie jest prawdziwe nazwisko polskiego reżysera?

Przyszedł na świat jako Patryk Sebastian Krzemieniecki. Gdy miał 18 lat, postanowił zmienić nazwisko, ponieważ uznał, że ułatwi mu to karierę zagraniczną. Zainspirował się filmem "Pulp Fiction", w którym jednym z głównych bohaterów jest Vincent Vega. Więcej o życiu Patryka Vegi dowiemy się z autobiograficznego filmu "Niewidzialna wojna" (premiera 30 września).

Przyszedł na świat jako Patryk Sebastian Krzemieniecki. Gdy miał 18 lat, postanowił zmienić nazwisko, ponieważ uznał, że ułatwi mu to karierę zagraniczną. Zainspirował się filmem "Pulp Fiction", w którym jednym z głównych bohaterów jest Vincent Vega. Więcej o życiu Patryka Vegi dowiemy się z autobiograficznego filmu "Niewidzialna wojna" (premiera 30 września).
Patryk Vega /Paweł Wrzecion /MWMedia

Polski reżyser był wychowany przez matkę. Jego ojciec zostawił rodzinę, gdy Patryk miał dziewięć miesięcy. W wieku 18 lat Patryk postanowił zmienić nazwisko. Vega przyznał, że nie utożsamiał się z nazwiskiem ojca, z którym przez lata nie miał kontaktu. Poza tym Patryk marzył o karierze za granicą, a "Vega" dobrze brzmi po angielsku. Słynny reżyser zainspirował się filmem "Pulp Fiction", w którym jednym z bohaterów był Vincent Vega. 

Obfita sylwetka i krągłe policzki były przez lata znakiem rozpoznawczym Patryka Vegi, do momentu, w którym zaprezentował swój nowy wygląd. W 2019 roku twórca zmienił się nie do poznania - w bardzo szybkim tempie schudł prawie 60 kg! Patryk Vega zdradził, w jaki sposób udało mu się zrzucić aż tyle kilogramów. Okazuje się, że znany reżyser zmienił swój sposób odżywiania i zaczął dużo ćwiczyć, a zwłaszcza regularnie grać w piłkę nożną. Ponadto Patryk Vega kompletnie zmienił swój styl i wizerunek, a jego kolekcja tatuaży znowu się powiększyła.   

Reklama

Od 2010 roku Patryk Vega jest w związku małżeńskim z Katarzyną Słomińską. Para ma razem troje dzieci: córkę i synów-bliźniaków. Reżyser rzadko dzieli się z mediami swoim życiem prywatnym. Twórca filmów nie ukrywa, że za jego sukcesem stoi ukochana żona. Katarzyna Słomińska wywróciła życie Vegi do góry nogami. To ona pomogła mu schudnąć, rzucić używki, nawrócić się oraz zmienić hierarchię wartości. 

"Niewidzialna wojna": Autobiografia Patryka Vegi

30 września na ekrany kin trafi autobiograficzny film Vegi "Niewidzialna wojna". W postać reżysera wcieli się Rafał Zawierucha.

"To nie jest dokument, pomnik czy gloryfikacja. To wypełniona prawdą, emocjami i charakterystycznym humorem wartka opowieść o sobie samym, odkrywająca kulisy życia i kariery najbardziej kontrowersyjnego reżysera - Patryka Vegi" - pisze Kino Świat, dystrybutor filmu "Niewidzialna wojna".

"W młodości próbował wszystkiego. Był komputerowcem i animatorem, piłkarzem, sprzedawcą nielegalnego oprogramowania, członkiem gangu, a nawet dilerem narkotyków. Cały czas jednak wiedział, że jego prawdziwym powołaniem jest kino - pasja, którą w dzieciństwie zaszczepił mu dziadek. A celem kręcenie filmów, jakich w Polsce nikt jeszcze nie stworzył. Szansa na realizację największych marzeń pojawia się, kiedy poprzez pracę w telewizji Patryk Vega (Rafał Zawierucha) poznaje bezwzględny świat polskiej policji i przestępczości zorganizowanej" - brzmi opis filmu.

Z czasem Patryk Vega osiąga oszałamiający sukces, a jego filmy i seriale stają się przebojami. Jednak sława i wielkie pieniądze mają swoją cenę. Czy wystawiony na pokusy i liczne pułapki show-biznesu Vega zdoła w porę dostrzec zbliżające się zagrożenie? Oto historia jego wzlotu, upadku i walki o duszę.

Oprócz Zawieruchy i Muchy w "Niewidzialnej wojnie" zagrali: Justyna Karłowska ("Pitbull"), Ignacy Klim ("Kler", "Wołyń") Artur Dziurman ("Bogowie", "Rojst"), Zbigniew Kozłowski ("Polityka", "Proceder"), Michał Karmowski ("Pętla", "Kobiety mafii 2"), Piotr Cyrwus ("Kryptonim Polska", "Sala samobójców. Hejter"), Andrzej Franczyk ("Boże Ciało", "Lincz"), Waldemar Maliszewski ("Pętla", "Pitbull").

Film trafi na ekrany kin 30 września 2022 roku.

Zobacz też:

Danuta Stenka ma poważne problemy z pamięcią. To wina... koronawirusa!

"Listy do M. 5": Kiedy premiera ulubionej świątecznej produkcji Polaków?

Piotr Woźniak-Starak: Wielka tragedia. W Polsce mówili o tym wszyscy

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Patryk Vega | Niewidzialna wojna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL