Reklama

Reklama

Karolina Bielawska nakręci filmową biografię Violetty Villas

Karolina Bielawska, autorka głośnej produkcji "Mów mi Marianna", nakręci filmową biografię kultowej polskiej piosenkarki Violetty Villas. Na razie nie ujawniono, kto wcieli się w główną bohaterkę. Zdjęcia ruszają w tym miesiącu.

Karolina Bielawska, autorka głośnej produkcji "Mów mi Marianna", nakręci filmową biografię kultowej polskiej piosenkarki Violetty Villas. Na razie nie ujawniono, kto wcieli się w główną bohaterkę. Zdjęcia ruszają w tym miesiącu.
Violetta Villas /Prończyk /AKPA

Powstaje film o Violettcie Villas

Informację o rozpoczęciu produkcji podał branżowy magazyn "Variety". Film ma nosić tytuł "Violetta i dzięcioł" i będzie opowiadać o legendzie polskiej muzyki z perspektywy jej syna.

Karolina Bielawska nad filmem pracuje już do 2016 roku.

"Violetta Villas zawsze mnie fascynowała jako artystka i osoba. Pełna sprzeczności była zjawiskiem trudnym do określenia, czy nazwania. Prostolinijna, naiwna, zmysłowa, spontaniczna, delikatna, wrażliwa, nieprzystosowana, utalentowana, gwiazda" - mówiła wówczas o Villas Karolina Bielawska.

Reklama

Aby rozpocząć realizację filmu, Bielawska przez kilka lat musiała czekać na zgodę rodziny artystki. Film początkowo planowało wyprodukować Studio Munka, ale wraz z rozwojem projektu budżet wzrósł do 3,2 mln euro (15 mln zł) i obecnie tytuł jest produkowany przez Lava Films przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Scenariusz, którego współautorami są Karolina Bielawska i Małgorzata Gospodarek - synowa artystki, pokaże życie Villas z perspektywy jej syna Krzysztofa.

"Tym naszym dzięciołem jest syn Violetty, Krzysztof Gospodarek. Ona go tak właśnie nazywała. Muszę przyznać, że długo przekonywałam Krzyśka do opowiedzenia tej historii z jego perspektywy, ale w końcu udało się. Daje nam to możliwość stworzenia wyjątkowego, intymnego i emocjonalnego filmu. Historia Violetty jest zbyt ciekawa i uniwersalna, by spłycić ją do opowiadania jedynie o jej strojach i romansach" - wyjawiła "Faktowi" Bielawska.

Na razie nie ujawniono, kto zagra Violettę Villas. Bielawska powiedziała tylko, że będzie to "aktorka musicalowa". Reszta obsady również nie jest znana. Zdjęcia próbne rozpoczną się w tym miesiącu w Warszawie, a zdjęcia mają ruszyć jesienią. Film ma mieć premierę w przyszłym roku.

Violetta Villas: Wielka diva polskiej piosenki

Violetta Villas naprawdę nazywała się Czesława Maria Cieślak. Jej głos był charakteryzowany jako sopran koloraturowy o rozszerzonej skali, obejmującej 4 oktawy.

Swoją karierę artystyczną piosenkarki estradowej, ale także śpiewaczki operowej i operetkowej, aktorki, kompozytorki i autorki tekstów Violetta Villas rozpoczynała na początku lat 60. XX wieku.

Na początku lat 60. wystąpiła na Międzynarodowym Festiwalu w Sopocie. Trzykrotnie zaśpiewała na festiwalu w Opolu. W drugiej połowie lat 60. występowała w Paryżu, by później przenieść się do Las Vegas - tam przez kilka sezonów była gwiazdą rewii "Casino de Paris".

Villas wykonywała zarówno muzykę rozrywkową jak i kompozycje klasyczne, arie operowe i operetkowe. Nagrywała również covery popularnych piosenek amerykańskich i francuskich.

Artystka słynęła ze swego charakterystycznego wizerunku; wykreowała styl hollywoodzkiej gwiazdy lat 60., któremu pozostała wierna. Na scenie nosiła efektowne, balowe suknie; jej znakiem rozpoznawczym były długie, kręcone blond włosy.


Pod koniec życia Villas budziła wiele kontrowersji. Znana ze swojej dobroczynności dla zwierząt piosenkarka założyła w Lewinie Kłodzkim, obok swego domu, schronisko, w którym zgromadziła ponad 300 kotów, 150 psów i kilkanaście kóz. Villas zarzucano jednak, że przyjęła za dużo zwierząt i przestała sobie z nimi radzić nie zapewniając im warunków sanitarnych.

W styczniu 2007 roku artystka trzy tygodnie spędziła w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. Zmarła 5 grudnia 2011 roku w Lewinie Kłodzkim. Miała 73 lata.

Kim jest Karolina Bielawska?

Karolina Bielawska to reżyserka filmów dokumentalnych i członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Jej najgłośniejszym filmem jest dokument "Mów mi Marianna", który został nagrodzony Złotym Rogiem dla najlepszego dokumentu na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 2015 roku.

Film opowiada o codzienności osoby transpłciowej. Bohaterką jest dojrzała kobieta, która przez większą część życia ukrywała swoją prawdziwą tożsamość i dopiero po wielu latach małżeństwa zdecydowała się zmienić płeć.

Zobacz też:

"Forrest Gump": Tom Hanks nie chciał kultowej sceny

Mel Gibson ojcem Leonarda DiCaprio? "Szykowała się wspaniała obsada"

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Violetta Villas | Karolina Bielawska

Reklama

Reklama

Reklama