Reklama

Reklama

Naya Rivera: Zginęła, ratując syna

11 stycznia 35 lat skończyłaby Naya Rivera. Aktorka, znana przede wszystkim z bijącego rekordy popularności serialu "Glee", zginęła tragicznie w lipcu 2020 roku. Utonęła, ratując własnego syna.

11 stycznia 35 lat skończyłaby Naya Rivera. Aktorka, znana przede wszystkim z bijącego rekordy popularności serialu "Glee", zginęła tragicznie w lipcu 2020 roku. Utonęła, ratując własnego syna.
Naya Rivera utonęła, mając zaledwie 33 lata /Rich Polk/WireImage /materiały prasowe

Naya Rivera: Kim była?

Naya Rivera urodziła się 12 stycznia 1987 roku w Kalifornii. Była córką Yolandy Previtire, agentki nieruchomości i modelki, oraz George'a Rivery, który pracował jako informatyk m.in. dla Disneya oraz Universal Music Publishing Group. Gdy Naya miała niespełna rok, zaczęła być reprezentowana przez agenta, który zapewnił jej matce karierę modelki. Jako dziecko pojawiała się w reklamach telewizyjnych.

Przygodę z aktorstwem rozpoczęła w 1991 roku, występując w sitcomie "The Royal Family". Później pojawiła się także w filmie "Mistrz kamuflażu" oraz w kultowym serialu "Glee", który zapewnił jej największą rozpoznawalność.

Reklama

Po zakończeniu zdjęć do "Glee" aktorka pojawiła się w takich produkcjach jak "Pokojówki z Beverly Hills" oraz "Step Up: High Water".

Rivera była również wokalistką - w 2013 roku wydała swój pierwszy singiel zatytułowany "Sorry".

W 2014 roku aktorka zawarła związek małżeński z aktorem i producentem filmowym, Ryanem Dorseyem. Para doczekała się synka - Joseya. Ich małżeństwo rozpadło się w 2018 roku.

Naya Rivera: Tragiczna śmierć

W lipcu 2020 roku Naya Rivera wybrała się ze swoim czteroletnim synkiem na krótki urlop. Zamierzała spędzić go, pływając wypożyczoną motorówką po dobrze jej znanym jeziorze Piru.

8 lipca zarządzono poszukiwania Nayi Rivery. Rozpoczęły się po tym, gdy żeglarze zauważyli dryfującą łódź aktorki, a na jej pokładzie znaleziono śpiącego czterolatka, który powiedział, że udał się na wycieczkę ze swoją mamą. Dziecko miało na sobie kamizelkę ratunkową. Obok niego na pokładzie leżała druga kamizelka, przeznaczona dla osoby dorosłej. Josey Hollis opowiedział policjantom przybyłym na miejsce, że jego mama wskoczyła do wody i już z niej nie wypłynęła.

Żeglarze skontaktowali się ze strażą przybrzeżną, która rozpoczęła poszukiwania Rivery, korzystając z pomocy śmigłowców oraz zespołu nurków.

Po pięciu dniach akcji poszukiwawczej na jeziorze Piru znaleziono ciało gwiazdy "Glee". Naya Rivera miała 33 lata.

Szeryf hrabstwa Ventura Bill Ayub podał, że przyczyną śmierci aktorki było utonięcie. Zdradził też mediom, że Rivera utonęła podczas ratowania synka, który wypadł z łódki do jeziora

Opublikowane zostało też nagranie, na którym widać jak na nadbrzeżu pojawia się samochód aktorki, która później idzie razem z synem, by wypożyczyć łódź pontonową. To ostatnie nagranie żywej Rivery.

Naya Rivera": Kolejna ofiara klątwy "Glee"

Informacja o śmierci Nai Rivery sprawiła, że wróciły głosy o klątwie ciążącej nad obsadą serialu "Glee". W 2013 roku odnalezione zostało ciało aktora Cory'ego Monteitha, który w serialu wcielał się w jedną z głównych ról. Przyczyną jego śmierci było przedawkowanie narkotyków. Aktor zmagał się z uzależnieniem od lat, a w wieku 15 i 19 lat został wysłany przez matkę na kuracje odwykowe.

W 2018 roku samobójstwo popełnił inny gwiazdor "Glee", Mark Salling. Oskarżony o posiadanie dziecięcej pornografii nie doczekał wyroku, jaki miał zapaść sześć tygodni później.

W 2014 roku samobójczą śmiercią zginęła również Nancy Motes, przyrodnia siostra Julii Roberts, która pracowała przy serialu "Glee" jako asystentka produkcji. W pozostawionym liście pożegnalnym winą za swoje samobójstwo obarczyła gwiazdę "Pretty Woman", która, jak mówiła wcześniej Motes, przez całe życie nie szczędziła jej przytyków z powodu jej nadwagi.

Zobacz również:

Skandalizująca Złota Palma: O tych filmach było głośno

Najsłynniejsze ekranowe zakonnice

Najlepsze aktorki 2021

Najlepsi aktorzy 2021 roku

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Naya Rivera

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL