Reklama

Reklama

"Krzyk" 2022: Wes Craven byłby dumny?

Piąta odsłona kultowej serii "Krzyk" w polskich kinach pojawi się już 14 stycznia. Horror, w reżyserii Matta Bettinelli-Olpina i Tylera Gilletta, po pierwszych pokazach w Stanach Zjednoczonych zbiera pozytywne recenzje.

Piąta odsłona kultowej serii "Krzyk" w polskich kinach pojawi się już 14 stycznia. Horror, w reżyserii Matta Bettinelli-Olpina i Tylera Gilletta, po pierwszych pokazach w Stanach Zjednoczonych zbiera pozytywne recenzje.
Kadr z filmu "Krzyk", ktory premierę będzie miał 14 stycznia /materiały prasowe

Krytycy, którzy już widzieli nowy "Krzyk", z uznaniem powitali nawiązania do pierwszej części cyklu z 1996 roku, sprawnie skonstruowany scenariusz i współpracę nowych członków obsady z gwiazdami poprzednich części.

Neve Campbell, która wcieliła się w Sidney Prescott już po raz piąty, miała dla młodych kolegów z planu wyłącznie słowa pochwały. "Są zdyscyplinowani, zaangażowani, a praca z nimi była przyjemnością" - mówiła.

Reklama

Wśród głosów pojawiających się w sieci przeważa opinia, że z nowego filmu dumny byłby twórca cyklu "Krzyk", zmarły w 2015 roku Wes Craven, zwany "królem horroru".

Jak zaznaczał producent Peter Oillataguerre, "Krzyk" to coś więcej niż horror: - W tej serii jest element zabawy, który wykracza poza gatunek horroru. Relacje między bohaterami są wyjątkowe, a seria jest popularna wśród szerokiego grona odbiorców, nie tylko wśród fanów horrorów.

"Krzyk" 2022: Fabuła, obsada, zwiastun

W najnowszym "Krzyku" powraca więc tajemniczy zabójca w halloweenowej masce, inspirowanej wykrzywioną twarzą z obrazu norweskiego malarza Edwarda Muncha.

Dwadzieścia pięć lat po serii brutalnych zdarzeń, które wstrząsnęły mieszkańcami Woodsboro, kolejny zabójca nakłada otoczoną złą legendą maskę Ghostface. Mnożą się okrutne ataki na grupę nastolatków. Tajemnice z mrocznej przeszłości miasta zostają wskrzeszone.

Neve Campbell (Sidney Prescott), Courteney Cox (Gale Weathers) i David Arquette (szeryf Dewey Riley) jeszcze raz obejmują swe ikoniczne role w "Krzyku", obok Melissy Barrery, Masona Goodinga, Jenny Ortegi, Jacka Quaida, Dylana Minette i Marley Shelton. Fani mogą liczyć na solidną dawkę strachu, ale również na niezłą zabawę.

"Krzyk" w kinach od 14 stycznia! Polska premiera odbędzie się w tym samym terminie co światowa.

Zobacz również:

"Dziewczyny z Dubaju": Piotr Krysiak nakręci swoją wersję?

"Benedetta": Protesty i petycje środowisk katolickich

Skandalizująca Złota Palma: O tych filmach było głośno

Najsłynniejsze ekranowe zakonnice

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wes Craven | Krzyk (film)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL