Reklama

"Krzyk" 2022: Premiera polskiego plakatu! Tylko w Interii!

Film "Krzyk" z 2022 roku jest kontynuacją kultowej serii, którą w 1996 roku zapoczątkował Wes Craven. Produkcja trafi na ekrany kin 14 stycznia. Interia jako pierwsza w Polsce prezentuje polski plakat tego horroru. Zobaczcie!

Film "Krzyk" z 2022 roku jest kontynuacją kultowej serii, którą w 1996 roku zapoczątkował Wes Craven. Produkcja trafi na ekrany kin 14 stycznia. Interia jako pierwsza w Polsce prezentuje polski plakat tego horroru. Zobaczcie!
Kadr z filmu "Krzyk" 2022 /materiały prasowe

"Krzyk" 2022: Bohaterowie, fabuła, zwiastun

Pierwszy "Krzyk", na którego kształt wpływ miał kultowy "Halloween" (1978) Johna Carpentera, był najbardziej kasowym filmem na rynku amerykańskim w 1996 roku. Sukces wziął się zarówno z mistrzostwa Wesa Cravena w budowaniu napięcia (złowrogie sceny z dzwoniącym telefonem), jak i specyficznego poczucia humoru, przejawiającego się zwłaszcza w inteligentnej grze z regułami gatunkowymi "slashera".

Ironia na granicy zgrywy i prawdziwa groza połączyły się w trylogii "Krzyk" w idealnych proporcjach. Taka była opinia sporej części krytyki, a zwłaszcza armii zaprzysięgłych fanów.

Reklama

Na przestrzeni lat powstawały kolejne części. Reżyserem wszystkich był Wes Craven. Niestety w 2015 roku w wieku 76 lat twórca zmarł i realizacja kolejnych części stanęła pod znakiem zapytania. Nad piątą częścią zdecydował się czuwać Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett.

Film "Krzyk" zadebiutuje na ekranach polskich kin 14 stycznia. Już dzisiaj jednak możecie zobaczyć oficjalny polski tej produkcji.

Co wydarzy się w piątej części? Dwadzieścia pięć lat po serii brutalnych zdarzeń, które wstrząsnęły mieszkańcami Woodsboro, kolejny zabójca nakłada otoczoną złą legendą maskę Ghostface. Mnożą się okrutne ataki na grupę nastolatków. Tajemnice z mrocznej przeszłości miasta zostają wskrzeszone.

W filmie "Krzyk" z 2022 roku nie mogło zabraknąć kultowych postaci pierwszego "Krzyku", ale zobaczymy też aktorów, którzy w 1996 roku byli dopiero dziećmi lub nie było ich jeszcze na świecie.

Melissa Barrera, jedna z najpopularniejszych twarzy meksykańskiej telewizji, miała wówczas 6 lat. Jack Quaid ("Igrzyska śmierci"), syn Dennisa Quaida i Meg Ryan, był zaledwie czterolatkiem. Dylan Minnette (serial "Trzynaście powodów") to rówieśnik serii - urodził się w 1996 roku, a grany przez niego w "Krzyku" bohater nosi imię Wes, na pamiątkę Wesa Cravena. Mason Gooding ("Szkoła melanżu"), syn Cuby Goodinga Jr., jest równolatkiem Minnette'a. Jenna Ortega ("Ratujmy Florę") urodziła się w 2002 roku, sześć lat po pierwszym "Krzyku".

W filmie pojawią się aktorzy z pierwszej części cyklu - Neve Campbell (Sidney Prescott),Courteney Cox (Gale Riley) i David Arquette (szeryf Dewey Riley).

"Krzyk" w kinach zadebiutuje 14 stycznia!

Zobacz również:

Największe polskie filmowe skandale i wpadki 2021 roku

Skandale w świecie kina w 2021 roku

Najlepsze aktorki 2021

Najlepsi aktorzy 2021 roku

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Krzyk (film)
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy