Reklama

"KOS": Bartosz Bielenia, Jacek Braciak, Robert Więckiewicz, Andrzej Seweryn na planie

Na Podkarpaciu trwają zdjęcia do nowej produkcji Pawła Maślony, autora głośnego "Ataku paniki". W filmie "KOS" główne role grają: Bartosz Bielenia, Jacek Braciak, Robert Więckiewicz i Andrzej Seweryn oraz amerykański aktor Jason Mitchell.

Na Podkarpaciu trwają zdjęcia do nowej produkcji Pawła Maślony, autora głośnego "Ataku paniki". W filmie "KOS" główne role grają: Bartosz Bielenia, Jacek Braciak, Robert Więckiewicz i Andrzej Seweryn oraz amerykański aktor Jason Mitchell.
Jacek Braciak pracuje na planie filmu "KOS" /Wojciech Strozyk/REPORTER /East News

"KOS": Międzynarodowa produkcja powstaje na Podkarpaciu

"KOS" to międzynarodowa produkcja Aurum Film i K5 International, która obecnie realizowana jest na Podkarpaciu.

Podkarpackie Film Commission zamieściło na swoim oficjalnym profilu na Facebooku kilka zdjęć z planu oraz informacje dotyczące produkcji. Zdjęcia realizowane są obecnie m.in. w kolbuszowskim skansenie oraz nad Jeziorem Maziarnia.

Film opowiada o Tadeuszu Kościuszce. Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz "Kos" Kościuszko (w tej roli Jacek Braciak), który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów.

Reklama

"KOS": Bielenia, Braciak, Więckiewicz, Seweryn

W obsadzie filmu są znakomici polscy aktorzy, m.in. Bartosz Bielenia, Jacek Braciak, Robert Więckiewicz i Andrzej Seweryn oraz amerykański aktor Jason Mitchell ("Kong: Wyspa czaszki", "Straight Outta Compton").

Jak mówią twórcy, historia "Kosa" jest "rozpięta pomiędzy różnymi gatunkami". Autorem scenariusza jest debiutant - Michał A. Zieliński. Reżyserem filmu jest Paweł Maślona, który ma za sobą głośny debiut fabularny "Atak paniki" (przeczytaj recenzję filmu). Za zdjęcia odpowiedzialny jest uznany operator Piotr Sobociński.

"Nasz film staje w kontrze do sienkiewiczowskiej mitologii, która nas ukształtowała. Fantazji o wspaniałym czasie, jakim była Polska szlachecka oraz o tym, że tam są źródła naszej tożsamości" - mówi Paweł Maślona w rozmowie z Wiolettą Kruk z "Gazety Wyborczej" (rzeszow.wyborcza.pl).

"To kino zemsty, czarna komedia i dramat" - dodaje reżyser "Kosa".

Tadeusza "Kosa" Kościuszkę gra Jacek Braciak, jego przyjaciela Domingo - byłego niewolnika - Jason Mitchell. Robert Więckiewicz wciela się w postać rosyjskiego rotmistrza Dunina, który podąża tropem Kościuszki. Bartosz Bielenia występuje jako młody chłop Ignac, syn szlachcica Duchnowskiego - w tej roli Andrzej Seweryn - z nieprawego łoża.

"Patrzymy na kogoś, kto w historii jest bez imienia. To reprezentant masy bez tożsamości, która jest przedstawiana jako chamstwo albo chłopstwo. A tutaj mamy jego żywą i gorącą potrzebę, jego marzenia, jego pragnienia. No i przy okazji zostaje wplątany w insurekcję kościuszkowską" - opowiada Bartosz Bielenia.

Film "KOS" ma trafić na ekrany kin w 2023 roku.

Zobacz też:

"Forrest Gump": Tom Hanks nie chciał kultowej sceny

Karolina Bielawska nakręci filmową biografię Violetty Villas

Mel Gibson ojcem Leonarda DiCaprio? "Szykowała się wspaniała obsada"

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy