Bartosz Bielenia

Bartosz Bielenia
narodowość
Polska
3,1
Oceń
Głosy
1648

Biografia

Bartosz Bielenia — wzrost: ok. 173 cm

Bartosz Bielenia urodził się 15 maja 1992 roku w Białymstoku. Drogę do kariery aktorskiej rozpoczął już w wieku 7 lat, występując na deskach Teatru Dramatycznego. Jako dziecko, wychowywany w wierze katolickiej, myślał o zostaniu księdzem. Aktor ukończył studia na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. 

Bartosz Bielenia — filmy i seriale

Ogólnopolską popularność przyniosła Bartoszowi rola w filmie Boże Ciało. Choć aktor już wcześniej pokazywał się zarówno na małym, jak i wielkim ekranie, to właśnie ta kreacja sprawiła, że publiczność zaczęła zauważać jego talent. 

Produkcje kinowe i telewizyjne z udziałem Bartosza Bieleni:

2013: Głęboka woda, 2014: Dzwony w sierpniu,2015: The Time of a Young Man About To Kill,2015: Disco polo, 2016: Na granicy,2018: Kler2019: Boże Ciało,2019: Ondyna,2020: 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy,2021: Prime Time, 2023: Kos.

Bartosz Bielenia — dorobek artystyczny

Bartosz Bielenia w każdej roli jest szczególnie dobrze odbierany przez krytyków filmowych. Opinii publicznej podoba się zarówno sposób jego gry aktorskiej, jak i oryginalna uroda, która podkreśla grane przez niego postaci. 

Wyróżnienia i nagrody Bieleni:

2016: Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera" w Krakowie - Wyróżnienie Specjalne dla aktora w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych,2016: Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" - nagroda w kategorii Odkrycie aktorskie za "wyjątkową obecność w filmie, bogate środki wyrazu. Za moc i wiarygodność",2019: Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego,2019: Paszport "Polityki" w kategorii Film.

Życie prywatne i rodzina Bartosza Bieleni

Jak wygląda osobiste życie aktora? Bartosz Bielenia żona, dziewczyna, dzieci — opinia publiczna coraz częściej interesuje się tym, jak wygląda prywatne życie artysty. Od lat dziewczyną aktora jest Sonja Orlewicz.

Bartosz Bielenia rodzice i dzieciństwo

Niewiele o swoim młodzieńczym życiu mówi Bartosz Bielenia. Matka i ojciec gwiazdy, jak sam przyznaje, nie byli zachwyceni jego pomysłem o zostaniu aktorem. Wiązało się to z obawami o brak możliwości dobrego zarobku. Bielenia w wywiadzie podkreślił jednak, że mimo wszystko rodzice starali się nie pokazywać swojej dezaprobaty. 

Filmografia

Bartosz Bielenia w kinach

  • Gdynia, Gdyńskie Centrum Filmowe: Sobota, 2 marca g. 9:00 Kos
  • Rzeszów, Zorza: Sobota, 2 marca g. 9:00 Kos
  • Kraków, Multikino: Sobota, 2 marca g. 10:00 Kos
Zobacz repertuar kin

Wiadomości