Reklama

Reklama

Kelly Marcel: Scenarzystka "Pięćdziesięciu twarzy Greya" reżyserką "Venom 3"

Scenarzystka Kelly Marcel ("Pięćdziesiąt twarzy Greya") stanie za kamerą trzeciej części serii "Venom". Będzie to jej reżyserski debiut.

Scenarzystka Kelly Marcel ("Pięćdziesiąt twarzy Greya") stanie za kamerą trzeciej części serii "Venom". Będzie to jej reżyserski debiut.
Tom Hardy i Kelly Marcel wrócą w trzeciej części "Venoma" /Jon Kopaloff/FilmMagic /Getty Images

Venom na łamach komiksów Marvela pojawił się po raz pierwszy w 1984 roku, przejmując ciało samego Spider-Mana i jego zdolności. Cztery lata później powrócił jako odrębna postać w ciele Eddiego Brocka. Jego skomplikowana natura oraz duża rzesza fanów przekonały studio Sony Pictures Entertainment do opowiedzenia jego historii na dużym ekranie. W rolę główną wcielił się sam Tom Hardy, który przyjął rolę, ponieważ jego syn jest wielkim fanem bohatera. 

Reklama

Venom: Kim jest superbohater Marvela?

Pierwsza część filmu z 2018 roku, której reżyserem był Ruben Fleischer, przedstawiała genezę narodzin bohatera. Dziennikarz, Eddie Brock, stracił karierę, dotychczasowe życie i związek z Anne (Michelle Williams). Za sprawą obcego symbionta otrzymał super moce. Nieprzewidywalny, mroczny i agresywny Venom przerażał Brocka, ale też inspirował i kusił nowymi możliwościami.

W sequelu "Venom 2: Carnage" (2021, reż. Andy Serkis) Eddie akceptuje swoją nową, dwoistą naturę i zaczyna współpracować z Venomem. Pewnego dnia detektyw Patrick Mulligan (Stephen Graham) zwraca się z prośbą do Brocka, aby spotkał się w celi śmierci z seryjnym mordercą, Cletusem Kasadym (Woody Harrelson). Dziennikarz ma pomóc odnaleźć ciała ofiar przestępcy. Podczas jednej z wizyt Cletus w niewyjaśnionych okolicznościach zamienia się w czerwonego symbionta i ucieka z więzienia. Rozpoczyna się pełna spektakularnych efektów specjalnych walka między Venomem i okrutnym Carnagem na ulicach San Francisco.

Kelly Marcel jest cenioną scenarzystką, która ma na koncie nie tylko poprzednie dwa filmy serii "Venom". Była też autorką scenariusza "Pięćdziesięciu twarzy Greya", odpowiadała także za "Ratując pana Banksa".

Zobacz również:

Bruce Willis: Jak czuje się hollywoodzki gwiazdor? Jest nagranie!

"Uśmiechnij się": Nakręcony za 17 milionów horror zarobił już 140 milionów

Robbie Coltrane: Wzruszające pożegnanie córki 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tom Hardy | Venom 3 | Kelly Marcel

Reklama

Reklama

Reklama