Za co kochamy filmy Marvela?

O filmach lub komiksach z uniwersum Marvela słyszał już chyba każdy. Nie ma wątpliwości, że te dzieła cieszą się ogromną popularnością w czasie premier kinowych, a przed ekranami gromadzą miliony widzów. Za co szczególnie kochamy ten fantastyczny świat?

O czym są filmy Marvela?

Wspólną cechą wszystkich filmów Marvela jest to, że opowiadają historię dotyczącą superbohaterów wyposażonych w nieludzkie moce, a mimo to żyjących na ziemi jak zwyczajni ludzie. Nawet osoby, które nie mają pojęcia o czym mowa, z pewnością dobrze kojarzą chociażby przygody Supermana lub Batmana. Co prawda nie należą one do tak zwanego Marvel Cinematic Universe, ale bazują także na komiksach i opowiadają o niezwykłych przygodach postaci z nadludzkimi zdolnościami. Można jednak wyobrazić sobie to skąd czerpane są wzorce na kolejne przygody - właśnie z takich książek. Nie sposób nie dostrzec tego, że filmy należące do tego świata biją rekordy popularności już w momencie premiery. Na przykład w roku 2015 film "Avengers: Czas Ultrona" sprawił, że całe uniwersum pobiło oglądalnością Harrego Pottera. Więcej można przeczytać także na https://scroll.morele.net/.

Za co kochamy filmy ze świata Marvela?

Warto na początek zauważyć, że akcja wszystkich filmów Marvela dzieje się w uniwersum wykreowanym na potrzeby powstających, kolejnych produkcji. Wszystkie wątki i postacie więc korzystają z konsekwencji poprzednich wydarzeń. Pojawiają się wyraźne odniesienia, bohaterowie nawiązują między sobą relacje, które kultywowane są przez kolejne filmy. Sprawia to wrażenie dopracowanej i spójnej fabuły, a nawet w pewien sposób niekończącej się opowieści. Nic więc dziwnego, że przedstawienie historii w taki sposób cieszy się ogromną popularnością i można śmiało iść do kina, aby dowiedzieć się o tym co aktualnie dzieje się z ulubionymi postaciami.

Filmy Marvela to przede wszystkim bardzo ludzkie przedstawienie superbohaterów. W tak dobitny i oczywisty sposób, że bardzo łatwo można się z nimi utożsamić. Nawet jeśli dysponują niezwykłymi mocami to nie wykorzystują ich w sposób niewłaściwy i na co dzień muszą radzić sobie z problemami, które są bliskie każdemu z nas. Przeżywają rozterki miłosne, wpadają w nałogi, muszą podejmować bardzo trudne decyzje zaważające na ich życiu osobistym i zawodowym. W ten sposób bez trudu identyfikuje się z każdą taką postacią.

Nie sposób odmówić specyficznego humoru, który pojawia się w filmach Marvela, a którego brakuje na przykład w komiksach i konkurencyjnych produkcjach. Nie ma zbędnego patosu i powagi sytuacji. Cała historia przedstawiona jest w sposób dość luźny, momentami zabawny, co sprawia, że oglądanie jest przyjemnością. Więcej ciekawych informacji na https://scroll.morele.net/.

Strona główna INTERIA.PL