Reklama

"Avatar: Istota wody": Jest pierwszy zwiastun!

Na 16 grudnia 2022 zaplanowano premierę filmu "Avatar: Istota wody". W internecie pojawił się właśnie pierwszy zwiastun oczekiwanej superprodukcji Jamesa Camerona.

Na 16 grudnia 2022 zaplanowano premierę filmu "Avatar: Istota wody". W internecie pojawił się właśnie pierwszy zwiastun oczekiwanej superprodukcji Jamesa Camerona.
"Avatar: Istota wody" trafi na ekrany kin 16 grudnia 2022 /20th Century Studios /materiały prasowe

Akcja filmu "Avatar: Istota wody" rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. To opowieść o rodzinie Jake’a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom, mimo tragedii, których wspólnie doświadczają i bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć.

W filmie wyreżyserowanym przez Jamesa Camerona występują: Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Cliff Curtis, Joel David Moore, CCH Pounder, Edie Falco, Jemaine Clement i Kate Winslet.

Producent filmu Jon Landau, zdradził, że wszystkie cztery kontynuacje "Avatara" będą skupione na temacie rodziny. Cameron pracuje nad tymi filmami jednocześnie. Choć temat filmów będzie podobny, każda z części ma być osobną historią zakończoną wyraźnym finałem. "Musieliśmy się upewnić, że widzowie dostaną film, którego nie będą mogli doświadczyć nigdzie indziej. Koniecznie będą musieli zobaczyć go w kinach" - stwierdził Landau.

Reklama

Aby zaostrzyć apetyt widzów, pierwsza część filmu powróci do kin 23 września 2022.

"Avatar: Istota wody": Przygoda, której nie zapomnicie

"Zaprojektowaliśmy ten film w taki sposób, żeby trzeba go było oglądać na jak największym ekranie, by móc się dać porwać technice 3D. Testujemy nim granice możliwości kina" - zapewnił James Cameron na odbywającym się w Las Vegas wydarzeniu CinemaCon zorganizowanym dla właścicieli kin.

"Avatar: Istota wody" ma pokazać wodną część Pandory, dlatego tak ważne było udoskonalenie możliwości techniki motion capture.

 "To niewątpliwy skok w stosunku do pierwszej części 'Avatara', więc musicie być na to przygotowani. To przygoda, której nigdy nie zapomnicie. Zatyka mnie, gdy tylko o tym mówię. Pod koniec ubiegłego roku otrzymałam możliwość zobaczenia dwudziestu minut tego filmu. Zaparło mi dech w piersiach. Poruszył mnie do łez" - aktorka Zoe Saldana zdradziła w rozmowie z magazynem "People".

"Avatar: Istota wody": Kate Winslet osiem minut pod wodą

"Jimowi w końcu udało się sprostać postawionemu przez siebie zadaniu. Zaprzeczeniu opinii o tym, że nie da się wirtualnie naśladować wody, by móc pod nią skorzystać z technologii motion capture (technika polegająca na przechwytywaniu trójwymiarowego ruchu aktorów w celu zapisania go na komputerze). To było zadanie, którego się podjął i zajęło mu to lata, ale zakończyło się sukcesem. Dokonał tego w sposób potężny i przekonujący" - dodała aktorka.

Wśród nowych aktorów, którzy dołączyli do obsady filmu, jest m.in. Kate Winslet. Na potrzeby "Avatara 2" gwiazda nauczyła się wstrzymywać pod wodą powietrze na prawie osiem minut.

"Moje ulubione wspomnienie związane z kręceniem 'Avatara 2; dotyczy zdjęć w ogromnym, okrągłym zbiorniku szerokim na 12 metrów. W środku znajdowało się oszklone przejście. Pewnego dnia wszedłem do środka i zobaczyłem spacerującą po dnie zbiornika Kate Winslet. Podeszła w moją stronę, zobaczyła mnie przez okno, pomachała mi, poszła dalej, dotarła do krawędzi zbiornika, odwróciła się i przeszła pod wodą całą drogę z powrotem" - wspomina producent filmu, Jon Landau.

Zobacz też:

Tom Cruise nie chciał kręcić filmu "Top Gun: Maverick". Dlaczego zmienił zdanie?

Jennifer Aniston i Brad Pitt znowu razem? Widziano ich w Paryżu

Meg Ryan wyreżyseruje komedię romantyczną. U jej boku David Duchovny

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Avatar 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy