Reklama

Aukcja pamiątek po legendarnych gwiazdach

Wiele pamiątek po legendarnych gwiazdach Hollywood, m.in. Marilyn Monroe, Audrey Hepburn i Elizabeth Taylor, poszło pod młotek na aukcji w Los Angeles. Jak podał w sobotę dom aukcyjny Julien's Auctions, suknię wieczorową Monroe z filmu muzycznego "Nie ma jak show" sprzedano za 218 tys. dolarów.

Wełniany kostium, który miała na sobie Audrey Hepburn w klasyku amerykańskiego kina "Śniadanie u Tiffaniego", znalazł nowego właściciela za ponad 156 tysięcy dolarów, a brosza, którą Elizabeth Taylor podarowała swojej matce - za 25 tysięcy dolarów.

Marilyn Monroe: Zawrotne ceny pamiątek po gwieździe

Połyskujące kostiumy Marilyn Monroe i Jane Russell z filmu "Mężczyźni wolą blondynki" zostały sprzedane razem za 102 tys. dolarów, natomiast kolczyki Monroe z jej fotosów reklamowych do filmu "Jak poślubić milionera?" - za 81 tys. dolarów.

Reklama

Notatki Marilyn Monroe z lekcji aktorstwa, które pobierała u Lee Strasberga, sprzedano za prawie 19 tys. dolarów.

W ramach czterodniowej aukcji "Legendy Hollywood" ma do poniedziałku wystawionych zostać na sprzedaż ponad 1400 pamiątek po gwiazdach kina. 

Zobacz też:

"Ennio": Zagraj to jeszcze raz, Ennio [recenzja]

"Głupcy": Splątane stany miłości [recenzja]

"Elvis": Magnetyzm, charyzma, talent, look [recenzja]

"Powodzenia, Leo Grande": Kino, które łamie seksualne tabu [recenzja]

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Marilyn Monroe | Elizabeth Taylor
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy