Reklama

Angelina Jolie apeluje o wspieranie uchodźców. Nie tylko tych z Ukrainy

Oczy całego świata skierowane są w kierunku toczącej się w Ukrainie wojny. Głos w sprawie dramatu za naszą wschodnią granicą zabierają także najsłynniejsze osobowości branży rozrywkowej. Teraz swój apel ogłosiła Angelina Jolie. Hollywoodzka gwiazda pochwaliła międzynarodową społeczność za pomoc dla Ukrainy, ale jednocześnie podkreśliła, że takiej samej pomocy potrzebują też ofiary innych konfliktów zbrojnych. "Wszyscy uchodźcy i przesiedleńcy zasługują na równe traktowanie i równe prawa" – zaznaczyła aktorka.

Zbrojny atak Rosji na Ukrainę zszokował świat. I wywołał lawinę mniejszych lub większych gestów solidarności z narodem ukraińskim. Rosja została wykluczona z większości rozgrywek sportowych, a kolejni znani artyści odwołują zaplanowane tam koncerty w geście sprzeciwu wobec brutalnej agresji Putina. W tym samym czasie organizowane są liczne zbiórki i akcje pomocowe na rzecz ukraińskich uchodźców. Słowa potępienia Rosji oraz wsparcie dla ofiar wojny płyną też od gwiazd Hollywood. Ryan Reynolds i Blake Lively chcą przekazać na pomoc uchodźcom milion dolarów. Większą hojnością wykazali się Ashton Kutcher i Mila Kunis, którzy uruchomili zbiórkę na rzecz uciekających przed wojną Ukraińców i sami wpłacili 3 mln dolarów.

Reklama

Angelina Jolie o pomocy dla uchodźców

Teraz głos w tej sprawie zabrała Angelina Jolie, która od wielu lat angażuje się w działalność humanitarną, a zwłaszcza w niesienie pomocy uchodźcom. Słynna aktorka, która pełni funkcję ambasadorki dobrej woli UNHCR oraz członkini Rady Stosunków Międzynarodowych, opublikowała na Instagramie post poświęcony wspieraniu osób uciekających przed wojną. Jolie podkreśliła, że choć ofiarność międzynarodowej społeczności, jaką obserwujemy od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę jest godna podziwu, to wielu z nas zapomina o uchodźcach z innych rejonów świata.

Gwiazda odniosła się w ten sposób do coraz powszechniejszych zarzutów o to, że ofiary innych globalnych konfliktów zbrojnych nie otrzymały choćby ułamka pomocy, jaką otrzymuje dziś Ukraina. "Wszyscy uchodźcy i przesiedleńcy zasługują na równe traktowanie i równe prawa" - skwitowała aktorka. 

Fani pochwalili gwiazdę dziękując jej w komentarzach za nagłaśnianie tego problemu. "Jesteś niesamowicie ważnym sprzymierzeńcem w walce o równość i pokój" - napisała jedna z użytkowniczek Instagrama. "Życie wszystkich uchodźców ma znaczenie. Wspaniale, że to tym piszesz" - wtórowała jej inna. "Wreszcie ktoś powiedział całą prawdę" - dodał kolejny fan aktorki. 

Zobacz również:

Oleg Sencow wzywa do całkowitego bojkotu rosyjskiego kina

Mila Kunis i Ashton Kutcher pomogą Ukraińcom

Ukraińska Akademia Filmowa: Apel o bojkot rosyjskich produkcji

Vera Farmiga w geście solidarności z Ukrainą

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Angelina Jolie | uchodźcy | Ukraina
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama