Reklama

"Miłość na pierwszą stronę"

Reklama

Magdalena Koleśnik: Jej bohaterka chce poślubić syna prezydenckiej pary!

Od 7 października na ekranach polskich kin możemy oglądać romantyczną komedię "Miłość na pierwszą stronę". W jednej z głównych ról zobaczymy Magdalenę Koleśnik.

Od 7 października na ekranach polskich kin możemy oglądać romantyczną komedię "Miłość na pierwszą stronę". W jednej z głównych ról zobaczymy Magdalenę Koleśnik.
Magdalena Koleśnik w filmie 'Miłość na pierwszą stronę" /Jarosław Sosiński /materiały prasowe

- Moja bohaterka nazywa się Amanda. Jest córką bogatych rodziców, dziedziczką wielkiej fortuny. Jest także partnerką głównego męskiego bohatera, Roberta, którego gra Piotr Stramowski. Jest bardzo zdeterminowana, żeby z nim być i doprowadzić do ślubu - tłumaczy Magdalena Koleśnik. 

- To są różne typy miłości, które Amanda ma do Roberta, ale myślę, że wśród tych kolorów jest także szczera miłość - podkreśliła aktorka. 

I dodaje, że "Miłość na pierwszą stronę" pokazuje kobiecie bohaterki, jakich brakowało w polskim kinie.

- Wydaje mi się, że jest taki powiew świeżego powietrza w tym scenariuszu. Także, jeżeli chodzi o kobiece postaci, które są sprawcze, kolorowe i walczą o to, żeby żyć na własnych zasadach. Myślę, że jest to takie nowoczesne spojrzenie na to, co się dzieje teraz - mówi odtwórczyni roli Amandy w filmie "Miłość na pierwszą stronę".

Reklama

 

"Miłość na pierwszą stronę": Współczesna wersja Kopciuszka

Ona jest zwykłą dziewczyną z sąsiedztwa, on najlepszą partią Rzeczpospolitej. Podobno przeciwieństwa się przyciągają, ale miłość bywa nieprzewidywalna. Szczególnie, gdy zanadto interesują się nią inne osoby. "Miłość na pierwszą stronę" to historia Niny (Olga Bołądź) - współczesnego Kopciuszka i Roberta (Piotr Stramowski) - syna pary prezydenckiej. Ona jest w trakcie życiowej przemiany i przebojowo stawia pierwsze kroki w zawodzie paparazzi. On też chce żyć na własnych zasadach i uwolnić się od blasku fleszy, co może okazać się trudniejsze, niż przypuszcza. Między bohaterami zaiskrzy jedynie ulotna "miłość na pierwszą stronę" czy wielkie uczucie na całe życie? - brzmi opis filmu "Miłość na pierwszą stronę".

Oprócz Olgi Bołądź, Piotra Stramowskiego i Magdaleny Koleśnik, na ekranie zobaczymy m.in. Mateusza Damięckiego, Magdalenę Schejbal, Rafała Zawieruchę, Tomasza Oświecińskiego oraz Ewę Telegę.

"Miłość na pierwszą stronę" reżyseruje Maria Sadowska, twórczyni m. in. "Dziewczyn z Dubaju" i doskonale przyjętej przez publiczność "Sztuki kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", którą w kinach obejrzało ponad 1,8 mln widzów. Scenariusz napisał Mariusz Kuczewski, znany z pracy przy największych hitach polskiego kina komercyjnego, m.in. trzech części "Listów do M.".

Magdalena Koleśnik: Kariera

Magdalena Koleśnik urodziła się 27 lutego 1990 roku w Białymstoku. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego. Na dużym ekranie debiutowała w "Mieście 44" Jana Komasy (sanitariuszka Klara). W kolejnych latach oglądaliśmy ją  jeszcze w "Kamieniach na szaniec" Roberta Glińskiego (Monia, dziewczyna "Rudego"), filmie Kingi Dębskiej  "Zabawa zabawa" (żona prezesa Izby Lekarskiej) oraz "Maryjkach" Darii Woszek.

Koleśnik ma 170 centymetrów wzrostu, lecz nigdzie nie wspomina o swojej wadze. W wywiadzie dla magazynu "Elle" przyznała, że długo walczyła z akceptacją swojego ciała.

W 2019 roku wystąpiła u boku swego przyrodniego brata Bartosza Bieleni (co ciekawe, poprzedniego laureata nNagrody im. Zbyszka Cybulskiego) w dramacie z elementami fantasy "Ondyna" w reżyserii nominowanego do Oscara za krótkometrażowy film dokumentalny "Nasza klątwa" Tomasza Śliwińskiego

Kontrowersje wzbudziły erotyczne sceny między przyrodnim rodzeństwem. "My się lubimy i sobie ufamy. Miałam wrażenie, że to ekipa miała większy problem, z tym że mamy sceny seksu niż my. My mieliśmy luz" - stwierdziła Koleśnik.

Magdalena Koleśnik: Objawienie polskiego kina

Rok później o Koleśnik usłyszała cała Polska. Za rolę w filmie "Sweat" Magnusa von Horna otrzymała na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nagrodę dla najlepszej aktorki imprezy. Warto wspomnieć, że film został zauważony za granicą już kilka miesięcy wcześniej - była to jedyna polska fabuła, która znalazła się w oficjalnej selekcji Festiwalu Filmowego w Cannes. Koleśnik obwołana została wtedy przez zagranicznych dziennikarzy "objawieniem polskiego kina". "Koleśnik jest zachwycająca" - pisał portal IndieWire.

Magdalenę Koleśnik mogliśmy też oglądać na małym ekranie w kontynuacji serialu "BrzydUla", w której wcielała się w piękną Nadię, nową asystentkę Marka Dobrzańskiego (Filip Bobek).

Aktorka ma także na koncie inne telewizyjne epizody: w serialu "W rytmie serca" oglądaliśmy ją w jednym odcinku w roli nauczycielki biologii podejrzewanej o romans z uczniem; znalazła się też w obsadzie serialu "Singielka" (Iza Szafrańska) oraz pojawiła w historycznych "Drogach wolności" (jako asystentka i kochanka granego przez Adama Cywkę Ignacego Biernackiego).

W ostatnim czasie zagrała również duże role w chwalonych przez widzów i krytyków serialach Canal+ - "Klangor" oraz drugiej serii "Kruka" o podtytule "Czorny woron nie śpi".

Wystąpiła także w ekranizacji książki Doroty Masłowskiej 'Inni ludzie", w której wcieliła się w dziewczynę głównego bohatera -  studentkę Anetę, dorabiającą w kasie w drogerii.

Czytaj więcej:

Marcin Dorociński w "Mission: Impossible"? Polski aktor przerwał milczenie

Seksbomba? Polska aktorka nie unika rozbieranych scen

HBO Max usuwa papierosy z plakatów filmowych. Gwiazdorzy zostali ocenzurowani!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Miłość na pierwszą stronę | Magdalena Koleśnik

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy