Reklama

Depp kontra Heard

Reklama

Depp kontra Heard: Co zeznał lekarz gwiazdora?

Trwa sądowa batalia Johnny'ego Deppa i jego byłej żony Amber Heard, która już teraz okrzyknięta została procesem dekady. Ostatnio swoje zeznania złożył lekarz gwiazdora. Wcześniej prawniczka aktorki mówiła o "potworze", który miał budzić się w Deppie, gdy ten pił alkohol i zażywał narkotyki.

Historia uzależnienia Johnny'ego Deppa i jego próby detoksykacji w trakcie burzliwego związku z byłą żoną Amber Heard były przedmiotem dyskusji w sądzie.

Podczas czwartkowego procesu Deppa, który oskarża swoją byłą żonę o zniesławienie, odtworzone zostało zeznanie doktora Davida Kippera z Beverly Hills. W zeznaniach Kipper przypomniał swój czas spędzony z gwiazdorem "Piratów z Karaibów", gdy aktor próbował "odtruć się z nadużywania substancji", podczas gdy był zaręczony z Heard. 

Reklama

Według doktora, substancje te obejmowały: alkohol, opiaty, benzodiazepiny i środki pobudzające. 58-letni aktor miał doświadczyć także depresji i lęku. "Obawiał się" odstawienia opiatów po tym, jak uzależnił się od nich po zabiegu dentystycznym.

Kipper twierdzi ponadto, że były chwile, kiedy Depp wahał się co do procesu, "nie chcąc kontynuować" detoksu. "Nie sądził, że może to zrobić. To się zmieniło po rozmowie; był z powrotem na pokładzie" - powiedział doktor, którego sms-y z Deppem z ostatnich lat także były czytane na głos. Powiedział również, że później, już w tracie małżeństwa, pojawiły się obawy, że Depp nadużywa tabletek Xanax.

Amber Heard oskarża Johnny'ego Deppa o przemoc

"Nie ma co się łudzić, reputacja Johnny'ego Deppa legła w gruzach. Jego kariera to powolny upadek. Ale wszystko to przez problemy, które sam stworzył. To nie jest wina Amber. To wina decyzji, jakie podjął" - powiedział wcześniej jeden z obrońców Heard, Ben Chew.

Ponadto prawniczka aktorki przywołała sytuację, która miała wydarzyć się w Australii. 

"Wziął 8-10 tabletek ekstazy. Następne trzy dni były pełne przemocy. Rzucał w nią butelkami, wyzywał, w którymś momencie rzucił się na nią, przeciągnął po rozbitych butelkach, uderzył, a potem penetrował przy pomocy butelki" - mówiła obrończyni Heard. 

Johnny Depp kontra Amber Heard: Proces dekady

Proces dotyczy felietonu Amber Heard, opublikowanego w dzienniku "The Washington Post" w 2018 roku. Z artykułu wynikało, że padła ofiarą przemocy domowej, której sprawcą był jej były mąż. Choć w tekście ani razu nie padło nazwisko Deppa, nie trudno było się domyślić o kogo chodzi.

Sytuacja tak poruszyła gwiazdora, że postanowił złożyć pozew przeciwko Heard, jednocześnie kategorycznie zaprzeczając jej słowom. Depp domaga się aż 50 milionów dolarów odszkodowania, co czyni sprawę jeszcze bardziej elektryzującą. Amerykańskie media już okrzyknęły ją "procesem dekady".

Głośny związek Johnny'ego Deppa i znacznie młodszej od niego Amber Heard zaowocował jeszcze głośniejszym skandalem, którym Hollywood żyje od kilku lat. Mało znana wcześniej szerszej widowni aktorka, dla której gwiazdor "Piratów z Karaibów" zostawił swoją wieloletnią partnerkę Vanessę Paradis, po upływie zaledwie 15 miesięcy od ślubu złożyła papiery rozwodowe, domagając się zarazem wydania sądowego zakazu zbliżania się do siebie.

Heard oskarżyła Deppa o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad nią, które miało być napędzane jego uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Aby udowodnić swoje zarzuty, aktorka opublikowała w sieci zdjęcia posiniaczonej twarzy, utrzymując, że sprawcą pobicia był właśnie Depp.

Od tamtej pory dawni ukochani regularnie spotykają się na salach sądowych. W listopadzie 2020 roku Depp przegrał sprawę o zniesławienie, jaką wytoczył brytyjskiemu tabloidowi "The Sun". Na łamach pisma aktora określono mianem "żonobijcy" i "damskiego boksera". Sąd po analizie zeznania Heard i świadków uznał, że dziennikarz miał prawo użyć wspomnianych określeń. W marcu tego roku odmówiono aktorowi prawa wniesienia odwołania do wyroku.

Heard wnioskowała o oddalenie pozwu. Jej zdaniem przegrana Deppa w brytyjskim sądzie powinna automatycznie uniemożliwić mu dochodzenia kolejnych roszczeń w USA, gdyż oba pozwy dotyczą tych samych zarzutów. Ale amerykański sąd w sierpniu odrzucił wniosek aktorki. 

Zobacz również:

Nie żyje Irena Laskowska

Will Smith zawieszony przez Akademię na 10 lat!

Hans Zimmer wystąpi w Łodzi i Krakowie

Polski erotyk na Netfliksie! Jest pierwszy zwiastun!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Johnny Depp | Amber Heard

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy