Reklama

"365 dni: Ten dzień": Jest zwiastun kontynuacji erotycznego hitu Netfliksa

Netflix zaprezentował zwiastun sequela erotycznego hitu "365 dni". Premiera produkcji zaplanowana jest na 27 kwietnia. W głównych rolach powrócą Anna Maria Sieklucka i Michel Morrone. Za reżyserię odpowiedzialni są Barbara Białowąs i Tomasz Mandes.

Netflix zaprezentował zwiastun sequela erotycznego hitu "365 dni". Premiera produkcji zaplanowana jest na 27 kwietnia. W głównych rolach powrócą Anna Maria Sieklucka i Michel Morrone. Za reżyserię odpowiedzialni są Barbara Białowąs i Tomasz Mandes.
Kadr z filmu "365 dni: Ten dzień" /Netflix/Karolina Grabowska /materiały prasowe

Laura (Sieklucka) i Massimo (Morrone) znów są razem, gorętsi niż kiedykolwiek. Niestety, sprawy komplikują rodzinne więzi Massimo i tajemniczy mężczyzna, który pojawia się w życiu Laury, pragnąc zdobyć jej serce i zaufanie... za wszelką cenę - brzmi fabularna zapowiedź filmu "365 dni: Ten dzień".

Na ekran powrócą ulubieńcy - najlepsza przyjaciółka i powierniczka Laury, Olga (Magdalena Lamparska) oraz zaufany pomocnik, Don Massima Domenico (Otar Saralidze) - a wraz z nimi nowa postać, zabójczo przystojny i tajemniczy Nacho (Simone Sussina), na widok którego serca zabiją mocniej. Oczywiście nie zabraknie także zapierających dech w piersiach włoskich krajobrazów, olśniewających kreacji i eleganckich sportowych samochodów. 

Reklama

Dla Blanki Lipińskiej "365 dni" to przede wszystkim historia o niezwykłej przemianie Laury. "To bez wątpienia opowieść o kobiecie. O tym, że bywamy naiwne, ślepe, kochające, że uczymy się na własnych błędach i mamy możliwość je naprawić" - mówi pisarka.

W drugiej części filmowego tryptyku bohaterka Siekluckiej przejdzie transformację, która przyniesie znaczące zmiany w jej dotychczasowym życiu i związku. "Mam nadzieję, że widzowie zrozumieją i dostrzegą, że Laura stała się niezależna, a o jej życiu stanowią jej wybory" - dodaje Lipińska. 

Anna Maria Sieklucka nie ukrywa swojej ekscytacji premierą kolejnej części trylogii. "'Ten dzień' pozwala na nowo spojrzeć na dojrzalszą postać Laury, z pewnością nie brakuje również niespodzianek. Bardzo się cieszę, że mogłam wzbogacić rolę Laury i pokazać widzom tę postać z innej strony. Ta część sięga znacznie głębiej i mówi o relacji między dwojgiem kochanków, a Laura jest zdecydowanie silniejsza" - mówi aktorka.

Fani będą się zastanawiać, co te zmiany znaczą dla przyszłości ich związku. “Jestem niesłychanie podekscytowany tym, że fani wkrótce poznają dalsze losy Laury i Massima" - dodaje Michele Morrone.

Autorka książek chwali również swoją kreatywną współpracę z twórcami, ekipą i obsadą filmu.  “Jestem dumna" - mówi. - “Dumna z siebie, ponieważ stworzyłam historię, którą teraz zna cały świat. Dumna z aktorów i ich zaangażowania w projekt. A także dumna z zespołu, który bardzo ciężko pracował nad tym filmem. Jedną rzecz mogę Wam obiecać, to jeszcze nie jest koniec!" - podsumowuje Lipińska.

Bohaterowie "365 dni" wracają

Obraz jest kontynuacją "365 dni", który znalazł się na liście Top 10 Netfliksa w ponad 90 krajach i zajął czwarte miejsce wśród najczęściej wyszukiwanych filmów w Google na całym świecie w 2020 roku. 

Krytycy nie byli jednak zachwyceni. "365 dni" otrzymało też aż sześć nominacji do Złotych Malin w kategoriach: najgorszy film, najgorszy reżyser (duet Barbara Białowąs i Tomasz Mandes), najgorszy aktor (Michele Morrone), najgorsza aktorka (Anna-Maria Sieklucka), najgorszy scenariusz (Tomasz Klimala, Blanka Lipińska, Tomasz Mandes) i najgorszy remake, kopia lub sequel (jako nieudana kopia/remake "50 twarzy Greya").

Rekordowe sześć nominacji "365 dni" zamieniło na jedną statuetkę - za najgorszy scenariusz (którego autorami jest tercet: Tomasz Klimala, Barbara Białowąs i Tomasz Mandes). To jednak pierwszy przypadek w historii, by polska produkcja otrzymała Złotą Malinę.

"'365 dni' był jednym z najpopularniejszych filmów wśród naszych widzów w 2020 roku. Ściśle współpracujemy z Blanką Lipińską, autorką książkowej trylogii '365 dni' i scenarzystką filmu, aby kontynuować historię Laury i Massimo na ekranie. Ich wspólna podróż pełna jest zwrotów akcji, a postacie wciąż się rozwijają i coraz więcej się o sobie dowiadują" - poinformował Łukasz Kłuskiewicz, który w platformie Netflix odpowiedzialny jest za pozyskiwanie lokalnych treści w Europie Środkowo-Wschodniej.

"365 dni": Filmowa trylogia

Wiadomo, że powstaną dwie kontynuacje: "365 dni: Ten dzień" i "Kolejne 365 dni".

Kolejne filmy będą luźno oparte na książkowej trylogii Blanki Lipińskiej, która współpracowała przy tworzeniu scenariusza autorstwa Mojcy Tirs.

"To dla mnie zaszczyt i ogromna radość, że kolejne dwie części trylogii '365 dni' - 'Ten dzień' oraz 'Kolejne 365 dni' - stały się inspiracją dla filmowych scenariuszy, które zostaną zekranizowane przez Netflix. Jestem bardzo podekscytowana, że fani moich książek na całym świecie będą mogli śledzić dalsze losy Laury i Massimo, oraz poznać ich w nowych, świeżych i zaskakujących sytuacjach - skomentowała autorka książek Blanka Lipińska. 

Zobacz również:

Alain Delon żegna się ze światem. Wzruszające słowa

Cary Fukanaga: Reżyser "Bonda" w Ukrainie. "To jest prawdziwe"

Johny Depp kontra Amber Heard. Proces będzie transmitowany w telewizji

Will Smith zrezygnował z członkostwa w Akademii Filmowej

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: 365 dni: Ten dzień | 365 dni (film)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy