Reklama

Reklama

Emilia Dankwa: W "rodzince.pl" spędziłam 8 lat. Więcej zyskałam niż straciłam

Emilia Dankwa debiutowała w "rodzince.pl", gdzie grała Zosię, przyjaciółkę Kacpra (Mateusz Pawłowski). 16-letnia dziś Emilia dorastała na oczach widzów, obok takich gwiazd, jak Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Maciej Musiał, Julia Wieniawa i Adam Zdrójkowski. Teraz młoda aktorka i modelka zastanawia się, w którą stronę skierować swoją karierę i nie ukrywa, że modeling ją bardzo interesuje.

Emilia Dankwa - tak się zmieniła

Zaczynałaś swoją przygodę z aktorstwem od serialu "rodzinka.pl". Jak wspominasz tę produkcję?

Emilia Dankwa: - W "rodzince.pl" spędziłam 8 lat. Atmosfera na planie zawsze była cudowna, a ekipa bardzo sympatyczna. Czułam się tam jak w drugim domu. Jestem przeszczęśliwa, że mogłam uczestniczyć w tej produkcji. Szkoda, że wszystko już się skończyło, ale cieszę się z tego, czego się tam nauczyłam. Był to dobry start, dający mi wiele możliwości.

Nadal posiadasz kontakt z kolegami i koleżankami z planu?

Reklama

- Z wieloma osobami wciąż mam dobry kontakt, może nie jest on stały, ale zawsze pełen serdeczności i ciepła.

Swoją karierę zaczęłaś bardzo wcześnie, bo w wieku 7 lat. Nie żałujesz, że przez pracę na planie ominęło cię życie, jakiego doświadczyli twoi rówieśnicy?

- Mam wrażenie, że w moim przypadku więcej zyskałam niż straciłam. Moi rodzice zadbali o to, abym mimo wszystkich zajęć związanych z pracą na planie serialu, miała normalne dzieciństwo. Serial dał mi bardzo dużo, ponieważ nie czuję tremy przed kamerami i występami publicznymi. Wyćwiczyłam też swoją pamięć.

Jak wyglądają twoje plany na przyszłość, co dalej?

- Czekam na to co przyniesie los. Przez pandemię nie doszło do skutku kilka projektów, w których miałam wziąć udział, ale nadal mam ochotę robić to, co robię - będę rozwijać się w aktorstwie, modelingu i prowadzić działania w internecie.

Skąd pojawiło się u ciebie zainteresowanie modelingiem?

- Na pokazy mody byłam zapraszana od najmłodszych lat. Interesuje mnie ta branża. Od niedawna robię coraz więcej w tym kierunku i częściej biorę udział w sesjach zdjęciowych. Jestem bardzo zadowolona, bo naprawdę to uwielbiam.

Planujesz studia aktorskie?

- Moje plany na przyszłość nie są jeszcze sprecyzowane. Jednakże jedną z możliwości, którą rozważam są studia aktorskie.

Teraz masz więcej czasu wolnego. Jak go spędzasz?

- Czas wolny spędzam z moimi przyjaciółmi, których poznałam w liceum, czytam, bawię się z bratem lub psami. Bardzo lubię podróżować i od najmłodszych lat jeżdżę konno.

Jaką siostrą jesteś dla młodszego brata?

- Staram się być dobrą siostrą, ale od czasu do czasu i między nami pojawiają się jakieś zgrzyty. Odnoszę wrażenie, że Olek obserwując mnie, widzi we mnie wzór do naśladowania. Cieszę się z tego i mam nadzieję, że podołam temu, bo to bardzo trudna rola.

Rozmawiała: Barbara Skrodzka/AKPA

Zobacz również:

Adam Fidusiewicz i Karolina Sawka parą? "Kocham cię"

Twórca "Samych swoich" nie żyje. Miał 91 lat

Ostatni z wielkich. Wciąż nie chce się wierzyć, ilu lat dożył

Objawienie roku? 20-letnia piękność ma polskie korzenie!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.


AKPA
Dowiedz się więcej na temat: Emilia Dankwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama