Reklama

"Zdarzyło się": Ten film powinien obejrzeć każdy mężczyzna w Polsce

"Zdarzyło się" to film, który powinien obejrzeć każdy mężczyzna w naszym kraju. Historia opowiedziana w filmie wydarzyła się naprawdę we Francji, w latach 60. XX wieku i niestety jest bardzo aktualna w naszym kraju dzisiaj. To bowiem poruszający obraz kobiety walczącej o prawo do decydowania o własnym ciele i życiu.

"Zdarzyło się" to film, który powinien obejrzeć każdy mężczyzna w naszym kraju. Historia  opowiedziana w filmie wydarzyła się naprawdę we Francji, w latach 60. XX wieku i niestety jest bardzo aktualna w naszym kraju dzisiaj. To bowiem poruszający obraz kobiety walczącej o prawo do decydowania o własnym ciele i życiu.
Anamaria Vartolomei w filmie "Zdarzyło się" /Aurora Films /materiały prasowe

"Zdarzyło się" jest ekranizacją autobiograficznej powieści tegorocznej noblistki w dziedzinie literatury Annie Ernaux

Film został doceniony na wielu światowych festiwalach, zdobył m.in. Złotego Lwa w Wenecji. 

Reżyserka Audrey Diwan podkreśla w wywiadach, że ten film to manifest polityczny. A ona bardzo mocno identyfikuje się z główną bohaterką Anne, gdyż sama dokonała w swoim życiu podanych decyzji.

Reklama

"Zdarzyło się": Ten film sprowokuje w Polsce dyskusję na temat aborcji?

"'Zdarzyło się' to film opowiadający o kobietach walczących o wolność wyboru i prawo do życia na własnych warunkach. Nikt nie ma prawa decydować za nie o ich ciele, seksualności, wolności, a już na pewno nie politycy czy Kościół. W Polsce ten temat jest niestety bardzo aktualny, pomimo iż od wydarzeń pokazanych w filmie minęło ponad 60 lat" - sugeruje Diwan.

"Marzyłabym, żeby ten film sprowokował w Polsce dyskusję o męskich obowiązkach dotyczących antykoncepcji oraz reprodukcji" - podkreśliła w wywiadzie dla "Elle Polska".

Akcja "Zdarzyło się" rozgrywa się w latach 60. XX wieku we Francji. Główna bohaterka studiuje literaturę francuską na uniwersytecie. Przed zdolną dziewczyną, która marzy o karierze akademickiej, przyszłość stoi otworem. Niespodziewanie wszelkie plany staną pod dużym znakiem zapytania po wizycie w gabinecie lekarskim.

Ku swojemu zaskoczeniu Anne (hipnotyzująca Anamaria Vartolomei) dowiaduje się, że jest w ciąży. Zdaje sobie sprawę, że macierzyństwo zamknie jej zawodową drogę i przekreśli to, do czego tak konsekwentnie dążyła przez całe lata.

Młoda kobieta stoi przed poważnym dylematem. Wie, że nie chce rodzić, ale jednocześnie jest świadoma, że za próbę zakazanej wtedy we Francji aborcji grozi jej nie tylko wydalenie ze studiów, ale i kara więzienia. Czas ucieka, napięcie wzrasta, bo na szali znalazła się przyszłość bohaterki.

"Zdarzyło się" trafi na ekrany polskich kin 28 października.

Zobacz również:

Bruce Willis: Jak czuje się hollywoodzki gwiazdor? Jest nagranie!

"Uśmiechnij się": Nakręcony za 17 milionów horror zarobił już 140 milionów

Robbie Coltrane: Wzruszające pożegnanie córki 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Zdarzyło się
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy