Reklama

"Sonata": Poruszająca rola Małgorzaty Foremniak

Zdaniem tych, którzy obejrzeli przedpremierowo "Sonatę" – film, w którym Małgorzata Foremniak wciela się w rolę Małgosi Płonki, przybranej mamy utalentowanego muzycznie Grzegorza, to najlepsza rola dramatyczna w jej karierze. Mocna, zdeterminowana i nieustępliwa bohaterka, jest jednocześnie pełna poświęcenia i wiary w talent przybranego syna. To twarda Małgośka, która cierpliwie znosi trudy życia z niepełnosprawnym dzieckiem. Film trafi do kin 4 marca.

Ta historia zdarzyła się naprawdę. Grzegorz Płonka (Michał Sikorski), po latach życia w kompletnej ciszy, dzięki uporowi rodziców (Małgorzata ForemniakŁukasz Simlat), wsparciu grupy dobrych ludzi i zabiegowi wszczepienia implantu w Instytucie profesora Henryka Skarżyńskiego (Jerzy Stuhr) odzyskał słuch i mógł spełnić największe marzenie swojego życia – zagrać "Sonatę Księżycową" Beethovena. 

Reklama

Film, który jest pełnometrażowym debiutem fabularnym reżysera, Bartosza Blaschke, na 46. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni zdobył Nagrodę Publiczności oraz nagrodę indywidualną dla Michała Sikorskiego za Profesjonalny Debiut Aktorski.

"Sonata": Małgorzata Foremniak zachwyci?

Małgorzatę Foremniak mogliśmy już podziwiać w takich rolach dramatycznych, jak Ash w obrazie "Avalon" w reżyserii Mamoru Oshii, czy Mańki w "Bożych skrawkach" w reżyserii Jurka Bogajewicza. Od 4 marca w kinach całej Polski pojawi się jako Małgosia Płonka.

Dzięki temu, że rodzina Płonków towarzyszyła ekipie filmowej na planie, Małgorzata Foremniak mogła obserwować na co dzień zachowania przybranej mamy Grzegorza, jej temperament, mimikę, charakterystyczne gesty, sposób mówienia. 

Aktorka tak wspomina przygotowania do roli, pracę na planie i swoją niezwykłą metamorfozę: 

Zobacz również:

Nie żyje Barbara Krafftówna. Legenda polskiego kina miała 93 lata

Operacje zniszczyły jej twarz. "To, co mi się stało, jest straszne"

Polka ukrywała włosy pod czapką. "Moja nowa fryzura stanie się sensacją"

Najpiękniejsza gwiazda PRL-u? Zniknęła na 20 lat. Co się stało?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Sonata | Małgorzata Foremniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy