Reklama

Reklama

Salma Hayek: Walka o marzenia

Salma Hayek jest jedną z gwiazd filmu "Duże dzieci", zabawnej i ciepłej komedii, która dowodzi, że w każdym mężczyźnie zawsze pozostaje coś z chłopca. Produkcję zobaczyć można już w środę o 20:05 na Polsacie. Producentom udało się zgromadzić na planie doborową obsadę, którą dopełniła uwielbiana przez widzów meksykańska aktorka. Jak później wspomniała, atmosfera na planie była "idealna". Nie zawsze jednak jej praca miała tak przyjemne okoliczności. Trudno dziś uwierzyć w to, co spotykało Hayek u progu kariery.

Salma Hayek jest jedną z gwiazd filmu "Duże dzieci", zabawnej i ciepłej komedii, która dowodzi, że w każdym mężczyźnie zawsze pozostaje coś z chłopca. Produkcję zobaczyć można już w środę o 20:05 na Polsacie. Producentom udało się zgromadzić na planie doborową obsadę, którą dopełniła uwielbiana przez widzów meksykańska aktorka. Jak później wspomniała, atmosfera na planie była "idealna". Nie zawsze jednak jej praca miała tak przyjemne okoliczności. Trudno dziś uwierzyć w to, co spotykało Hayek u progu kariery.
Salma Hayek pozuje ze swoją gwiazdą w Hollywoodzkiej Alei Sław (listopad, 2021) /FREDERIC J. BROWN/AFP/East News /East News

"Duże dzieci", czyli urzekająca komedia z plejadą gwiazd Hollywood. Adam SandlerKevin JamesChris Rock, David Spade i Rob Schneider dają przezabawny popis swoich talentów, wcielając się w role przyjaciół z dzieciństwa, którzy spotykają się po latach, by powspominać stare czasy. Wcale nie przeszkadza im, że są już teraz szanownymi biznesmenami, mężami i ojcami. Dosłownie nic nie jest w stanie powstrzymać ich od dziecięcej zabawy. W głównych rolach żeńskich występują: Salma HayekMaya Rudolph oraz Maria Bello.

Reklama

"To był naprawdę atrakcyjny projekt" - przyznał reżyser Dennis Dugan. "Przyjaciele spoza ekranu spotykają się, aby zrealizować film o przyjaciołach spędzających lato nad jeziorem. Chociaż jest to raczej słodko-gorzkie spotkanie, ponieważ odszedł ich trener, bohaterowie filmu są jednocześnie naprawdę szczęśliwi mogąc się spotkać. Poznają swoje rodziny - żony, narzeczone, dzieci i psy - w chwili, kiedy każdy z nich znajduje się w okresie przejściowym w życiu" - powiedział. 

Kiedy Adam Sandler i Fred Wolf zakończyli pisanie scenariusza, stanęli przed wyzwaniem zgromadzenia gwiazd na planie. Okazało się to nadzwyczaj łatwe. "Zamysłem Adama było to, aby każdy z nas przywiózł ze sobą rodzinę i abyśmy spędzili urocze lato nad jeziorem" - wspominał Dugan. "To był jeden z najlepszych wyjazdów w moim życiu. Ponieważ wszyscy znamy się od dawna, realizacja filmu sprawiała wrażenie dobrej imprezy. Adamowi zależało na tym, żeby taka właśnie atmosfera była odczuwalna na ekranie" - dodał. 

"Adam zorganizował dla nas coś wyjątkowego" - powiedziała Salma Hayek. "Nasze dzieci, głównie dziewczynki, są prawie w tym samym wieku i natychmiast się ze sobą zaprzyjaźniły. Idealna rodzinna atmosfera" - podkreśliła gwiazda. 

"Duże dzieci" zobaczyć można w środę 5 stycznia o 20:05 na kanale Polsat. 

Salma Hayek: Trudna droga do sławy

55-letnia Salma Hayek nie dała się zrzucić z piedestału i choć dziewczęcą młodość ma już za sobą, wciąż pozostaje w świetnej formie. 

Hayek wyróżnia się ognistym temperamentem, który dał o sobie znać już w dzieciństwie. Miała 12 lat, gdy rodzice wysłali ją do katolickiej szkoły z internatem, jednak... już po dwóch miesiącach została odesłana przez opiekunów. Nauczyciele mieli argumentować tę decyzję, wyjaśniając, że nastoletnia Salma ich terroryzowała. Rodziców poinformowali, że nastolatka cierpi na ADHD i dysleksję. 

Nie zawsze wiedziała, że chce zostać aktorką. Najpierw rozpoczęła studia ze stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Ibero-Amerykańskim, ale później porzuciła uczelnie i zaczęła chodzić na castingi. Rezultat był niemal natychmiastowy - mimo braku doświadczenia została wybrana do głównej roli w meksykańskiej telenoweli "Teresa" (1989), która zapewniła jej sławę i wysokie zarobki. Wciąż nie była jednak przekonana, że to szczyt jej marzeń. Po zakończeniu emisji telenoweli w 1990 roku zrezygnowała z pracy w telewizji.

W 1991 roku podjęła odważną decyzję i zdecydowała się na wyjazd do Kalifornii. Początki w amerykańskiej fabryce snów nie były jednak dla niej łatwe. 

Hayek nie dała się jednak stłamsić, podszkoliła swój angielski i choć na sukces musiała poczekać kilka lat, to w 1995 roku dostała angaż do drugoplanowej roli w filmie akcji Roberta Rodrigueza "Desperado". Wystąpiła u boku Antonio Banderasa, który stał się jej wielkim przyjacielem. Wtedy w jej karierze nastąpił przełom. Pod koniec lat 90. aktorkę uznano za jedną z najpiękniejszych osób na Ziemi.

"Frida": Wielki sukces i bolesna trauma

Jedną z najważniejszych ról w filmografii Hayek jest występ w dramacie biograficznym "Frida"  Julie Taymor. 36-letnia wówczas aktorka zadebiutowała wtedy w Stanach Zjednoczonych w głównej roli. Zagrała słynną malarkę Fridę Kahlo, która wdaje się w romans ze swoim mentorem - Diego Riverą. 

Za tę wypełnioną emocjami kreację aktorka zdobyła swoją pierwszą i jedyną jak dotąd nominację do Oscara. W starciu o statuetkę przegrała z Nicole Kidman, która zdobyła nagrodę za rolę Virginii Woolf w filmie "Godziny". 

Praca na planie filmu "Frida" była dla Hayek traumatyczna. O swoich doświadczeniach opowiedziała w 2017 roku. Wszystko z powodu zachowania producenta filmu, Harveya Weinsteina. 

Aktorka ujawniła wtedy, że Weinstein chciał wziąć z nią wspólną kąpiel, oglądać ją nagą pod prysznicem, żądał także, żeby go "masowała", chciał zmusić ją do seksu oralnego. Ponadto miał grozić jej śmiercią.

Salma Hayek: Po drugiej stronie kamery

Aktorka stanęła po drugiej stronie kamery, reżyserując film telewizyjny "Zdarzył się cud", co stanowiło pewien dowód jej niezależności. Niedługo później założyła własną wytwórnię - Ventanarosa. W 2005 roku zasiadła w jury festiwalu w Cannes. 

W 2009 roku aktorka poślubiła miliardera François-Henriego Pinault. Na kosztownym weselu, które utrzymane było w konwencji karnawału, bawili się m.in. były partner Hayek -  Edward Norton, a także Antonio Banderas, Penelope Cruz i Charlize Theron.

W ciągu ostatnich kilku lat kariera aktorska Hayek odżyła. Impulsem okazała się rola zaborczej i wyniosłej królowej, gotowej poświęcić niejedno życie, żeby urodzić upragnionego syna, w dramacie fantasy "Pentameron" (2015) Mattea Garrone'a. 

Gwiazda wystąpiła także w dobrze przyjętych komediach: "Bodyguard Zawodowiec" (2017), której sequel zatytułowany "Bodyguard i żona zawodowca" (2021), był hitem ubiegłorocznych wakacji, "Imprezowi rodzice" (2019) oraz "Jak boss" (2020). Wystąpiła także w jednej z głównych ról w superprodukcji "Eternals" Chloé Zhao. 

Zobacz również: 

"Trzecia część nocy": Apokalipsa według Żuławskiego

Kryzys Oscarów. Tak źle jeszcze nie było

Dom Salmy Hayek był nawiedzony! Oto, jak zareagowała!!

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Salma Hayek | Duże dzieci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL